Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
03.41 ч. 18.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 ... 3 4 [5] 6
  Штампај  
Аутор Тема: Šta nemate u kućnoj biblioteci...  (Прочитано 65554 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Ivona
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:
i
Поруке: 52



« Одговор #60 у: 13.49 ч. 20.10.2010. »

Dobro vas upućuju. Krleža se može i pokloniti. Evo ja sam raspoložena na takav gest. Wink
Сачувана
Fraya
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:
bez
Име и презиме:
Selina Jovanovic
Струка: prevodilac
Поруке: 23



« Одговор #61 у: 13.52 ч. 20.10.2010. »

Цитирано: Ivona link=topic=357. msg60330#msg60330 date=1287575396
Dobro vas upućuju.  Krleža se može i pokloniti.  Evo ja sam raspoložena na takav gest.  Wink
Цитирано: Ivona link=topic=357. msg60330#msg60330 date=1287575396
Dobro vas upućuju.  Krleža se može i pokloniti.  Evo ja sam raspoložena na takav gest.  Wink

Unapred hvala,razmenicemo knjige, jer ja imam i knjige koje vise necu citati (znam ih valjda
i napamet) a radi se o Kishu,Pavicu i jos nekima .

Dogovorimo se preko PM-a.
Сачувана
Prekobrojna
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 202


« Одговор #62 у: 21.15 ч. 18.12.2010. »

Nemam Vinetua Karla Maja, a baš bi mi trebao, mislim da bi se dopalo deci. Uživala sam u delu kad sam bila devojče (8. razred otprilike).
Ako ga neko negde vidi, volela bih da mi javi.  Smiley
Сачувана
Јелена
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 2


« Одговор #63 у: 21.18 ч. 09.02.2012. »

Zapisi mladog lekara - Bulgakov, nikako da nađem tu knjigu .  .  .
Сачувана
Danga
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: професор српског језика
Поруке: 205



« Одговор #64 у: 17.04 ч. 17.02.2012. »

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Mihajlo-Pupin-Sa-pasnjaka-do-naucenjaka_2210/
Сачувана
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #65 у: 21.26 ч. 12.01.2014. »

Nemam Rečnik Matice srpske koji bih volela da imam,
imam par ženskih knjiga koje ne bih volela da imam,
ali bilo mi neprijatno da ih se oslobodim, pošto sam ih dobila na poklon.  Cheesy
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #66 у: 21.37 ч. 12.01.2014. »

Takođe nemam, a volela bih da imam Razgovor u katedrali Maria Vargasa Ljose.
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #67 у: 21.40 ч. 12.01.2014. »

... jaoj, tek sam sad videla da je reč o srpskoj književnosti.

Mario Vargas Ljosa naravno nije srpski pisac, ali to ne menja činjenicu da bih volela da imam tu knjigu.
« Задњи пут промењено: 00.04 ч. 13.01.2014. од Ena » Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #68 у: 00.19 ч. 13.01.2014. »

Da, u stvari, da dodam, koje srpske knjige nemam, a volela bih da ih imam (već sam ih pročitala, ali pozajmljene iz biblioteke): svakako Zid smrti Živojina Pavlovića i Biljnu krv, istog pisca.

Ova prva je najmračnija knjiga koju sam pročitala. Mračnija i od Krležinog Povratka Filipa Latinovića.

Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
lavandablue
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
Home
Име и презиме:
Ina
Струка: profesor informatike
Поруке: 155



« Одговор #69 у: 14.58 ч. 17.03.2014. »

Meni se dopada roman ''Parfem'' od Patrika Ziskinda (Patrik Süßkind).
Snimljen je i film po romanu, ali treba pročitati najpre roman, radi upoređenja...

Nemam taj roman, samo sam ga jednom pročitala (pozajmila iz biblioteke).
———————————-
A moja druga preporuka je roman: ''Kod kuće - kratka istorija privatnog života'' od Bila Brajsona (Bill Bryson - At home, A short history of private life; 2010).

''Istorija života u domaćinstvu nije tek istorija kreveta, sofa i šporeta, kao što sam nekako pretpostavljao, već istorija skorbuta, ptičjeg izmeta, Ajfelove kule, stenica, krađe leševa i manje-više svega ostalog što se ikada dogodilo.''

''Kuće nisu utočišta od istorije. One su mesta na kojima istorija završi.''

