Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
06.06 ч. 15.10.2019. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1] 2  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Subliminalno  (Прочитано 25899 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Ekser
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 53

« у: 13.44 ч. 25.06.2012. »

Ne mogu nigde da nadjem sta znaci ova rec,pa ako ste horni,objasnite  Grin
Сачувана
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.105

« Одговор #1 у: 16.39 ч. 25.06.2012. »

1) sublimacija: prelaz iz jednog agregatnog stanja u drugo, ali preskacuci jednu 'stepenicu: led u vodenu paru, umesto u vodu.
2) sublimacija je u psihologiji proces gde se neke negativne pojave ili osobine sublimiraju/preusmeravaju/ ka necem pozitivnom. Na primer: agresivnost se sublimira sportom.
Сачувана
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #2 у: 16.40 ч. 25.06.2012. »

P.S. 'Orni' a ne 'horni'.
Сачувана
Ekser
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 53

« Одговор #3 у: 02.12 ч. 26.06.2012. »

Hvala ti na odgovoru Vlade,
al P.S - Hvala,Horni,Hetero,Hilanje,Hirurgija,Hindu,Herbarijum,Heler,Hleb,Hiljadu,Hajduk,Horor,Hologram,Hor,Hipnoza,Harfa,Haljina,Habanje Zamisli ove reci bez "H" Nisam nacionalista i sl.al slovo H se koliko znam nalazi u Azbuci.
Сачувана
Ognitiv
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Ognjen
Струка: Grafički dizajn
Поруке: 57

« Одговор #4 у: 12.13 ч. 26.06.2012. »

Ne bih očekivao da znači ovo, s obzirom na to da sublime na engleskom znači divno, uzvišeno.

P.S. Ovo drugo nisam shvatio kakve veze ima sa nacionalizmom? Evo ja sam nacionalista (rodoljub) i nije mi jasna ta opaska. Radi se samo o tome da reč horni ne postoji... osim u engleskom jeziku Cheesy I videvši smajli, mislio sam da si baš tu paralelu povukla/o Cheesy
Сачувана
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #5 у: 14.40 ч. 26.06.2012. »

Ekseru, 'H' postoji u recima u kojima je standardom odredjeno da treba da stoji.
U reci 'orni', 'H' jednostavno ne stoji. Ako bih trazio neku etimologiju za rec 'orni', neka od stepenica bi verovatno bila da je bazirano na glagolu  'orati'.
Znaci: 'Biti oran' = fizicki i psiholoski spreman za naporan rad (oranje!)"

Ognjene, sublimirati i znaci preusmeriti nesto ka uzvisenijem nivou: u fizici jedno agregatno stanje ka trecem (preskacuci drugo!), a u psihologiji, neki negativan aspekt ka drugom, plemenitijem i stoga  - uzvisenijem.

Inace, sebe zvati nacionalistom - nije bas pozitivno.
Postoje rasprave u kojima se zastupa teza da 'nacionalista' znaci - patriota, eto ti kazes rodoljub.
Problem je u tome, sto je istorijska upotreba ove reci ("Nacionalsocializam = nacizam") - trajno zigosala ovu rec jednom dosta negativnom konotacijom ekstremizma.
Zato, koristi radije reci 'rodoljub' ili 'patriot(a)'. Mozes i 'domoljub' - bas je lepa rec, a koju Hrvati preferiraju nad 'rodoljub'.
Сачувана
Ognitiv
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Ognjen
Струка: Grafički dizajn
Поруке: 57

« Одговор #6 у: 20.11 ч. 26.06.2012. »

Hvala na razjašnjenju.

