Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
07.10 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Gramatika srpskog jezika u 3. razredu osnovne škole  (Прочитано 57731 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Mina
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Marina Gava
Струка: student
Поруке: 11




« у: 13.47 ч. 18.11.2010. »

Molim vas, koliko god vam nebulozno izgledalo, odredite mi subjekat i predikat u sledećim rečenicama:

1.  Marko ide sa svojim drugarima u školu.
2.  Sanja gleda televizor i jede kolače.
3.  Steva i Saša igraju klikere.

Ovo je deo kontrolnog zadatka koji je moj sestrić danas imao.  U 2.  rečenici je učiteljica zaokružila televizor i kolače kao subjekat (pored Sanje), a u 3.  rečenici i klikere (pored Steve i Saše). 
Zbunjena sam.  Da li trpaju sve i svašta u subjekat jer se objekat radi kasnije, ili sam ja prespavala neku reformu??

Unapred zahvalna tetka
Сачувана
Mina
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Marina Gava
Струка: student
Поруке: 11




« Одговор #1 у: 18.08 ч. 20.11.2010. »

Ali, ne šalim se!
Potreban mi je odgovor, zaista. 

Сачувана
Luče
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: Profesor fizičke kulture
Поруке: 152



« Одговор #2 у: 23.16 ч. 20.11.2010. »

Biće da je učiteljica prespavala poneki čas Wink

Evo, moj sin je IV razred i on kaže da još nisu učili objekat (on zna šta je), ali je subjekat i predikat tačno odgovorio. Dakle, nema govora da se objekat tretira kao subjekat. Sem, ako i ja nisam prespavala neku reformu! Wink
Сачувана
Prekobrojna
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 202


« Одговор #3 у: 21.31 ч. 21.11.2010. »

...Ovo je deo kontrolnog zadatka koji je moj sestrić danas imao.  U 2.  rečenici je učiteljica zaokružila televizor i kolače kao subjekat (pored Sanje), a u 3.  rečenici i klikere (pored Steve i Saše). 
Zbunjena sam.  Da li trpaju sve i svašta u subjekat jer se objekat radi kasnije, ili sam ja prespavala neku reformu??...

Htela sam, pre nego što išta prokomentarišem, da proverim da li se u nižim razredima radi objekat, ali nisam stigla da pronađem šta Prosvetni glasnik kaže. Objekat se prvi put radi u IV razredu, ali definitivno ne može biti kao u tvojim rečenicama.
Imala sam slične probleme sa svojim detetom i bila u nedoumici šta da radim: da li da povredim učiteljsku sujetu i kažem bilo šta (naravno, ne bih to uradila), da objasnim detetu kako treba, pa da na kontrolnom dobije slabiju ocenu, ili da pustim da ga ona nauči kako je smislila, a nastavnici u višim razredima posle ispravljaju.
Velik je to problem. Ne znam šta bih prokomentarisala, pa je bolje da ćutim. Tuga je što u našim školama nikad niko zbog nestručnosti nije odgovarao. Jednom kad se završi fakultet, sve znanje sveta je stečeno.  Sad
Сачувана
Mina
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Marina Gava
Струка: student
Поруке: 11




« Одговор #4 у: 20.27 ч. 24.11.2010. »

Hvala vam, bar me teši to što nisam jedina u ovakvoj nedoumici. 

Teško mi je ionako što sam samo tetka, nemam baš puno pravo da se mešam, ali kako da prećutim kad je dete počelo da ne zna ono što je pre znalo? :(

Ne znam da li postoji već slična tema i izvinjavam se ako sam napravila ovu bespotrebno, ali volela bih da čujem da li postoji još problema u vezi sa ovim pitanjem (da se ne ograničimo samo na 3.  razred. . . ), tj.  nelogičnostima u podučavanju gramatike osnovaca.  Možda i otpetljamo nešto.
Сачувана
najda
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:
os dr djordje joanovic
Име и презиме:
nada popov
Струка: ucitelj
Поруке: 2


« Одговор #5 у: 12.20 ч. 21.03.2013. »

1.   Marko ide sa svojim drugarima u školu. 
2.   Sanja gleda televizor i jede kolače. 
3.   Steva i Saša igraju klikere.
Linijom su podvucene reci koje oznacavaju subjekat u recenici, a predikati su ide, gleda, jede i igraju. 
Сачувана
majaikata
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:
-
Име и презиме:
Stanković Maja
Струка: diplomirani pravnik
Поруке: 2


« Одговор #6 у: 13.23 ч. 28.10.2014. »

Ko je radni listovo iz srpskog koriste u osnovnim skolama.
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!