Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
04.00 ч. 23.10.2019. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Sve se može kad se hoće  (Прочитано 2817 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
durdubak
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 129

« у: 01.59 ч. 29.06.2010. »

Pedja
администратор
староседелац

Одг: чланови?
« Одговор #6 у: 21.55 ч. 25.11.2007. »

Ne, ne brisemo neaktivne, jer se nikad ne zna kada ce da se pojave.

Bold je moj, a ovo je Peđa odgovorio Sonji, kao što se vidi, 25. novembra 2007. Meni se čini da je ovo sasvim ispravna logika. Pitanje za Peđu: zašto si odustao od ovoga?
Postovao bih ovo na temi Banovani korisnici, ali je to nemoguće pa sam morao ovako.
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.943

« Одговор #1 у: 08.57 ч. 29.06.2010. »

Postoje dve vrste neaktivnih korisnika:

Jedna vrsta su oni koji nisu napisali nijednu poruku na Vokabularu. Kao sto znas, od nedavno smo uveli pravilo da sve korisnike koji ne napisu bar jednu poruku - brisemo, zato sto je vecina tih korisnika u stvari spam.

Pravilo je da svaki korisnik koji se registruje treba da u forumu Predstavljanje korisnika napise jednu poruku i time automatski omogucava pun pristup Vokabularu. Ako to ne ucini, nalog se smatra spamerskim i biva obrisan. Dnevno se na forum registruje izmedju 20 i 100 spamera.

Druga vrsta neaktivnih korisnika su u stvari neaktivirani korisnici - kada se neko prijavi na forum, on treba da aktivira svoj nalog pomocu linka koji dobije imejlom. Ima situacija kada i vec aktiviran nalog postaje neaktiviran - ako korisnik izmeni neke vitalne podatke u svom profilu, te je neophodno da nalog ponovo aktivira.

Ako korisnik ne aktivira nalog, on stoji neaktivan neko vreme, a onda bude obrisan. Ipak, pre brisanja, korisnik dobija imejlom obavestenje da mu je nalog neaktivan i da treba da ga aktivira zajedno sa linkom na koji treba da klikne da bi ga aktivirao. Time se obezbedjuje da korisnik koji zabroavi da aktivira nalog bude podsecen da to treba da ucini. I ovakvih naloga ima oko 20 do 100 dnevno, jer mnogi spameri-roboti otvore nalog, ali ga nikada ne aktiviraju.

To je sve deo uobicajenih postupaka odrzavanja Vokabulara, koji se odvijaju otkako on postoji, a koji su neophodni zarad optimalnog koriscenja prilicno velikih i skupih resursa koje Vokabular trosi.

Jednom jednom cu ponoviti da se u postupcima administracije Vokabulara ne brisu nalozi ako za to ne postoje konkretni tehnicki razlozi kao sto su i ovi gore navedeni, ili se radi po duplim nalozima, ili o nalozima sa laznim podacima. Naloge ne brisemo samovoljno, kao kaznenu meru, zato sto nam se neko ne svidja, niti po zahtevu korisnika.

Ako postoji razlog da se nekom korisniku onemoguci pristup Vokabularu, onda se stavlja zabrana na taj nalog, a nalog se ne brise, jer brisanjem naloga se osobi omogucava da ga ponovo registruje, te to nema nikakvu funkciju ni kao sankcija, ni kao eventualna zabrana.

Sve ostalo spada u teorije zavere.
Сачувана

durdubak
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 129

« Одговор #2 у: 11.23 ч. 29.06.2010. »

Meni sad ništa nije jasno.
Ajde da uzmemo, recimo, Miroslava za primer. On, koliko razumem, nije banovan (tako si odgovorio Đorđu), već njegov nalog spada u neaktivne. Međutim, po tvom gornjem objašnjenju, nalog Miroslav ne spada ni u neaktivne ni u neaktivirane. Dakle, nije banana, nije neaktivan, a nema ga. Šta se s tim nalogom onda desilo?

Bilo kako bilo, mislim da svim ovim dogodovštinama samo forum gubi, što ne ide nikom u prilog.

Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.943

« Одговор #3 у: 12.02 ч. 29.06.2010. »

Miroslavu je nalog bio neaktiviran i obrisan je zajedno sa još preko 1000 drugih neaktiviranih naloga. Zašto mu je nalog bio neaktiviran to treba sa njim da vidite, a ne da pravite konstrukcije za koje nema osnova.

Onog momenta kada mu je nalog postao neaktiviran, nakon njegovih izmena u profilu, poslat mu je automatski imejl sa obaveštenjem da treba da ga aktivira. On tu aktivaciju nije obavio.

Da je neko hteo da mu zabrani pristup, nalog bi mu bio banovan, jer samo tako može da se obezbedi da se taj nalog, odnosno to ime ne koristi. Štaviše, koliko ja znam, nije bilo nikakvog razloga da se uopšte razmišlja o tome da mu se zabranjuje pristup ili da bude na bilo kakav drugi način sankcionisan.
Сачувана

Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!