A znam... zato i stavih napomenu u zagradi... Iz tog razloga se radije koristim rečima 'rodoljub' i 'patriota' ('domoljub' mi se ne sviđa nikako.. iako češće koristim izraz domovina za otačastvo, nego rodna gruda  Cheesy).
...Ali ovde sam se nadovezao na Ekserov post, pa zato. Da na neki način stanem u odbranu tog izraza jer još pre 15ak godina sam proverio u Vujakliji i uverio se da ima ono prvo značenje... Tako da je ne dam medijima, iako se svojski trude da joj prikače ovu konotaciju ekstremizma. Može biti da je kod nas pomalo i tendenciozno nacionalizam poistovećivan sa negativnim.
« Задњи пут промењено: 07.31 ч. 27.06.2012. од Ognitiv » Сачувана
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #7 у: 12.27 ч. 27.06.2012. »

Ognjene, za nacionalizam: kako rekoh, polemike se vode o tome da to znaci samo 'ljubav prema naciji'.
Kazes i da si u Vujakliji nasao da je tako . (A da nije bio Vukajlija? Smiley))

Ali, u praksi to ima podosta negativnu konotaciju i ja cu ti primerom pokazati o cemu se radi.

"Ante je hrvatski nacionalista".
Sta si ti iz ove recenice shvatio i kako si doziveo doticnog?

A sad zamisli da neko Anti napise o tebi:
"Ognjen je srpski nacionalista".

I sta ostade od 'samo' rodoljubive konotacije ove reci?
Сачувана
Danga
одомаћен члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: професор српског језика
Поруке: 205

« Одговор #8 у: 18.27 ч. 27.06.2012. »

То што је реч "национализам" жигосана, не значи баш ништа...Можда ће једног дана бити забрањено уопште рећи да сте родољуб, патриота, домољуб, па то неће значити да ће људи престати да се осећају тако...Ја се осећам националистом и не видим да је то нешто екстремно, ни по мене ни по средину, а ни људе са којима живим. Хрватски националиста, српски националиста, албански националиста,...зар Американци нису највећи националисти на свету? Или за њих не смемо да кажемо да су екстремни? Не треба изједначавати национализам са нацизмом. Потпуно је друга ствар ако се неко идентификује са усташама, четницима, балистима,...то је већ дијагноза.
Сачувана
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #9 у: 19.34 ч. 27.06.2012. »

Danga, sam kazes da je rec zigosana.
A to ima svoju specificnu tezinu. Hteo ti to ili ne.

E, sad: kao profesor jezika, znas i sam da se moze razgovarati na raznim nivoima, od onog 'ko ga jebe, burazeru' pa do onog gde se svaka faseta znacenja uzima u obzir, gde nesto namerno neizreceno moze promeniti znacenje svega izrecenog za 180 stepeni. (Rekao bih 'na diplomatskom nivou', da sâm ne smatram politiku necim odvratnim. Ali, shvatas u cemu je stvar?)

Na primer, tvoja replika je lep primer upotrebe logickih pogresaka radi dokazivanja vlastitog stava. I to je na jednom nivou koji nije lako dostici, pogotovo u nacinu kako si te mehanizme skladno ukomponovao da jedan drugog na prirodan nacin podrzavaju.

Poenta i jeste u tome da covek nauci obracati se na raznim nivoima. Pa onda moze birati odgovarajuci nacin za diskusiju.

Сачувана
Danga
одомаћен члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #10 у: 20.06 ч. 27.06.2012. »

Када неко заступа и брани неки свој став, има право на сва средства осим примене физичке силе. На напреднијем, демократичнијем нивоу дискусије, није пожељно ни лагање, демагогисање или комбиновање ових "метода".
Волео бих да ми укажеш које то "логичке погрешке" ја користим у доказивању властитог става. Не видим у чему је "грешка" што волим своју земљу, свој народ, свој језик, своју веру и што се због тога називам националистом, а при том, не мрзим друге земље, друге народе, друге језике, друге вере. Нисам насилан, нити екстреман и нисам до сада чуо озбиљну аргументацију која тесно повезује национализам са нацизмом. Све су то бесмислице које нам потурају исти они који су растурили СФРЈ и ја не верујем у "њихове логичке закључке".
Сачувана
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #11 у: 23.16 ч. 27.06.2012. »

Danga,

Ako pazljivo procitas moju repliku, naci ces par sledecih stvari:
1) Ja ne iskljucujem da mi je poznata teza kako "nacionalizam" znaci patriotizam.
2) Ne smatram da si koristio nedozvoljena sredstva braneci svoj stav. Samo konstatujem koja si sredstva koristio. Kad mi zatreba - koristim ih i sam, naravno.  Grin

U tvojoj replici se nalazi 'par' logickih pogresaka/greski/sofizama.

