Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
03.50 ч. 19.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1] 2 3 ... 21
  Штампај  
Аутор Тема: Смрт ошишаној латиници!  (Прочитано 168345 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« у: 21.37 ч. 31.03.2007. »

   Могу некако да сварим поруке са мобилних телефона, али не и званична писма (не мејлове) писана ошишаном латиницом. Ако и нема на компјутеру, а има само не зна, зашто бар не исправи руком оно што треба. Један човек се мртав ладан потписује као Зиван Цириц, и доводи ме у искушење да га једанпут тако ословим кад му будем отписивао. Па нек се наљути.
   Виђао сам матурске радове писане ошишаном латиницом. И предају га тако, без икаквог зазора. Без исправки руком. С којим правом?
   За мене је то непристојно. И блесаво.
Сачувана
Светозар
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Светозар Лашин
Струка:
Поруке: 15



« Одговор #1 у: 23.43 ч. 31.03.2007. »

Све је добро, али „dj“ руком не исправиш...
Сачувана
kontra
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: građevinarstvo
Поруке: 521



« Одговор #2 у: 09.09 ч. 01.04.2007. »

Ne znam čemu tolika ogorčenost. Dokle god je u pitanju privatna prepiska ne vidim razloga za preki sud. To je privatno i kao takvo se i tretira. Da li neko želi da koristi naša slova je njegova odluka, a najčešće je odluka koja je doneta praktičnosti radi.
Što se maturskih radova tiče, ja ih naprosto ne bih prihvatala takve. Ako ne možeš da iskopaš naše fontove ili prosto instaliraš i našu (ili hrvatsku ili slovenačku čak) tastaturu, onda piši rukom.
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #3 у: 10.48 ч. 01.04.2007. »

Добро си проценила. Стварно сам огорчен. Да л' су то године ил' ко зна шта ли је, али за мене ово:

Цитат
Dokle god je u pitanju privatna prepiska ne vidim razloga za preki sud. To je privatno i kao takvo se i tretira. Da li neko želi da koristi naša slova je njegova odluka, a najčešće je odluka koja je doneta praktičnosti radi.
не може да стоји.
   Друго, о каквој практичности причаш? Као да ''ш'' мораш да узимаш из симбола, па је компликовано.

   А није ни по правопису.
Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865



« Одговор #4 у: 13.46 ч. 01.04.2007. »

Verovatno kontra misli na slučajeve kada se naša slova ne vide kako treba. Recimo kad god meni neko piše na yahoo ili hotmail adresu, umesto š,č,ć,ž,đ, vidim samo neke razlomke i kukice, pa onda i ja pišem "ošišano" odgovore kako bi tekst bilo lakše čitati. kad ovakvih problema nema, sasvim se slažem da se treba držati pravopisa.
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #5 у: 15.39 ч. 01.04.2007. »

Verovatno kontra misli na slučajeve kada se naša slova ne vide kako treba. Recimo kad god meni neko piše na yahoo ili hotmail adresu, umesto š,č,ć,ž,đ, vidim samo neke razlomke i kukice, pa onda i ja pišem "ošišano" odgovore kako bi tekst bilo lakše čitati. kad ovakvih problema nema, sasvim se slažem da se treba držati pravopisa.

Још горе је кад је писмо писано ћирилицом.
Чини ми се да би ми било лакше да је на источнопалаунгском језику него што је на ћирилици. Roll Eyes
Сачувана
kontra
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: građevinarstvo
Поруке: 521



« Одговор #6 у: 21.52 ч. 01.04.2007. »

...a da ne pominjemo prepisku sa ljudima koji su odavno u inostranstvu i koriste npr. internet kafee (što nije toliko retka pojava kako se možda misli).
Nema svako (pogotovo u Srbiji) svoj računar i sve na njemu podešeno kako bi nekom pasalo. Sve i da ima, nekada je navika čudo.
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #7 у: 23.19 ч. 01.04.2007. »

Разумем оне који немају, али не разумем оне који имају све подешено. Пребацивање са En на Hr траје пола секунде.
Уопште не схватам оне који тако написан текст одштампају а не исправе га после руком. То је флагрантно кршење правописа. И некоректно, неучтиво, ружно. Једном речју - безобразлук.
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #8 у: 23.22 ч. 01.04.2007. »

Сасвим сте у праву, Зоране. Али, код нас се та травка - правопис - јако слабо прима. Undecided
Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865



« Одговор #9 у: 00.00 ч. 02.04.2007. »

Što se mene tiče, biću presrećna ako je u takvom tekstu ošišana latinica jedina pravopisna nepravilnost. Što više nailazim na opštu nepismenost, sve više snižavam kriterijume. Sad
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #10 у: 22.10 ч. 02.04.2007. »

Навика је ђавоља ствар, што рече Контра. Видео сам својим очима поруку (једне шефице својој службеници) написану руком, оловком на папиру, ћирилицом, отприлике (не сећам се дословце) — купи несто за доруцак.
Сачувана
kontra
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: građevinarstvo
Поруке: 521



« Одговор #11 у: 10.59 ч. 03.04.2007. »

E, vala sam se sad slatko nasmejala.
Hvala, ovo mi je ulepšalo dan Cheesy
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #12 у: 00.15 ч. 05.04.2007. »

Навика је ђавоља ствар, што рече Контра. Видео сам својим очима поруку (једне шефице својој службеници) написану руком, оловком на папиру, ћирилицом, отприлике (не сећам се дословце) — купи несто за доруцак.
Страшно. Али, ја вам кажем, за двадесетак година сви ће писати тако.
Сачувана
kontra
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: građevinarstvo
Поруке: 521



« Одговор #13 у: 08.08 ч. 06.04.2007. »

A ja vam kažem da neće!

Jesmo država koja se najmanje bavi svojim vrednostima (eksponirajući trivijalnosti i pretvarajući ih u bitne, dok se ono zaista vredno i bitno gura pod tepih), ali jezik je, makar i neknjiževni, u svakodnevnoj upotrebi, u narodu i teško da će neko da nam poizbacuje sva slova... Uvek pomenem isti primer - ako neko hoće da ide na sisanje, nek ide, ja ću na šišanje!
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« Одговор #14 у: 09.57 ч. 06.04.2007. »

Mislim da je stvar malo preuveličana, a da je citirana poruka napisana iz zezanja.
Сачувана

Тагови:
Странице: [1] 2 3 ... 21
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!