Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
05.02 ч. 19.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Zajedno Sami  (Прочитано 10976 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Bane
гост

Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
Nisam organizovan :>
Име и презиме:
Bane Basic
Поруке: 5


« у: 00.35 ч. 20.03.2008. »

Cao svima :> Citao sam forum i iskreno mi je drago sto sam nasao forum ovakvog karaktera jer sam u nedostatku komunikacije sa ljudima o ovakvim temama. . . Elem,da predjem na stvar.
Slusam relativno sve od muzike a posebno artistu Marchella posto smatram da je veoma inteligentan decko bla bla,da ne duzim puno sada o njemu. Najavljivao je ranije da mu je u planu izdavanje romana i posle duzeg vremena pojavio se u knjizarama. Preporucujem da ga procitate jer mislim da zahteva malo dublja shvatanja,razmisljanja i razmatranja nekih aspekata zivota iliti realnosti/stvarnosti. . .
<mod: Uklonjen link >
E to je sve od mene za sad,pa uzivajte i svako dobro.
B.
« Задњи пут промењено: 11.56 ч. 20.03.2008. од Дарко Новаковић » Сачувана

What we do in life echoes in eternity
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #1 у: 01.39 ч. 20.03.2008. »

Kakva jevtina reklama progurana ovamo na mala vrata. Smiley
Сачувана
Bane
гост

Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
Nisam organizovan :>
Име и презиме:
Bane Basic
Поруке: 5


« Одговор #2 у: 23.24 ч. 21.03.2008. »

Zasto mislis da je reklama ako jednostavno preporucujem knjigu?
To znaci da svako ko otvori temu sa preporukom knjige reklamira istu?
Nije mi jasno.
Сачувана

What we do in life echoes in eternity
Stoundar
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 973


« Одговор #3 у: 09.58 ч. 22.03.2008. »

To uopšte nije neuobičajena reakcija. Na osnovu iskustva na raznoraznim forumima, primijetio sam da postoji ogromna osjetljivost prema porukama koje bi se mogle interpretirati kao čista reklama, jer bi u protivnom forumi bili preplavljeni do te mjere da se na njima više ne bi moglo razgovarati. Nedopustiv je slučaj korisnika koji uopšte nije zainteresovan za uravnoteženu diskusiju o nekoj temi, nego se jednostavno prijavljuje na raznorazne forume i ubacuje sasvim jednostrane reklame zato što ima nekakav poslovni odnos sa piscem, a onda se više ne vraća. Dakle, ako ti ovo zaista nije bila namjera, moraš dobro paziti da tako ne izgleda. Ne pomaže to što ti je ovo bila prva poruka, a vjerovatno bi prošla da si napisao uravnoteženu recenziju sa dobrim i slabim stranama te knjige.
Сачувана
Bane
гост

Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
Nisam organizovan :>
Име и презиме:
Bane Basic
Поруке: 5


« Одговор #4 у: 23.24 ч. 22.03.2008. »

Pa dobro,mozda cak i deluje kao reklama ali kako drugacije da srocim post nego da jednostavno "izreklamiram" knjigu koju preporucujem. Pise u opisu foruma,tj podforuma "Srpska knjizevnost" jasno "Sta citate i sta preporucujete" s' toga sam ja preporucio knjigu. . . Istina je da moj post sadrzi elemente reklame ali kao sto sam napomenuo ne vidim drugaciju soluciju. . . A uravnotezena recenzija ,dobre strane sam pomenuo vec u prvom postu a lose strane tacnije losa strana je sto je kratka knjiga (tacnije roman). Cak sam i ostavio tagovan link bas iz razloga da ne izgledam kao spamer ili saradnik pisca ili vec ne znam ni ja sta,sto mi isto nije jasno zasto je obrisan od strane moderatora,ali ajde,ima pravo da radi sta hoce. Pozdravio sam sve,dao dobru rec za forum i dobio komentar "jevtina reklama". . . Mislim ok,hvala jbg sta da ti kazem. . .
Jos jedan detalj,spameri otvore temu,imaju 2 miliona pravopisnih gresaka,ulaze sa nebitnim nickovima i ostavljaju post tipa: " xej AjDe m0lim WassS pr0cxitajte 0wo0 exSTra knjiGu xExExEeXExeXeXeXEXeX. . . "
Mislim da sam slozio malo komplikovaniji post.
B.
Сачувана

What we do in life echoes in eternity
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #5 у: 00.17 ч. 23.03.2008. »