Na primer, dajes nam PRETPOSTAVKU o BUDUCEM narusavanju slobode izrazavanja ("Можда ће једног дана бити забрањено уопште рећи да сте родољуб, патриота..."), a onda branis svoj argument napadajuci to pretpostavljeno, a koju si sam pretpostavio... Ovo se zove: "Napad covekom od slame".
Potom, nastavljas sa dokazom za svoj stav, a koji je i sam tvoje misljenje: "Ја се осећам националистом и не видим да је то нешто екстремно, ни по мене ни по средину, а ни људе са којима живим." Ovo je istovremeno i logicka greska objasnjavanja nepoznatog nepoznatim, ali u kombinaciji sa sofizmom 'ne sledi' (non sequitur) jer se pozivas na srpsku sredinu u dokazivanju neekstremnosti svog srpskog nacionalizma! Ova ti je recenica zaista umetnicka, jer je u njoj prisutna i treca pogreska: poziv na autoritet - pozivas nas da prihvatimo tvoje misljenje jer je tvoje, a ispod tvog imena 'Danga', stoji: "Profesor srpskog jezika"! Sjajno! Smiley
Onda, dajes nam jednu varijantu pogreske Argumentum ad crumenam (bogatiji je u pravu)
("zar Ameri nisu nacionalisti") a nadovezujes se sa iznudjenim Ad metum, in terrorem, ad baculum (poziv na zastrasivanje) u odlicnoj istovremenoj kombinaciji sa ad populum ("Ili za njih ne smemo da kazemo da su ekstremni") da bi nam ponudio svoje resenje "dileme": "Не треба изједначавати национализам са нацизмом..."  (kao da ga ja izjednacavam, dakle, zamena teza) itd.

Evo ti par linkova. Zanimljivi su, iako skoro sve od ovih mehanizama koristimo intuitivno - caka je u tome da cesto nismo ni svesni koliko su prisutni u nacinu na koji razmisljamo.

http://www.vokabular.org/forum/index.php?topic=654.0
http://en.wikipedia .org/wiki/Fallacy#Material_fallacies

P.S. U zadnjoj replici koristis opet ponesto sa listi, evo na primer ovo -  "Не видим у чему је "грешка" што волим своју земљу, свој народ, свој језик, своју веру и што се због тога називам..."
Ako si pazljivo procitao one liste, naci ces da je ovde pogreska u dvojakoj interpretaciji reci 'greska' - moje POMINJANJE logickih pogreski preokreces u moj navodni napad na tvoje rodoljublje, to jest, implementiras kako sam ja tvrdio da je greska biti rodoljub  itd. Ovo je varijanta zamene teza bazirana na ekvivokaciji.

P.P.S. Evo tvoje replike, cisto da se ne zagubi:

То што је реч "национализам" жигосана, не значи баш ништа...Можда ће једног дана бити забрањено уопште рећи да сте родољуб, патриота, домољуб, па то неће значити да ће људи престати да се осећају тако...Ја се осећам националистом и не видим да је то нешто екстремно, ни по мене ни по средину, а ни људе са којима живим. Хрватски националиста, српски националиста, албански националиста,...зар Американци нису највећи националисти на свету? Или за њих не смемо да кажемо да су екстремни? Не треба изједначавати национализам са нацизмом. Потпуно је друга ствар ако се неко идентификује са усташама, четницима, балистима,...то је већ дијагноза.
« Задњи пут промењено: 00.21 ч. 28.06.2012. од VladKrvoglad » Сачувана
Danga
одомаћен члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #12 у: 01.16 ч. 28.06.2012. »