     B. Brajsonu je jednog dana pala na pamet misao o tome kako mnogo više vremena posvećujemo proučavanju istorijskih bitaka i ratova nego razmišljanju o tome od čega se istorija zaista sastoji: od vekova u kojima su ljudi mirno obavljali svoje svakodnevne poslove - jeli, spavali i prosto se trudili da žive što udobnije.
     Takođe je pomislio kako se većina ključnih otkrića za čovečanstvo može naći u samom ustrojstvu kuća u kojima živimo. To ga je navelo da započne putovanje po sopstvenoj kući, starom parohijskom domu u Norfoku, cunjajući od sobe do sobe i razmišljajući o tome kako su nastale stvari u običnom životu. Pri tom je obavio iscrpno istraživanje istorije svega i svačega, od arhitekture do elektriciteta, od očuvanja hrane do epidemija, od trgovine začinima do Ajfelove kule, od krinolina do klozeta; isto tako i istraživanje povezano s često ekscentričnim umovima koji iza svega stoje.

''Jedna od najzabavnijih i najpronicljivijih knjiga koje su ikada napisane o tome kako živimo.''

Moja preporuka, vredi je pročitati i imati.
Сачувана
b.n.
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 373


« Одговор #70 у: 18.22 ч. 17.03.2014. »

Treba mi "Krađa obveznica od milion dolara", Politikina serija "Herkul Poaro - 50 kratkih priča Agate Kristi", priča br. 9 od 5. februara 2014. U zamenu mogu da ponudim priču br. 15 - "Avantura Džonija Vejverlija" ili priču br. 24 "Pustolovina sa božićnim kolačem", koje imam u duplikatu.
Сачувана
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #71 у: 18.46 ч. 17.03.2014. »

Meni se dopada roman ''Parfem'' od Patrika Ziskinda (Patrik Süßkind).
Snimljen je i film po romanu, ali treba pročitati najpre roman, radi upoređenja...

Jaoooooj, da li se dobro sećam, to je onaj morbidni film gde protagonista ubija i dere kožu sa svojih žrtava, mladih devojaka? Grin
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
lavandablue
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
Home
Име и презиме:
Ina
Струка: profesor informatike
Поруке: 155



« Одговор #72 у: 15.44 ч. 01.05.2014. »

Meni se dopada roman ''Parfem'' od Patrika Ziskinda (Patrik Süßkind).
Snimljen je i film po romanu, ali treba pročitati najpre roman, radi upoređenja...

Jaoooooj, da li se dobro sećam, to je onaj morbidni film gde protagonista ubija i dere kožu sa svojih žrtava, mladih devojaka? Grin


jeste to je, pravio je parfeme od njihove 'mirisne esencije', prikazana je tehnologija pravljenja parfema, ali on je svoje umece primenjivao na morbidan i uzasan nacin. imao je filozofiju da mlada tela imaju specificne mirise, koje stariji ljudi nemaju((pa je zeleo da osmisli parfem koji ce mu omoguciti apsolutnu moc nad drugim ljudima...)) sto je zapravo i tacno... mirisi su manifestacija nase biologije (na nasem nesvesnom i instinktivnom nivou - feromoni), naseg zdravlja, pa i starosti...
morbidno i stvarno hororski, ali zanimljivo, bar meni...

kraj knjige je narocito upecatljiv i pruza znacajnu metaforu. ako se bukvalno interpretira, ne vidi se smisao metafore, ali metafora je veoma izrazena...

sve je u stvari jedna fikcija, iako bi/je mogla biti i stvarnost (radnja se desava negde usrednjem veku ako se dobro secam).
Сачувана
lavandablue
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
Home
Име и презиме:
Ina
Струка: profesor informatike
Поруке: 155



« Одговор #73 у: 15.48 ч. 01.05.2014. »

Treba mi "Krađa obveznica od milion dolara", Politikina serija "Herkul Poaro - 50 kratkih priča Agate Kristi", priča br. 9 od 5. februara 2014. U zamenu mogu da ponudim priču br. 15 - "Avantura Džonija Vejverlija" ili priču br. 24 "Pustolovina sa božićnim kolačem", koje imam u duplikatu.


Potrazite na nekom sajtu tipa aukcija i prodaja i sl.
Сачувана
lavandablue
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
Home
Име и презиме:
Ina
Струка: profesor informatike
Поруке: 155



« Одговор #74 у: 15.53 ч. 01.05.2014. »

Ima li neko knjigu "Putopisi Francuskih putnika po srednjovekovnoj Bosni"?

imala sam je ali poklonila.

izdala ju je neka nasa izdavacka kuca oko 2000. godine ili nesto pre toga.
na internetu sam je trazila pod pravim  nazivom, ali je uopste nisam nasla, ni kod nasih izdavaca, ni uopste na bilo kom sajtu, nema je uopste.
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 ... 3 4 [5] 6
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!