Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
11.39 ч. 15.12.2019. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Ијан Флеминг  (Прочитано 6427 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Психо-Делија
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457

« Одговор #15 у: 17.44 ч. 21.04.2008. »

Цитат
Ja pridev "ptičarski" povezujem sa vrstom pasa i ni sa čim drugim

У шестотомно речнику Матице српске ПРВА (основна) дефиниција речи птичар је "човек који се бави ловом птица ", друга по реду је "пас за лов на птице" итд. Е сад, какве асоцијације код кога изазива реч "птичар" ја не бих коментарисао. Само ми је пао на памет онај класични виц о Муји и Хаси који су кренули у лов на птице и са собом повели пса птичара. Након неколико сати безуспешног лова Мујо се, сав задихан, обрати Хаси:
- Хасо, или ово није прави 'тићар, или га ми прениско бацамо! Grin Cheesy
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић
Поруке: 993

« Одговор #16 у: 18.00 ч. 21.04.2008. »

Да ли то значи да је приручник намењен онима који би желели да се баве ловом на птице?
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић

« Одговор #17 у: 18.00 ч. 21.04.2008. »

А да при том нису пси птичари Wink?
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић

« Одговор #18 у: 18.03 ч. 21.04.2008. »

Мислим да свет све мање ма шта озбиљно схвата. И "њихов" и "наш". А да ли је српска Википедија "полагала" дотични тест, па га није "положила", или напросто није ни била у прилици да "пролази" проверу?

Мислим да уопште није битно да ли је "била или није била у прилици". Битно је да ли јесте или није. Уосталом, "данас свет све мање ма шта озбиљно схвата" и "није била у прилици" нису никакво оправдање за некомпетентност (колико год била базирана на ВОЛОНТЕРСКОМ раду), а мислим да би било занимљиво подвргнути је једном таквом тесту, чисто из знатижеље...

То значи да ми процењујемо некомпетентност на основу нашег искуства на њој (углавном смо незадовољни односом према језику, зар не?)? Такође, компетентност енглеске је "званично" проверена?
Сачувана
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #19 у: 18.09 ч. 21.04.2008. »

Мислим да свет све мање ма шта озбиљно схвата. И "њихов" и "наш". А да ли је српска Википедија "полагала" дотични тест, па га није "положила", или напросто није ни била у прилици да "пролази" проверу?

Мислим да уопште није битно да ли је "била или није била у прилици". Битно је да ли јесте или није. Уосталом, "данас свет све мање ма шта озбиљно схвата" и "није била у прилици" нису никакво оправдање за некомпетентност (колико год била базирана на ВОЛОНТЕРСКОМ раду), а мислим да би било занимљиво подвргнути је једном таквом тесту, чисто из знатижеље...

То значи да ми процењујемо некомпетентност на основу нашег искуства на њој (углавном смо незадовољни односом према језику, зар не?)? Такође, компетентност енглеске је "званично" проверена?
Извињавам се, лоше сам се "одразила", а то сам схватила тек кад сам угасила компјутер, а после је било касно да мењам. Мислила сам на реч "нетачност података" а не на "некомпетентност".

И  да, тачност енглеске Википедије је проверена, као што већ рекох, резултати су показали да једва мало заостаје за Британиком. Тачност података изнетих на српској википедији није никада проверена (а чисто сумњам да ће и бити, барем не у некој ближој будућности).
« Задњи пут промењено: 18.10 ч. 21.04.2008. од Brunichild » Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865

« Одговор #20 у: 18.13 ч. 21.04.2008. »

Ali onda tek pridev nije tacan, jer ako sam ja dobro shvatila to bi trebalo da bude ornitoloski prirucnik, za strucnjake i ljubitelje ptica vise nego za lovce.
Taj vic sam i ja cula. Grin
Zasto se ne otvori jedna tema samo za nasa misljenja o Vikipediji da ne skrecemo sa svake druge teme? Cheesy
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!