Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
03.46 ч. 23.11.2019. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2] 3  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Sajam knjiga  (Прочитано 30414 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Зоран Ђорђевић
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.368

« Одговор #15 у: 20.23 ч. 09.11.2007. »

Зна ли неко нешто више о књизи Клајна и Шипке ''Страни изрази и изреке''?
Сачувана
Бојан Башић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.611

« Одговор #16 у: 12.13 ч. 10.11.2007. »

U pitanju su strani izrazi i izreke s kraja njihovog rečnika stranih reči. Ukoliko dotični posedujete, ovo Vam nije potrebno (osim ako želite da imate tako nešto i u zgodnijem formatu).
Сачувана
Бојан Башић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #17 у: 17.38 ч. 26.10.2008. »

Vreme je da reaktiviramo ovu temu. Kakvi su ovogodišnji utisci?

Bio sam u četvrtak. Ne znam zašto, ali imam utisak da je ponuda nešto siromašnija nego prethodnih godina. Pred fajront sam već bio poprilično umoran (a došao sam odmah na početku radnog vremena), pa sam greškom dve knjige kupio po dva puta. Smiley Ako nekog zanima šta sam pazario, imate spisak u prilogu.
Сачувана
Дарко Новаковић
уредник форума
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Дарко Новаковић
Струка: dipl. el. inž.
Поруке: 1.049

« Одговор #18 у: 19.08 ч. 26.10.2008. »

По некој мојој традицији, дан за сајам је недеља, па је тако било и овај пут. Волим да одем већ у десет часова да, што је могуће више, избегнем гужву.
Прво сам обишао галерију, па партер хале 1, а потом и халу 14. Нисам се нешто посебно спремао за куповину књига на овогодишњем сајму. Купио сам мање књига него прошле године, али су овогодишње биле мало квалитетније. Ево књига које сам купио:

Амин Малуф, Самарканд
Тони Парсонс, Човек и дечак
Халед Хосеини, Ловац на змајеве
Илустрована енциклопедија музичких инструмената и великих композитора
Стивен Хокинг, На плећима дивова
Стивен Хокинг, Космос у ораховој љусци
Енциклопедија животиња
Иван Клајн, Милан Шипка, Велики речник страних речи и израза, треће издање
Егон Фекете, Језичке доумице II
Holy Bible, KJV Giant Print Reference Edition

Нисам водио прецизну евиденцију трошкова, али лакши сам за неких четрнаест хиљада динара.  Smiley

Бојане, већ видим неколико књига из твог списка које ћу пазарити следеће године. Свака част, толико књига за тај новац!

Када боље размислим, мање књига на овом сајму сам купио вероватно зато што сам се у току године већ истрошио на неке књиге чију куповину нисам имао стрпљења да одложим до сајма. Да оне не би биле запостављене, ево и њих:

Иван Клајн, Творба речи I и II
Матица српска, Речник српскога језика,
М. Телебак, Практични језички саветник,
М. Телебак, Шта се крије иза етимологије,
М. Телебак, Говоримо српски,
М. Шипка, Приче о речима,
М. Шипка, Испеци па реци,
М. Шипка, Зашто се каже,
М. Шипка, Култура говора,
Милутин Миланковић, Изабрана дела I, II и III
Михаило Петровић, Сабрана дела I и II
Сачувана

Nevolja s ovim svetom je ta što su glupi tako sigurni, a pametni puni sumnje. Bertrand Russell
Дарко Новаковић
уредник форума
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Дарко Новаковић

« Одговор #19 у: 20.05 ч. 26.10.2008. »

Бојане, да ли је овај Српски електронски речник који је припремио мр. Милорад Симић и да ли се то он почео легално продавати?
Сачувана

Nevolja s ovim svetom je ta što su glupi tako sigurni, a pametni puni sumnje. Bertrand Russell
Бојан Башић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #20 у: 21.28 ч. 26.10.2008. »

Da, to je taj rečnik. Nema ga u slobodnoj prodaji zbog nekih problema s Maticom srpskom i SANU, ali sam ga pazario zaobilaznim putem tako što sam kupio onaj njihov paket za obradu teksta ili šta je već, a rečnik se vodi kao poklon uz to (puna je verzija, nije ograničena na mesec dana i sl.; doduše, nisam ga još instalirao i registrovao). Na spisku sam ga naveo pod tim imenom prosto zato što me sam paket ič ne interesuje, ne verujem ni da ću ga instalirati, već sam sve kupio samo zbog rečnika.
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457

« Одговор #21 у: 22.10 ч. 26.10.2008. »

Ради се о РАС-у, пакету за обраду, односно прелом текста. Углавном га користе новинске редакције (видео сам га "на делу" у Гласу Српске) тако да једним кликом миша можеш да преломиш и сложиш цео текст (нема ручног преламања текста).
Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865

