Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
09.11 ч. 28.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 ... 3 4 [5]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Harry Potter - bajka za decu ili ne?  (Прочитано 61347 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
alcesta
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865



« Одговор #60 у: 16.36 ч. 11.01.2007. »

Sređeno. Smiley Sad samo da se nadamo da nije pročitao niko ko ne treba. Cheesy
Ne bih nagađala ko će biti mrtav, a Melfoj mi deluje kao slabić, mislim da će imati velikih problema sa izborom strane...
Сачувана
Amarilis
сарадник
члан
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:
Milena XXX
Поруке: 109



« Одговор #61 у: 16.39 ч. 11.01.2007. »

Da, jeste, ali u 6oj knjizi se prilicno kolebao kad je trebao da izvrsi svoj zadatak. To su te dve strane u njemu: da se dokaze ocu ili da bude ono sto jeste.
Mada mislim da ce on na neki nacin na*ebati...
Сачувана
Maja
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 90




« Одговор #62 у: 19.05 ч. 11.01.2007. »

Ali bukvalno se klizi kroz knjige! JA sam imala fazon dok sam citala da kad me mama zove da rucam ja kazem "Evo samo da zavrsim jos ovo poglavlje" i onda procitam jos narednih 5 dok ona ne ispizdi! Lagane su knjige i prosto te odvuku u taj svet maste i svega ostalog! Ja ih preporucujem svima, mada mnogi imaju averziju prema istim, sto po meni ne bi trebalo! Bajki nikad dosta!

Definitivno. Ja ne mogu da ih ispustim iz ruku dok ih ne pročitam. Takođe ih preporučujem svima koji vole fantaziju. A pored LOTR, omiljeni su mi "Prinčevi Ambera" i to obavezno pročitajte (ukoliko niste)!

U sestom delu je xxxxxxxx morao da umre (mislim, morao je kad-tad) jer se kroz sve delove primecuje da osobe koje su mu bliske i koje imaju ulogu pomagaca moraju da budu 'odstranjene', sem naravno Rona i Hermione.

Uh, pa ne znam. Meni je bio dovoljan šok ono sa Sirijusem! Nisam uopšte očekivala. Mogla je to drugačije da reši ako je želela da finalni sukob Hari-Voldemor bude "one-on-one".

Jednom prilikom sam procitala da ce u poslednjoj knjizi na kraju biti mrtve 3 osobe. Sta mislite, koje? I sta ce se desiti sa malim Melfojem?

Pa ne smem ni da nagađam... Mislim da postoji šansa da ubije Harija (zbog onog proročanstva iz V dela). A za ostale ne znam. Što se tiče Malfoja, on je što bi se reklo "all talk". Kao oni likovi koji se zanose da budu u nekoj bandi a onda kada treba i konkretno da potvrde "članstvo" uplaše i shvate da nisu za to. 
Сачувана

Cogito ergo sum
Amarilis
сарадник
члан
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:
Milena XXX
Поруке: 109



« Одговор #63 у: 17.40 ч. 12.01.2007. »

Uh, pa ne znam. Meni je bio dovoljan šok ono sa Sirijusem! Nisam uopšte očekivala. Mogla je to drugačije da reši ako je želela da finalni sukob Hari-Voldemor bude "one-on-one".

Da, ja sam se razocarala totalno u tom delu zbog toga! Sve sam ocekivala da ce se desiti nesto sto ce izmeniti situaciju, ali opet...
A posle sam skontala da i nije moglo biti drugacije. Uostalom, knjige ne bi dozivele toliku popularnost da su sve napisane u stilu prve i druge. Potrebno je bilo dodati adrenalina i jakih udaraca, bas da publika ne bi znala sta da ocekuje dalje. Previse je bilo predvidivo.
Ja iz istog razloga sa ogromnim nestrpljenjem ocekujem sedmu. Takodje sam i veoma razocarana sto je poslednja, jer obozavam doticni serijal! Ali sta znam...sve se nadam da ce jednog dana nastaviti da ih pise, mada sumnjam, jer ce u poslednjoj glavi biti napisano sta se dalje desavalo sa svakim bitnim likom koji je preziveo.
Takodje, u sedmoj knjizi ce se naci i 'momenat' vencanja Bila i Fler! Smiley
Slatko...
Eto...u principu, nigde nema krucijalnih informacija, sto zapravo i nije tako cudno... Wink
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #64 у: 11.58 ч. 13.01.2007. »

Takodje sam i veoma razocarana sto je poslednja, jer obozavam doticni serijal!

Роулингова је најавила да је "можда могуће" да ће после седме објавити и осму књигу, која би била као нека врста чаробњачке енциклопедије. У њу би стрпала све оно што је избацила из ових седам "главних" књига, све о споредним ликовима које је правила а ипак их није употребила у књигама и сл.