Bane, tvoj komentar liči na reklamu iz razloga koje ti je Stoundar opisao. Ja sam je nazvao jevtinom reklamom iz šale, i mada i dalje verujem da je reklama u pitanju — ili, ako baš hoćeš, preporuka knjige — nemam zaista ništa protiv te reklame ili preporuke, inače bih tražio od moderatora da je obriše. Uostalom, koja je razlika između reklame i preporuke? Očigledno nešto preporučuješ, dakle reklamiraš, što si i sâm primetio. Smiley

Darko je, vidiš, uklonio link iz tvoje poruke, pa ona manje liči na jevtinu reklamu a više na preporuku knjige. (Jer to ti je i bila namera valjda, a ne preporuka linka tj. stranice na koju ovaj vodi.) I isprva, recimo, meni nije bilo jasno ni to preporučuješ li knjigu ili pak njenu recenziju, vezu na koju si ostavio i prema njozi tagovao poruku.

I svakako, to što je knjiga kratka ne može joj biti mana. Obimnost knjiga nikada i nigde nije bila kriterij za njihovo vrednovanje. Wink Dotični glazbenik Marčelo, koliko čujem, student je književnosti i, osim glazbeništvu, posvećen je, izgleda, i ovoj umetnosti, pa ne sumnjam da njegova knjiga (kojoj, uzgred, ni naslov ne znamo — toliko o dobro sročenoj preporuci, bez ljutnje) može imati izvesnu vrednost u književnim krugovima — čak iako se bavi „shvatanjima, razmišljanjima i razmatranjima nekih aspekata života ili realnosti“, što je, složićeš se, sasvim jevtina tema za jevtine pisce sa estrade. (Umesto toga, mogao si čitati Andrića, i razmišljati o aspektima života i stvarnosti ipak na malčice dubljoj razini nego što je to kod Marčela, rekao bih.)
Сачувана
Bane
гост

Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
Nisam organizovan :>
Име и презиме:
Bane Basic
Поруке: 5


« Одговор #6 у: 00.43 ч. 23.03.2008. »

Evo ovako.  Da zavrsimo sa polemikom jer izgleda da nikuda ne vodi.  Necu "pravdati" svoje gore napisano izlaganje samo cu odgovoriti na par tvojih izjava.  Prvo roman se zove "Zajedno sami",inace ne vidim zasto bih te dve reci stavio u naslov teme ? Dalje,kada kazem kratka to se ne odnosi na broj stranica jer bih onda rekao tanka.  .  .  Kratka sam rekao zbog toga sto je dobra i brzo se zavrsava,ne hraneci citaoca u potpunosti.  E sad kako god ti to shvatio.  .  .  LINK sam ostavio radi kritike i kratkog sadrzaja (recenzije?) zbog vas.  Malo mi je glupo ispalo to sto je Stoundar rekao u smislu "nemas postova,ostavio si reklamu,ti si spamer".  .  .  Mislim,treba da imam XY postova da bi me neko shvatio ozbiljno ili prihvatio ili sta?Mora se od necega poceti,pa tako i od 1.   post-a.  .  .  Nisam u nikakvom odnosu ni sa autorom ni sa izdavackom kucom samo sam hteo preporuciti dobar roman i to je to jbm ti mentalitet da ti jbm (kad vec moram,izvinite). 
Za kraj,no hard feelings. 
(citao sam Andrica.  )

EDIT: Imas u mom profilu datum moje registracije ovde. Ostavio sam puno ime i prezime,mesto,datum rodjenja pa cak i signature za forum. Toliko o spontanom spamu. Dosta bre :]
« Задњи пут промењено: 00.49 ч. 23.03.2008. од Bane » Сачувана

What we do in life echoes in eternity
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #7 у: 01.04 ч. 23.03.2008. »

Okej, nemoj da se ljutiš. Smiley
Сачувана
Stoundar
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 973


« Одговор #8 у: 10.23 ч. 23.03.2008. »

Rekao sam da ti mali broj poruka ne pomaže u namjeri da ti poruka ne izgleda kao spam, ne da je to bilo kakav pokazatelj ozbiljnosti. To je samo jedna od karakteristika spamera, jer oni se ipak ne ograničavaju na forume u kojima su odavno aktivni, već se stalno prijavljuju na nove forume, stavljaju poruke, i onda odlaze. Naravno, da ti je prva poruka bila nešto što ne izgleda kao spam, onda bi to prosto značilo da si tek došao na forum.
« Задњи пут промењено: 11.28 ч. 23.03.2008. од Stoundar » Сачувана
Bane
гост

Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
Nisam organizovan :>
Име и презиме:
Bane Basic
Поруке: 5


« Одговор #9 у: 19.51 ч. 23.03.2008. »

Ma ne ljutim se,opusteno. Stoundar razumem :> Uzdravlje
Сачувана

What we do in life echoes in eternity
Тагови: Marko Selic 
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!