Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
09.09 ч. 18.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 2 [3]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Sulawesi (Celebes)  (Прочитано 13827 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Miki
Гост
« Одговор #30 у: 15.41 ч. 15.04.2008. »

И ја одговорих кроз шалу. А видим да ти се допађа слика, па ево, да кажем, то ми од расположења зависи. Фала. Smiley
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #31 у: 01.38 ч. 16.04.2008. »

Да се разумемо, нисам ни помислио да су облици Целебес и Сулавеси неправилни, односно да се ради "о погрешним, али укорењеним" транскрипцијама. Заправо, колико ме памћење служи, Целебес је застарела транскрипција, а Сулавеси нешто новија, али ближа оригиналном изговору (исто као традиционално Бомбај у односу на правилније Мумбај, или Бенарес у односу на Варанаси). Мој коментар је био само начелно упозорење свим корисницима стручних ћириличних приручника да добро размисле пре него што неки податак из тих извора искористе, а да пре тога нису консултовали правописну литературу.

А о Преслију, Пачину и осталима - без коментара. Уосталом, мој став по том питању познат је многима са овог Форума а и шире.

Не приметих правовремено овај твој коментар. Апсолутно си у праву. Морам додати: Мумбај се чак и чује, али вероватно недовољно често да би сменио неправилно Бомбај.
Сачувана
elmozobl
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Nebitno
Поруке: 21


« Одговор #32 у: 00.21 ч. 03.05.2008. »

Па ко се сјећа СФРЈ или ко је прошао тадашњу школу зна да је код нас одавно одомаћено Сулавеси односно Целебес !!!
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 2 [3]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!