Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
07.41 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Lajoš Zilahi  (Прочитано 19723 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Vlado
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: student
Поруке: 36



« у: 16.52 ч. 05.07.2009. »

Šta mislite o ovom mađarskom piscu i naravno jeste li pročitali neka njegova djela?
Сачувана
Vlado
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: student
Поруке: 36



« Одговор #1 у: 20.45 ч. 10.07.2009. »

Daj nemojte me zezati da ni Ararat niste čitali  Cry
Сачувана
Lolita
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 500


« Одговор #2 у: 00.58 ч. 11.07.2009. »

Ne čitaju oni ništa, Vlado. Oni samo raspravljaju o jezičkim začkoljicama Smiley
Šalim se! Čitaju, naravno... ali RADIJE raspravljaju o jezičkim začkoljicama Smiley
Volim Zilahi Lajoša, mislim da je u celini sasvim dobar pisac, možda malo suviše vezan za vreme i književnost svog doba. Ali dobar. Međutim, ja ne mislim da je Ararat njegova najbolja knjiga, naprotiv. Očigledno je bio vrlo ambiciozno zamišljen, ali mislim da ta namera nije u potpunosti sprovedena. Meni se neke druge više sviđaju. Ima on dosta dobrih knjiga.
U svakom slučaju, pisac koji prija, po meni ima baš pravu meru između pitkosti i kvaliteta Smiley 
Сачувана
Vlado
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: student
Поруке: 36



« Одговор #3 у: 14.54 ч. 11.07.2009. »

Ararat mu je najpoznatiji roman u svakom slučaju. I sviđa mi se upravo zbog toga što je odlično deskriptovao to doba. Uzevši u obzir da ima više i bolje opisanih likova(Ararat) nego u Tolstojevom ratu i miru, svakako nije bezazleno djelo..

Lično mi se sviđa i roman "Zarobljenici" koji je, kako si navela, strašno pitak i kvalitetan.

P.S. Hvala lolita, ublažila si mi bol Wink
Сачувана
Владимир
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Владимир В.
Струка:
Поруке: 50



« Одговор #4 у: 04.00 ч. 24.12.2012. »

Evo i ja malo da ublažim bol, iako je stara tema. Pročitao sam Razbesneli anđeo pre nekoliko dana, i jako me je oduševila knjiga da sam odmah na Limundu izlicitirao Ararat, i planiram da pročitam ostala njegova. Jeste pitak, jeste svestran, zanimljiv i drugačiji. Svideo mi se. Puno!

Imam jedno pitanje ukoliko vi znate odgovor, a i ukoliko neko slučajno zaluta u ovu temu.

Je l' zna neko kojim redosledom idu njegova dela, pošto sam skontao da je Razbesneli anđeo kraj pričama o porodici Dukaj, Ararat je početak. Sastoji se iz dva dela.

Dakle, moja nedoumica je sledeća. Naime, u njegovoj trilogiji A Dukay család (Porodica Dukaj), koja ide nakon Ararata postoje tri knjige:
1. Purpurni vek (prevedeno)
2. Résmetszet alkonyat (nigde nisam mogao da nađem kako glasi naš prevod)
3. Razbesneli anđeo (prevedeno)

Što se tiče druge knjige, englesko govorno područije je prevelo samo kao The Dukays, pa me zanima kako glasi prevod kod nas i da li uopšte ima prevoda ovog drugog dela kod nas. Veoma mi je bitno. Nadam se da će neko odgovoriti.

Pozdrav svima Cheesy
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!