Оволико латинских израза нема ни у мом здравственом картону! Grin

Као прво, ја не дајем претпоставку о будућем нарушавању слобода. То је увелико чињеница! Људске слободе се сваким даном све више ограничавају. Па погледајте шта се догађа око нас, маните се Софокла, Сократа и осталих философа. Колико је неправедних ратова и убијања било у последње време, а све због природних ресурса. Колико људи умире од глади у земљама трећег света? Колико је незапослених, политички прогањаних, обесправљених по разним основама? Зар Вам није познато да "тајни центри моћи" (а они су сами ту фразу учинили смешном и фантастичном, као да говоримо о ванземаљцима!) све чине да што више ограниче личну слободу човека, пратећи његово кретање, његово размишљање, његове навике...Па чему служе силни чипови у личним документима и бројне друштвене мреже? Највећи њихови непријатељи су људи који пружају отпор завођењу таквог система контроле и управљања, људи који хоће да буду слободни и "своји на своме". То су националисти. Зато сам и рекао да су неправедно "жигосани".

Цитат
Ovo je istovremeno i logicka greska objasnjavanja nepoznatog nepoznatim, ali u kombinaciji sa sofizmom 'ne sledi' (non sequitur) jer se pozivas na srpsku sredinu u dokazivanju neekstremnosti svog srpskog nacionalizma!

Даље, ја се ни једном реченицом нисам позвао на српску средину. Рођен сам, а и дуго сам живео, у месту где су Срби у проценту једноцифрене мањине. Нисам се осећао угроженим, нити сам кога угрожавао. Са национализмом се не рађате, он се стиче сазревањем и образовањем. Никада нисам позивао на свој ауторитет, нити од било кога тражим да прихвати моје мишљење. Моје је да кажем шта мислим.

"
Цитат
Onda, dajes nam jednu varijantu pogreske Argumentum ad crumenam (bogatiji je u pravu)
("zar Ameri nisu nacionalisti") a nadovezujes se sa iznudjenim Ad metum, in terrorem, ad baculum (poziv na zastrasivanje) u odlicnoj istovremenoj kombinaciji sa ad populum ("Ili za njih ne smemo da kazemo da su ekstremni") da bi nam ponudio svoje resenje "dileme": "Не треба изједначавати национализам са нацизмом..."  (kao da ga ja izjednacavam, dakle, zamena teza) itd.

Зар нису богати ти који уцењују сиромашне и спроводе своју политику силе, ако којим случајем сиромашни не пристану на уцене? Зар бомбардовање Србије није доказ који смо осетили на својој кожи? Зар сме било ко да каже Американцима да они немају права да нам говоре о људским правима све док, на пример, не укину смртну казну? Што се последњег дела цитата тиче, нисам ја помињао националсоцијализам, већ Ви.
Цитат
Problem je u tome, sto je istorijska upotreba ove reci ("Nacionalsocializam = nacizam") - trajno zigosala ovu rec jednom dosta negativnom konotacijom ekstremizma.

Цитат
Ako si pazljivo procitao one liste, naci ces da je ovde pogreska u dvojakoj interpretaciji reci 'greska' - moje POMINJANJE logickih pogreski preokreces u moj navodni napad na tvoje rodoljublje, to jest, implementiras kako sam ja tvrdio da je greska biti rodoljub  itd. Ovo je varijanta zamene teza bazirana na ekvivokaciji.

Овде Ви вршите замену теза, не нападате Ви моје родољубље већ мој национализам. Сами сте рекли раније
Цитат
Inace, sebe zvati nacionalistom - nije bas pozitivno.
.

На крају, напишите шта сте по професији, чисто да знамо са ким имамо посла. Ако сте философ, у реду је; психолог, књижевник, било које занимање... Само немојте рећи да сте "универзални интелектуалац", у такве не да не верујем, него их се клоним у широком луку.
Поздрављам Вас!
Сачувана
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #13 у: 10.52 ч. 28.06.2012. »

Danga,

Ja uopste ne sumnjam da si ti dobar i korektan covek i gradjanin. Dovoljno je razumeti tvoje razumevanje reci 'nacionalista'.  Ne radi se o tome - ovo je akademski razgovor, zar ne?

