Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
04.05 ч. 21.10.2019. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Španski bez originala  (Прочитано 1452 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
DM
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 70

« у: 18.43 ч. 11.07.2010. »

Sad imam vrlo zanimljivu situaciju - nemam skripte, samo video na engleskom.

Ono što se čuje je sledeće, a radi se o Ekvadoru:

1. Na putu za Otavalo (tačnije, Kito-Otavalo) proći ćete kroz malo selo koje se zove Sen Mik(g)el El Kinše(l) čiji se istoimeni svetac zaštitnik slavi u živopisnom stilu svake godine 29. septembra.

To se čuje, ali nemam pojma kako se piše, a što je najgore, to mi je i potrebno (original i transkripcija). Pokušala sam sve što sam znala, tražila šta se slavi 29. septembra, pretražila sve mape, išla od sela do sela preko Google Earth-a, ali nisam pronašla. Ovo što je u zagradi su nedoumice (g i l). U stvari, sve su nedoumice.  Cheesy

2. Seoce Peguše idealno je mesto ako želite da kupite tkanje, jer je selo poznato po svojim vrhunskim tkačima.

3. Najlepša obala na ostrvu Santa Kruz je Las Bahas...

4. Rodio sam se na Galapagosu, tačnije na ostrvu San Kristobal, tako da sam potomak porodice Čil. Moji preci su prvi naseljenici ostrva Izabela.

Hvala unapred. Smiley
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457

« Одговор #1 у: 20.03 ч. 11.07.2010. »

Пронашао сам насеље El Quinche у Еквадору овде http://www.maplandia.com/ecuador/pichincha/quito/quinche/ што би се транскрибовало као Ел Кинче. Што се тиче San Miguel-a, по овом овде http://www.fallingrain.com/world/EC/a/S/a/n/32/M/ има их тачно 45 у Еквадору, али баш твога нема!  Grin A сад овако: један Сан Мигел се налази у провинцији Пичинча у Еквадору, а такође и насеље Ел Кинче, што значи да је вероватно село Сан Мигел у близини града Ел Кинче (или Кинче) у провинцији Пичинча у Еквадору.

Даље, оно Пегуше је у ствари Пегуче, односно у оригиналу Peguche, а то се насеље стварно налази близу града Отавала у Еквадору (ево, можеш овде видети: http://www.volunteeringecuador.info/imbabura/peguche.html).

Оно Лас Бахас би у оригиналу могло бити Las Bajas, а можда се ради у општој именици у значењу "обале" (ако ме моје скромно знања шпанског не вара).

То Чил би вероватно било Chil ili Chill, али то је само моја претпоставка.

Сачувана
DM
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 70

« Одговор #2 у: 20.36 ч. 11.07.2010. »

Hvala ti! Videla sam i ja El Quinche, ali me je zbunilo to što se lepo čuje El Kinše, a posle tridesetog slušanja, čak sam čula i jedno "l" na kraju.  Cheesy

Peguče? Ponovo problem sa "š" koje se lepo čuje. Jedino sam dobro pretpostavila u vezi sa Las Bajas, jer sam pročitala nešto što je pisala Bruni. Smiley

Hvala još jednom.

Edit: Samo još jednom da proverim.

Transkripcija: San Migel El Kinče
Original: San Miguel El Quinche
« Задњи пут промењено: 20.47 ч. 11.07.2010. од DM » Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!