« Одговор #22 у: 23.46 ч. 26.10.2008. »

Ja sam bila nabavila vremenski ograničenu verziju, ali me je toliko izmaltretirao sa nekim dodatnim paketima koje je tražio da instaliram da ga na kraju nisam ni koristila. Sad

Jao, znači izašao je drugi deo Tvorbe reči! Ko je izdavač? Tražila sam prošli put po Beogradu prvi deo, ali nisam nigde mogla da nađem. Sad
Сачувана
Дарко Новаковић
уредник форума
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Дарко Новаковић

« Одговор #23 у: 00.36 ч. 27.10.2008. »

Први део је из 2002. а други из 2003. године. Оба дела су припремљена у оквиру програма Одбора за стандардизацију српског језика, а ја сам их купио у књижари Завода за уџбенике и наставна средства у Косовској улици.
Сачувана

Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322

« Одговор #24 у: 15.46 ч. 27.10.2008. »

Ja sam juče samo protrčao kroz Sajam jedno sat vremena pred zatvaranje (i pred moj autobus ka Zlatiboru). U toj trci, uspeo sam kupiti japanski rečnik Hirošija Jamasaki-Vukelića, Prozodiju reči i rečenice u srpskohrvatskom jeziku P. Ivića i I. Lehiste, Uvod u lingvistiku grupe autora u izdanju Školske knjige iz Zagreba, i Slavensku poredbenu gramatiku Milana Mihaljevića, također u izdanju zagrebačke Školske knjige. Te četiri knjige koštale su me blizu četiri hiljade dinara (dve poslednje bile su po hiljadu i po, prve dve oko petsto), ali moram dodati još i to da sam dobio još jednu knjigu sa Sajma na poklon od prijatelja koji je bio prekjuče. Wink
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #25 у: 16.27 ч. 27.10.2008. »

Ако тако наставиш, Ђорђе, биће ти ускоро потребан нови стан... Grin

Морам и ово да приметим:
..., ali moram dodati još i to da sam dobio još jednu knjigu sa Sajma na poklon od prijatelja koji je bio prekjuče. Wink

Надам се да није родољубиво-црквењачки роман проплетен љубавном драмом... Cheesy Grin Grin
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322

« Одговор #26 у: 16.46 ч. 27.10.2008. »

Надам се да није родољубиво-црквењачки роман проплетен љубавном драмом... Cheesy Grin Grin

Nije, ali prijatelj koji zna da volim Ljubu Simovića kupio mi je Galop na puževima — Simovićeve rodoljubivo-političke članke i eseje, tako da nije mnogo ni različito. Cheesy

Ако тако наставиш, Ђорђе, биће ти ускоро потребан нови стан... Grin

Od sledeće godine živeću u Beogradu na duže vreme, a samo povremeno posećivati svoje na Zlatiboru. (Dosad je bilo obratno.) Dakle, mogao bih sebi da priuštim sedmodnevnu posetu Sajmu (pod uslovom da mi neko drugi plati ulaznice).
« Задњи пут промењено: 16.48 ч. 27.10.2008. од Ђорђе Божовић » Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #27 у: 17.43 ч. 28.10.2008. »

Први део је из 2002. а други из 2003. године. Оба дела су припремљена у оквиру програма Одбора за стандардизацију српског језика, а ја сам их купио у књижари Завода за уџбенике и наставна средства у Косовској улици.
Hm... a zaklela bih se da su mi na letošnjem sajmu u Podgorici rekli da drugi deo sa sufiksima još nije izašao! Mora da sam nešto pogrešno protumačila.
Znači Kosovska... ovo mi stvarno treba, moraću da pogledam sad kad budem išla. Hvala. Smiley
Сачувана
Дарко Новаковић
уредник форума
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Дарко Новаковић

« Одговор #28 у: 18.40 ч. 28.10.2008. »

Молим, и други пут.  Cool
Сачувана

alcesta
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #29 у: 00.47 ч. 02.11.2008. »

Hvala puno još jednom, kupljeno! Doduše na Obilićevom vencu, dobro je da si mi rekao da je Zavod za udžbenike. Smiley Nisam mogla da verujem kako je jeftino, a već sam se spremila da puknem lepe pare, kad tamo obe knjige samo 1200 dinara! Grin Navali narode dok još ima! Grin
Posle sam videla da su je nabavili i na Filološkom, ali tamo obe knjige koštaju par stotina više.
Doduše, na kraju su mi ukrali novčanik pa je apsolutno svejedno koliko sam uštedela na ovoj kupovini, ali gledajmo s vedrije strane. Cheesy Knjige bar niko ne krade po autobusima.

Baš će mi koristiti ovaj deo sa sufiksima. Smiley
« Задњи пут промењено: 00.49 ч. 02.11.2008. од alcesta » Сачувана
Тагови:
Странице: 1 [2] 3  Све
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!