Treba mi par definicija sledećih reči...

(1/2) > >>

bagzi94:
Tendencije,
inoviranje,
inteziviranje,
konotacija,
ekspanzija,
sinhronizacija,
individualno,
oskudnost,
resursi

Hvala unapred!  :)

Индијанац Џоунс:
Ево, да и ја неком помогнем. . .
Претпостављам да под дефиницијом подразумијеваш у ствари значење ријечи.
Ове ријечи можеш да нађеш у рјечнику ( hxxp: www. vokabular. org/?lang=sr ), али ми није било мрско да ти их ја потражим:

тенденција (нл. tendentia), тежња, тежење (у одређеном правцу, за извесним циљем); склоност; смер; стремљење; намера; циљ (напр.  књиге); на берзи: склоност цена (скакању или падању). 

иновација (л.  innovatio), новина, новачење, новотарење, мењање. 

интензитет (нл.  intensitas), јачина, силина, жестина; унутарња јачина делатности; делатна снага, делотворност, величина снаге (супр.  екстензитет); напрегнутост, напетост,напрезање, силина,силина, степен напетости. 
Према овоме, нтензивирање би значило појачавање.

експанзија (нл.  expansio), ширење, раширивање, раширивање, раширење, проширење; раширење, раширеност; напон. 

индивидуалитет (нл.  individualitas), јединка, личност; природа и особеност јединке, природа појединца, скуп особина којима се јединка разликује од свих осталих јединки из своје врсте, особеност; индивидуалност. 

ресурс (фр.  ressource), помоћно средство, извор помоћи; извор (привреде) из кога се добивају сировине; место за разоноду; уже друштво.

Сљедећих ријечи нема у рјечнику, па ти наводим значење из другог „ресурса”  :) :

Конотација (лат.  connotare), сапријављивање; прав.  конотациони термин рок за пријаву свих дугова и потраживања у једном стечају.

Синхронизација (грч.  syn, chronos - време), усавршавање, истовремено обављање више радњи које су у вези; нарочито озвучавање филма, тј.  снимање и тона и слике у исто време.

Оскудација - за ово нисам нашао тачно значење.

Надам се да ће се господа Стручни сложити са мном.  Хтио сам само да помогнем и надам се да јесам.    ;)

bagzi94:
Jesi, hvala!

VladKrvoglad:
@Bagzi: Evo, ja sam nasao za 'oskudacija'.
Aj prvo priznaj da iz lektire radite "Zonu Zamfirovu"?
Ako mi to priznas, reci cu ti da rec 'oskudacija' ne postoji, osim kao podrugljivi primer 'nepoznavanja ekonomije' (odnosno, frljanja s recima, ako mene pitas) Manetovog takmaca u Zone, Manulaca.
Ako mi ne priznas, onda ti necu reci da 'sinhronizacija' znaci 'fino usaglasavanje', pa tako i u filmu - tona i slike. Niti da 'konotacija' ima znacenje - '(dublje, temeljno, sustinsko) znacenje'.
Okej?
:)))

Aleph:
 :D :D :D

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна