Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
11.27 ч. 16.10.2019. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Žoze Saramago  (Прочитано 5604 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
lu salome
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 4

« у: 11.56 ч. 28.12.2009. »

Portugalski pisac koji mene svojim nacinom pripovadanja ostavlja bez teksta  ::)
    Zanima me da li neko zna gde moze (i da li moze) da se nadje njegova knjiga "Jevandjelje po Isusu Hristu" ? Ako neko zna odgovor ucinio bi jedno dobro delo  Grin
Сачувана
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: ждера
Поруке: 126

« Одговор #1 у: 14.24 ч. 28.12.2009. »

У библиотеци Smiley

Шалу на страну, одличан је Сарамаго, и баш та књига за коју се распитујеш беше прва коју од њега прочитах.
Нажалост не знам где можеш да купиш ту књигу, на интернету изгледа да не постоји пиратска верзија, ни ја је имам, али могу да будем дрзак и дам себи слободу да ти препоручим још пар његових дела: "Слепило" и "Година смрти Рикарда Реиша". Па кад већ тражиш једно, није ти проблем да потражиш три Smiley
Сачувана

[citation needed]
lu salome
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 4

« Одговор #2 у: 15.31 ч. 28.12.2009. »

Pokusacu u biblioteci  Grin

Hvala na preporuci ali vec sam vlasnik knjiga "Slepilo" i "Godina smrti Rikarda Reisa".   :) Ne mogu nigde da  nadjem  "Jevandjelje po Isusu Hristu".  Ako nesto cujes bila bih ti zahvalna da mi javis.  Unapred hvala Grin
Сачувана
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #3 у: 20.08 ч. 28.12.2009. »

Цитат
ни ја је имам

Šišmiše, kaže se ni ja je nemam. Duple negacije su uobičajena i normalna stvar u srpskom jeziku (ne kao u engleskom, da može samo jedna u rečenici).  Wink
Сачувана
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: ждера
Поруке: 126

« Одговор #4 у: 20.44 ч. 28.12.2009. »

Хехе, фала Бруни Smiley Ту сам ја нешто кастрир'о текст; писало је "нити је ја имам", а хтео сам изменити да пише баш тако као што ти кажеш, али ми није успело.

Уочио сам грешку после, али ме је мрзело да исправљам. Како каже моја стара мајка: "Тежа лењос него болес" Wink
Сачувана

[citation needed]
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #5 у: 21.09 ч. 28.12.2009. »

Лепо ти каже мајка. Старије треба слушати, можеш свашта кориснога научити... Wink
Сачувана
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.105

« Одговор #6 у: 15.01 ч. 04.01.2010. »

http://www.knjizara.com/index.php?gde=@http%3A//www.knjizara.com/pls/sasa/knjizara.knjiga%3Fk_id%3D11915@

Da li si probala preko ovih?

Fora je u tome što se izdavač ove knjige, Lingva franka iz Beograda, izgleda ugasio u međuvremenu.

Ima je u NBS, ali tamo ne daju da se knjige iznose. Od manjih lokalnih mogu da proverim zemunsku. Javiću ti ako je tamo ima.
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!