Sofisticki elementi koje sam naveo u tvojoj replici stoje i pokazuju jedan prirodan talenat za retoriku. Drago mi je da imas za njih neka objasnjenja, jer to pokazuje spremnost na razgovor. A razgovor uvek ostavlja otvorena vrata za preispitivanje i svojih i sagovornikovih stavova.

Ja cu sada, sa tvojim dopustenjem,  nastaviti u detalje sa akademskim seciranjem tvojih protivargumenata, ovo je vrsta zanimljivog treninga logike. 

"Рођен сам, а и дуго сам живео, у месту где су Срби у проценту једноцифрене мањине" - upotreba proslog vremena nas upucuje da sada ne zivis u takvom okruzenju. Za pretpostaviti je da sada zivis u uobicajenoj srpskoj sredini. Te moja primedba stoji.

"Зар нису богати ти који уцењују сиромашне и спроводе своју политику силе, ако којим случајем сиромашни не пристану на уцене? Зар бомбардовање Србије није доказ који смо осетили на својој кожи? Зар сме било ко да каже Американцима да они немају права да нам говоре о људским правима.."

Sve ovo uglavnom stoji. Ali ja sam ciljao na cinjenicu da si pomenuo Amerikance i njihov nacionalizam kao opravdanje da i mi ne moramo da se stidimo biti nacionalisti. ("Kad mogu oni (bogati i mocni, onda mozemo i trebamo i mi")

Dalje, navodis moj citat:

Цитат VladKrvoglad:
"Problem je u tome, sto je istorijska upotreba ove reci ("Nacionalsocializam = nacizam") - trajno zigosala ovu rec jednom dosta negativnom konotacijom ekstremizma.", da bi ti u svojoj replici odgovorio na to ovako:
"Не треба изједначавати национализам са нацизмом".

Ja nisam izjednacio nacionalizam sa nacizmom. Rekao sam da je cinjenica kako je istorijska upotreba reci, na nacin da se one izjednacavaju - dovela do toga da ta rec vise nije cista u znacenju 'patriotizma'. Da sam hteo, zaista je manje posla napisati "nacionalizam je druga rec za nacizam". Samo, onda bih mesao zabe i babe, jer nacizam je "nacional-socijalizam" - to jest shvatanje da samo i iskljucivo svoj narod zasluzuje odredjeni povlasten polozaj, a koji se mora jos i izboriti ratom i genocidom itd.  A 'krivica' je 'nacionalizma' koji je u osnovi te pojave nacizma i bas tom recju determinisan, te zbog koje danas doticna rec pati kao rec - sto je taj osecaj takav da dozvoljava i u slucaju Nemaca je dozvolio - da se celi narod izmanipulira u pravcu fasizma.
I zato danas 'nacionalizam' ima tu negativnu konotaciju: to ti je kao alkohol. Moze biti lep osecaj koji coveka ispuni srecom ili mu nadomesti neki nedostatak iz realnog zivota, moze proizvesti i pozitivne stvari (umetnicka dela nastala odblokiranjem libida), ali je opasan za svetinu jer prelako preraste u nesto  jako destruktivno.
Rodoljublje je nesto drugo. To je osecaj koji ti opisujes navodeci da si 'nacionalista' - ljubav prema svom narodu i zemlji, bez ugrozavanja drugih iz svoje okoline.

Dalje, ekvivokacija reci 'greska'.
Ja sam rekao ovo:

"Na primer, tvoja replika je lep primer upotrebe logickih pogresaka radi dokazivanja vlastitog stava. I to je na jednom nivou koji nije lako dostici, pogotovo u nacinu kako si te mehanizme skladno ukomponovao da jedan drugog na prirodan nacin podrzavaju. "

A ti si odgovorio ovo:

"Волео бих да ми укажеш које то "логичке погрешке" ја користим у доказивању властитог става. Не видим у чему је "грешка" што волим своју земљу, свој народ, свој језик, своју веру и што се због тога називам националистом, а при том, не мрзим..."

