Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
20.05 ч. 12.12.2019. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: "Мало ја умујем"  (Прочитано 620 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
sinisa74
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:
škola
Име и презиме:
Siniša Šešlija
Струка: profesor
Поруке: 1

« у: 11.48 ч. 08.07.2011. »

Аух, на сваком форуму иста ствар Huh И то све због тог тзв.  спама.  Али, ајде, шта да се ради?

Шта да кажем, односно напишем, па ме као ви примите у своје редове за борбу против неписмености.  Да ли је циљ овог форума управо то? Борба за писменост? Или је једноставно неким људима додијало да стално слушају, читају, примјећују неписменост код већине са којима имају контакта, па ријешише да овдје, на овом мјесту макар и виртуелно користе језичке прописе нашег, драгог нам, српског језика. 
     Узгред, за информацију свима који се позивају на Правопис српског језика, без обзира на ауторе и године издања, ми, Срби, нажалост, немамо још увијек Правопис, него норматив српског језика.  А то из разлога што наша језичка правила обилују одступањима, аналогијама и сличним лексичким заврзламама. 
     Ето, ваљда је доста.  Могу ја и још, али рекох за прво представљање можда је и превише! Wink
     Лијеп поздрав, па се чујемо (да не кажем куцкамо, може неко озбиљно схватити)!
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!