Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
16.11 ч. 17.09.2019. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 2 3 [4]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Тенис  (Прочитано 19257 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Miki
Гост
« Одговор #45 у: 20.07 ч. 26.02.2008. »

Цитат
Ma ko je rekao da je Pravopis smiješan?
Цитат
...znači iako se u engleskom imena izgovaraju na svakakav način, taj je jezik izvršio samoubistvo, hrvatski takođe, te svi ostali latinički jezici, a srpski Pravopis je smiješan što to dozvoljava.
Цитат
Zar ne vidiš sarkazam u ovom citatu: „Dobro, znači iako se u engleskom imena izgovaraju na svakakav način, taj je jezik izvršio samoubistvo, hrvatski takođe, te svi ostali latinički jezici, a srpski pravopis je smiješan što to [napomena: time mislim na izvorno pisanje latinicom, ne bilo kakav izgovor] dozvoljava.“
Не.
Цитат
Цитирано: Мирослав на Данас у 00:57:36
(а мене прозиваш због много мањих ствари, чак позивајући се на тај исти Правопис - и намерно великим словом) које је потврдило још двоје дискутаната, а мој став или сличан моме СВИ остали учесници у СВИМ осталим темама које се тичу овакве дискусије. На основу оног што сам прочитао из Чаславових коментара и твојих, сматрам Часлава далеко меродавнијим за давање одговора на било коју тему.

A ko je prvi počeo da kritikuje moj nadimak i moj pravopis? Ja sam samo napao tvoj argument, a ti si se uzrujao i krenuo sa raznoraznim ličnim napadima. S tobom se ne može voditi žešća diskusija oko neke vrlo ograničene i specifične teme, a da ne kreneš s ličnim napadima, jer ako neko napadne tvoj argument, napada i tebe. Ne zanima me koga smatraš mjerodavnijim.
Какве везе има једно с другим?
Цитат
Stvarno je nevjerovatno koliko ne paziš na to što pišem. Radi se o izvornom pisanju u LATINICI! Ćirilica je samo jedan od mogućih razloga zašto se u latinici koristi transkripcija i onda kada nije potrebna, ali nisam predlagao da se i u ćirilici piše izvorno. Nisam lud da preporučujem da se ometa čitanje tako što se svaki čas miješaju ćirilica i latinica.
Можда, али увек вртиш једни те исту причу, па мi је овај изузетак промакао.
Цитат
Obožavaš da ljudima pripisuješ skrivene namjere.
Ово сам само сада (једини пут) рекао.

Наставиће се (овај коментар)...
Сачувана
Stoundar
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 973

« Одговор #46 у: 21.13 ч. 26.02.2008. »

Aha, znači prema tebi, prvo se zalažem za izvorno pisanje, a onda se smijem Pravopisu što dozvoljava izvorno pisanje, i ne samo to, nego se još i slažem s tobom da latinički jezici vrše samoubistvo izvornim pisanjem, iako sasvim očigledno podržavam izvorno pisanje. Ako ti se ovo čini logično, onda ne znam šta da ti kažem.

A čim sam se priključio u ovu temu, počeo si da mi analiziraš motivacije (npr. „Чини ми се да ти је стало да ми противречиш више него ишта друго“), tako da nije prvi put, a da ne kažem što si onda rasplamsao napade na osnovu sasvim druge teme, a da je nisi dobro ni pročitao, tako da ti je promaklo ograničavanje na latinicu, koje pominjem u samom naslovu. Što se tiče pitanja kakve veze ima jedno s drugim, u pitanju je komentar o prozivanju pozivajući se na Pravopis, što su bili prouzrokovali tvoji komentari o mom pravopisu.

Što se tiče transkripcije, ne možeš kulturno da se uključiš u drugu temu i da argumentuješ, već moraš i dalje da nastavljaš po ovoj sa tvojim ličnim napadima.

Od sada ću svaku od tvojih poruka koje sadrže lične napade prosto da prijavljujem uredniku.
« Задњи пут промењено: 21.28 ч. 26.02.2008. од Stoundar » Сачувана
Бојан Башић
уредник форума
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.611

« Одговор #47 у: 22.07 ч. 26.02.2008. »

Poštovani korisnici,

Zamolio bih da, počevši od ovog momenta, prestanu svaki dalji napadi na ličnoj osnovi; napadajte argumente sagovornika, a ne njegovu ličnost. U suprotnom ćemo verovatno biti prinuđeni da temu zaključamo, a ukoliko se i posle toga lični napadi nastave na drugom mestu, moraće se preduzeti i neke drastičnije mere.

Hvala unapred na razumevanju.
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #48 у: 22.49 ч. 26.02.2008. »

Цитат
Цитат
Ma ko je rekao da je Pravopis smiješan?
Цитат
...znači iako se u engleskom imena izgovaraju na svakakav način, taj je jezik izvršio samoubistvo, hrvatski takođe, te svi ostali latinički jezici, a srpski Pravopis je smiješan što to dozvoljava.
Цитат
Zar ne vidiš sarkazam u ovom citatu: „Dobro, znači iako se u engleskom imena izgovaraju na svakakav način, taj je jezik izvršio samoubistvo, hrvatski takođe, te svi ostali latinički jezici, a srpski pravopis je smiješan što to [napomena: time mislim na izvorno pisanje latinicom, ne bilo kakav izgovor] dozvoljava.“
Не.
Из овога следи ово?
Цитат
Aha, znači prema tebi, prvo se zalažem za izvorno pisanje, a onda se smijem Pravopisu što dozvoljava izvorno pisanje, i ne samo to, nego se još i slažem s tobom da latinički jezici vrše samoubistvo izvornim pisanjem, iako sasvim očigledno podržavam izvorno pisanje. Ako ti se ovo čini logično, onda ne znam šta da ti kažem.
Цитат
A čim sam se priključio u ovu temu, počeo si da mi analiziraš motivacije (npr. „Чини ми се да ти је стало да ми противречиш више него ишта друго“), tako da nije prvi put, ...
Више ми се не чини.

Прекинућу овде са коментарима и игнорисаћу сваки наредни.
« Задњи пут промењено: 22.55 ч. 26.02.2008. од Мирослав » Сачувана
Тагови:
Странице: 1 2 3 [4]  Све
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!