Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
09.22 ч. 28.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Instalirala, i šta sad?  (Прочитано 22994 пута)
0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« у: 18.34 ч. 09.10.2007. »

Unapred se izvinjavam informatičkim genijima koji cunjaju po ovom sajtu na nadasve (verovatno) glupom pitanju, ali...

Skinula sam program, instalirala prema uputstvu (onom tamo gde sam nasla greščicu Smiley) međutim, poslednja stranica uputstva je ZA MENE kao da je pisana na kineskom, jer nemam predstavu o čemu se tamo govori. Kaže:"Od sad ga možete koristiti na nekoliko načina. Možete pozvati funkciju OpenDialog iz makroa fncTranslit, i/ili neki od predefinisanih brzih funkcija za ciljno preslovljavanje i to:

(Sad ovde ima vise opcija trSCL, trSLC i dr.)

Ovo boldovano je za mene kineski. ŠTA ja to treba da uradim?

Dalje, kaže da mogu da takođe napravim ikonice na desktopu, ali ja sam "informatički nepismena" te ne znam kako se to radi.

Bi li neko bio toliko ljubazan (i strpljiv) da mi objasni kako da napravim tu ikonicu?

Unapred se zahvaljujem.

Preferiram ikonicu jer su one i napravljene za nas "nepismene" da ne moramo da se mučimo i pamtimo šta sve treba da otvaramo, nego samo kliknemo i gotovo Grin.

(PS:Možda biste mogli da razmislite o poboljšanju ovog dela uputstva za nas "informatički nepismene". Do ovde, nisam imala nikakvih problema, međutim, na toj poslednjoj str. se pretpostavlja da korisnik zna kako se otvaraju makroi (WTF is that??? Huh) ili kako se prave ikonice.... Just a suggestion... Grin)...
« Задњи пут промењено: 18.36 ч. 09.10.2007. од Брунхилда » Сачувана
Александар Урошевић
уредник форума
посетилац
*****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
OpenMind design
Име и презиме:
Александар Урошевић
Поруке: 15


« Одговор #1 у: 22.20 ч. 12.10.2007. »

Поштована Брунхилда,

Пре свега се извињавам на доцњи.

Преузмите упутство од 4. октобра одавде и следите упутство за додавање пречица (иконица) на линију алата у оквиру OpenOffice Writer програма које се налази на задње две стране упутства (то су две стране које се налазе _иза_ текста који сте цитирали и нагласили).

Уколико Вам је лакше, направио сам видео упутство за инсталацију, додавање иконица на линију алата и основну употрбу макроа. Видео упутство је у Ogg/Theora формату који се може репродуковати VLC Player-ом на Вондоузу, односно било којим видео плејером на Линусксу и можете га преузети одавде.
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #2 у: 22.38 ч. 12.10.2007. »

Хвала Александре, на упутству, али имам мали проблем. Филм не могу да даулоудујем, из неких мени непознатих разлога не даје ми опцију Аксепт, само Кансел. Хоћу да кажем, само је Кансел активна, а Аксепт је неактивна, тако да могу да кликам до сутра, ништа се неће десити... Sad
Сачувана
Александар Урошевић
уредник форума
посетилац
*****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
OpenMind design
Име и презиме:
Александар Урошевић
Поруке: 15


« Одговор #3 у: 13.22 ч. 13.10.2007. »

Кликните десним тастером миша на линк и изаберите опцију „Save Link As...“ (за Firefox) те га сачувајте на свом диску.
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #4 у: 14.39 ч. 13.10.2007. »

Не вреди. Сачувала сам га на свом диску, али неће да га отвори, каже да га не налази.

Нема везе, одустајем, већ се осећам као тотални дебил, срамота ме да вас више давим.
Сачувана
Александар Урошевић
уредник форума
посетилац
*****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
OpenMind design
Име и презиме:
Александар Урошевић
Поруке: 15


« Одговор #5 у: 14.42 ч. 13.10.2007. »

Предпостављам да не може да пронађе кодек за репродукцију. У чему покушавате да отворите снимак?

Само дајте мало више информација, евентуално снимак екрана. Можда звучи компликовано, али запрао није. Не одустајемо Smiley
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #6 у: 14.52 ч. 13.10.2007. »

Покушавам да отворим у Винампу. Sad

Овако. Избрисала сам све, и кад сам покушала опет да скинем онако како сте ми рекли (десно дугме) дауноадујем само неку Фајерфокс страницу, а не документ огг....

« Задњи пут промењено: 14.55 ч. 13.10.2007. од Брунхилда » Сачувана
Александар Урошевић
уредник форума
посетилац
*****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
OpenMind design
Име и презиме:
Александар Урошевић
Поруке: 15


« Одговор #7 у: 14.54 ч. 13.10.2007. »

Па као што сам горе написао, потребан је VLC Player који можете преузети са http://www.videolan.org/vlc/
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« Одговор #8 у: 14.56 ч. 13.10.2007. »

Aleksandre, umesto svih tih komplikacija izbunari kako da napravis normalan setup Smiley

Instalirao sam skript na jedanom racunaru i kada mi j eposle nekog vremena to isto trebalo na drugom - nije mi se dalo, bas me mrzelo da se bakcem. Sad Steta je da ovako koristan skript bude tako komplikovan za instairanje.
Сачувана

Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #9 у: 15.00 ч. 13.10.2007. »

Е, само да јавим, успела сам да отворим документ огг. Вратила сам га оз канте за ђубре јер нисам могла опет да га даунлоадујем...

Захваљујем се на стрпљивости. Smiley
Сачувана
Александар Урошевић
уредник форума
посетилац
*****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
OpenMind design
Име и презиме:
Александар Урошевић
Поруке: 15


« Одговор #10 у: 15.24 ч. 13.10.2007. »

Пеђо, чим будем имао мало времена урадићу модул, надам се до краја октобра, па ће све бити веома једноставније. Али ако погледаш видео упутство, схватићеш да се инсталација састоји у једном минуту, два превуци-и-пусти копирања, мало кликова овде и онда, и готово Smiley Али је, признајем, двоклик на модул који се сам интегрише у програм веома једноставније решење, с тим што ће и тада први пут морати да се дода линија алата са иконицама ручно, јер нисам нашао елегантно решење за то (што не значи да га неко неће презентовати).
« Задњи пут промењено: 15.26 ч. 13.10.2007. од Александар Урошевић » Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #11 у: 22.43 ч. 13.10.2007. »

Evo opet da javim da sam uspela da instaliram ali ne ikonice, nego meni Transliterator u tulbaru gde su meniji. Ikonice nisu htele da se pojave, pa sam pokusala ovo drugo i uspela...
Сачувана
Александар Урошевић
уредник форума
посетилац
*****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
OpenMind design
Име и презиме:
Александар Урошевић
Поруке: 15


« Одговор #12 у: 23.33 ч. 13.10.2007. »

Пишући „иконице“ ја сам заправо мислио на пречице до функција из макроа на линији алата (тулбару).

Али, оно што је битно, сада ваљда све ради како треба и има пречица до дијалога?
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #13 у: 23.42 ч. 13.10.2007. »

Da, da... Radi sve savrseno. Imam, unesto ikonice na tulbaru, napisano Transliterator u prvoj liniji gde pise ono File, edit, itd, pa na kraju mi pise Transliterator. Kad kliknem otvori se padajuci meni i imam one opcije za menjanje. Ma, sve super. Zahvaljujem se jos jednom na strpljenju.... Wink
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!