Evidentno je da u prvoj recenici govoris o LOGICKIM GRESKAMA (filozofska kategorija) a u drugoj o navodnom mom prebacivanju tebi, po kome bih ja smatrao greskom (manom) sto neko voli svoju zemlju itd.

Ja dakle na to kazem ovo:
"Ako si pazljivo procitao one liste, naci ces da je ovde pogreska u dvojakoj interpretaciji reci 'greska' - moje POMINJANJE logickih pogreski preokreces u moj navodni napad na tvoje rodoljublje, to jest, implementiras kako sam ja tvrdio da je greska biti rodoljub  itd. Ovo je varijanta zamene teza bazirana na ekvivokaciji." (Paralelno koristenje homonimnih vrednosti jedne reci)

A ti zakljucujes ovo:

"Овде Ви вршите замену теза, не нападате Ви моје родољубље већ мој национализам."
I kao dokaz ove tvrdnje, navodis moje reci:

"Inace, sebe zvati nacionalistom - nije bas pozitivno."

Za ovo zadnje bih rekao:
1) Ove reci su bile upucene Ognitivu. Ti si se nakon toga ukljucio.
2) Ako bi bile napad, onda je taj napad bas veoma suzdrzano oblikovan i obazrivo optiran; da ne kazemo 'bas mlak napad'.
Sta bi bilo da sam napisao: "Nacionalisti su samo prikriveni fasisti i reakcionarni elementi lumpenproletarijata u svakom narodu koji je u nekoj velikoj krizi"? Smiley

« Задњи пут промењено: 10.57 ч. 28.06.2012. од VladKrvoglad » Сачувана
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #14 у: 11.15 ч. 28.06.2012. »

Huh, promace mi ovaj pasus, pa da dopunim:

Као прво, ја не дајем претпоставку о будућем нарушавању слобода. То је увелико чињеница! Људске слободе се сваким даном све више ограничавају. Па погледајте шта се догађа око нас, маните се Софокла, Сократа и осталих философа. Колико је неправедних ратова и убијања било у последње време, а све због природних ресурса. Колико људи умире од глади у земљама трећег света? Колико је незапослених, политички прогањаних, обесправљених по разним основама? Зар Вам није познато да "тајни центри моћи" (а они су сами ту фразу учинили смешном и фантастичном, као да говоримо о ванземаљцима!) све чине да што више ограниче личну слободу човека, пратећи његово кретање, његово размишљање, његове навике...Па чему служе силни чипови у личним документима и бројне друштвене мреже? Највећи њихови непријатељи су људи који пружају отпор завођењу таквог система контроле и управљања, људи који хоће да буду слободни и "своји на своме". То су националисти. Зато сам и рекао да су неправедно "жигосани".

Dakle, ti dajes pretpostavku. Evo egzaktnih reci:

...Можда ће једног дана бити забрањено уопште рећи да сте родољуб, патриота, домољуб, па то неће значити да ће људи престати да се осећају тако....

A sto se tice ovoga: "Па чему служе силни чипови у личним документима и бројне друштвене мреже? Највећи њихови непријатељи су људи који пружају отпор завођењу таквог система контроле и управљања, људи који хоће да буду слободни и "своји на своме". То су националисти. Зато сам и рекао да су неправедно "жигосани" "

Uprkos cinjenici da imamo skoro istovetne stavove po pitanju sistematskog stavljanja pod kontrolu svakog pojedinca (obojica smo protiv!), ljudi koji se bore protiv toga nisu 'nacionalisti'.
Kad hoce da nas diskredituju, nas zovu 'anarhisti' - da bi nas doveli u vezu sa istorijskim anarhistickim pokretom koji je koristio i terorizam kao opciju uvodjenja svojih uverenja u praksu.
Sebe nikako ne dozivljavam kao anarhistu, jer ne zagovaram posto-poto obaranje sistema.
Subjektivno, sebe bih nazvao 'gradjanistom' Smiley

Сачувана
Тагови:
Странице: [1] 2  Све
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!