Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
07.09 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Da li je amblem naša reč?  (Прочитано 13080 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #15 у: 19.54 ч. 23.05.2010. »

Koji bih idiot bio kada bih jednoga lingvistu uzeo za idola i slijepo slijedio sve što taj ima da kaže? Pa čak ni Čomski ne zaslužuje takav tretman, a čomskijanac sam u priličnoj mjeri. Smiley

Matasović je zaista veliko ime ne samo jugoslavenskog nego svetskoga jezikoslovlja kada je istorijska i indoevropska lingvistika u pitanju. Na tom polju, nemam razloga da sumnjam u njega.

Pitanja oko srednjojužnoslovenskoga dijasistema, međuodnosa njegovih organskih dijalekata i standardnih jezika zasnovanih na njima, avaj, ne spadaju u to polje; i kao što je to slučaj s raznim lingvistima na sve čet’ri strane granica i međa našega jezika i puka, ono što i Matasović na tu temu ima da rekne nije ništa drukčije od unapred izgrađene nacionalne doktrine koju njegova strana ima da ponudi. Roll Eyes

Kao što sam vas, čini mi se, već savetovao na forumu, obavezno kritički čitajte sve lingviste. Kad je lingvistika u pitanju, ne znate nikad u kom grmu čuči šarlatanija i politikanstvo. Wink
Сачувана
ArsLonga
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 320



« Одговор #16 у: 21.07 ч. 23.05.2010. »

Kao što sam vas, čini mi se, već savetovao na forumu, obavezno kritički čitajte sve lingviste. Kad je lingvistika u pitanju, ne znate nikad u kom grmu čuči šarlatanija i politikanstvo. Wink

Veoma je neobično da nekoga savetuješ, a da se sam ne držiš takvog "saveta".
Na osnovu Matasovićeve tvrdnje („zacijelo iz bulgarskoga“), koja je prihvaćena, bez provere, kao "njegovog uma delo", jasno se vidi ko čita (ne)kritički.
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #17 у: 21.30 ч. 23.05.2010. »

Eto vidiš. Smiley Svakakvijeh insana na ovom dunjaluku...
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!