Занимљиве су и њене књиге "Квидич кроз векове" и "Водич кроз свет фантастичних бића" (јел се оно тако зваше? Smiley), које је писала под псеудонимима чаробњака који се помињу у књигама, и које су тако направљене да изгледају као да су заиста биле у Харијевом власништву - са белешкама на маргинама, његовим и Роновим потписима итд.
Сачувана
Maja
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 90




« Одговор #65 у: 01.42 ч. 14.01.2007. »

Takodje sam i veoma razocarana sto je poslednja, jer obozavam doticni serijal! Ali sta znam...sve se nadam da ce jednog dana nastaviti da ih pise, mada sumnjam, jer ce u poslednjoj glavi biti napisano sta se dalje desavalo sa svakim bitnim likom koji je preziveo.

Ja sam pročitala u njenim intervjuima da više neće pisati o Hariju i da je VII poslednja.  Sad

Takodje, u sedmoj knjizi ce se naci i 'momenat' vencanja Bila i Fler! Smiley

Baš super Smiley

Роулингова је најавила да је "можда могуће" да ће после седме објавити и осму књигу, која би била као нека врста чаробњачке енциклопедије. У њу би стрпала све оно што је избацила из ових седам "главних" књига, све о споредним ликовима које је правила а ипак их није употребила у књигама и сл.

To sam i ja pročitala negde.

Занимљиве су и њене књиге "Квидич кроз векове" и "Водич кроз свет фантастичних бића" (јел се оно тако зваше? Smiley), које је писала под псеудонимима чаробњака који се помињу у књигама, и које су тако направљене да изгледају као да су заиста биле у Харијевом власништву - са белешкама на маргинама, његовим и Роновим потписима итд.

Uh, to nisam čitala! Moraću da ih kupim  Grin
Сачувана

Cogito ergo sum
Amarilis
сарадник
члан
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:
Milena XXX
Поруке: 109



« Одговор #66 у: 17.35 ч. 15.01.2007. »

Ja bih volela da procitam knjigu 'Istorija Hogvortsa', kad bi postojala, naravno Smiley toliko puta je spominjana  kroz knjige da me veoma interesuje da procitam sve! Smiley
Ali...nekako mi manje-vise deluje kao da nece biti nastavaka! Mislim da se Roulingova umorila od Harija i ostatka, sto je malkice sebicno prema fanovima, jer se bas zbog njega i obogatila Smiley
al eto...
Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865



« Одговор #67 у: 21.26 ч. 15.01.2007. »

E sad ga pretera... kako sebično prema fanovima? Pa ne može ceo život da piše nastavke Harija. Smiley Da ne pominjem kako je sebično i ako nastavi da ga otaljava samo zbog para, ni ovih dosadašnjih 6 knjiga nisu baš ujednačene po kvalitetu, šta bi tek bilo da ih je deset ili više ? (pu, pu, pu, daleko bilo)
Сачувана
kontra
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: građevinarstvo
Поруке: 521



« Одговор #68 у: 10.04 ч. 16.01.2007. »

Iskreno se nadam da ni jedno jedino slovo posle sedme knjige o Hariju neće pisati. Ovo do sada se može progutati u ovoliko delova (mada je komotno mogla i u pola), ali bilo šta nakon završetka sedme knjige bi bilo mučno rastezanje.
Prosto - Hari jeste i treba da ostane lik iz dečje književnosti, a već je i sa ovoliko godina upisno koliko će biti interesantno pratiti ga i koliko će se mlađi čitaoci moći poistovetiti sa dešavanjima u knjizi (a to svi rade, hteli ili ne hteli da priznaju i u većini je slučajeva upravo to razlog za kupovinu nastavaka) ili sa nekim likom...
Сачувана
Maja
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 90




« Одговор #69 у: 03.15 ч. 17.01.2007. »

Koliko ja znam, ona je u startu planirala da napiše samo sedam nastavaka (za svaku školsku godinu po jedna knjiga). Možda bi mogla da nastavi pisanje u tom smeru, samo sa nekim novim klincima... Jer ako bude nastavila sa "bajkama" te vrste, teško da će uspeti da ponovo stvori jedan ceo novi svet, a i ljudi će stalno povlačiti paralelu sa Harijem.

Bilo bi super da napiše "Hogworts, The History"  Grin
Сачувана

Cogito ergo sum
kontra
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: građevinarstvo
Поруке: 521



« Одговор #70 у: 08.28 ч. 17.01.2007. »

Ona jeste najavila 7 knjiga, ali ja sam uvek skeptik Cheesy

Htedoh pre nekih godinu dana da naručim onaj njen vodič, ali mi je preselo kad videh koliko su naši zakomplikovali (u to doba, možda se nešto i promenilo) sa plaćanjem. Nova knjiga je ibla bezobrazno skupa, a polovne nisam mogla da naručujem, jer ne smeš poslati novac pojedincu :roll:
Ma, nebitno.
Сачувана
(: Mark :)
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 69


« Одговор #71 у: 15.34 ч. 23.08.2010. »

Hari Poter je odličan serijal. Trenutno čitam "Hari Poter i Vatreni Pehar"
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 ... 3 4 [5]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!