Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
02.42 ч. 10.12.2019. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: samo jedno pitanje  (Прочитано 3606 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.105

« у: 20.39 ч. 27.01.2014. »

Peđo, koliko ovde ima stvarnih gostiju (u proseku) dnevno (da nisu spameri...)?

Samo sam radoznala.  Smiley
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #1 у: 23.43 ч. 27.01.2014. »

Znam da je jedna moja drugarica sa Filološkog povremeno dolazila na ovaj forum da pogleda nešto što je interesuje, ali se nikad nije predstavila, tj. nije slala poruke. Ona je rekla da je ovaj forum jedan od boljih. To je pohvala, pošto je ona prilično, hm, zahtevna, i književnost i jezik su joj struka tj. radi u Institutu za jezik i književnost (ako se to tako tačno zove). I prevodi romane sa jednog stranog jezika. Hoću da kažem, sasvim je ozbiljna.

I preko nje znam za postojanje drugog foruma, na koji iz principa nisam htela da odem.

Laku noc!

Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
s.z.
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
_
Име и презиме:
s.z.
Струка: _
Поруке: 900

« Одговор #2 у: 09.34 ч. 28.01.2014. »

Форум има подоста посетилаца, колико се да видети. По броју људи на линији у различита времена, рекао бих најмање 2000 посетилаца. Али, по овоме их је само четворо, у просеку: http://sitesentral.com/www.vokabular.com .

Нисте ништа пропустили. Људи на том 'друго форуму' су крајње неугостљиви и непристојни. Све саме паметне главице, a основне културе нигде.
Сачувана

자세히 보아야
예쁘다
오래 보아야
사랑스럽다
너도 그렇다
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #3 у: 09.58 ч. 28.01.2014. »

S.z., taj link ne kaze 'da ima cetiri posetioca u proseku', vec 'da ima cetiri nova posetioca dnevno, u proseku'
To znaci da ih dnevno moze biti 100 ili 1000 ili 10000, a od tog broja su (navodno) samo cetvorica dnevno novih. (Verovatno novi kompjuterski identifikacioni brojevi.)
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.943

« Одговор #4 у: 11.29 ч. 28.01.2014. »

Teško je razlučiti jer mnogo ljudi ovde naiđe preko pretraživača, nau to što su tražili i produže dalje bez nekog zadržavanja.
Сачувана

Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #5 у: 11.45 ч. 28.01.2014. »

Smiley Hvala na odgovorima.
Сачувана

s.z.
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
_
Име и презиме:
s.z.

« Одговор #6 у: 11.48 ч. 28.01.2014. »

Влад, не каже нових посетилаца већ јединствених посетилаца. То значи, посете са четири различите IP адресе дневно, али не и само четири посете од стране то четворо.

Наравно, ово не може никако да буде тачно је форум има више посетилаца. Сајтсентрал не функционише добро за сајтове који су лоцирани ван Америке.
Сачувана

자세히 보아야
예쁘다
오래 보아야
사랑스럽다
너도 그렇다
VladKrvoglad
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #7 у: 12.14 ч. 28.01.2014. »

Влад, не каже нових посетилаца већ јединствених посетилаца. То значи, посете са четири различите IP адресе дневно, али не и само четири посете од стране то четворо.

Наравно, ово не може никако да буде тачно је форум има више посетилаца. Сајтсентрал не функционише добро за сајтове који су лоцирани ван Америке.

Ako je to tumacenje ispravno (jedinstvene, u smislu 'posebne adrese') onda taj program zaista ne treba uzimati u obzir.
Сачувана
s.z.
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
_
Име и презиме:
s.z.

« Одговор #8 у: 12.20 ч. 28.01.2014. »

'Unique visits' / 'unique visitors' значи 'појединачне посете' / 'појединачни посетиоци'. То обично користе у значењу посета са јединствених IP адреса. 'Page views' или 'visits' / 'individual visits' означава укупан број појединачних посета (обично се шетање са странице на страницу третира као нова 'посета'), чак и ако се ради о истом посетиоцу.

Али, свакако, од овог чуда нема ништа. И за странице унутар Америке не функционише како греба. 
« Задњи пут промењено: 12.30 ч. 28.01.2014. од s.z. » Сачувана

자세히 보아야
예쁘다
오래 보아야
사랑스럽다
너도 그렇다
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #9 у: 12.26 ч. 28.01.2014. »

Kako god bilo, mislim da sam nešto razumela, hvala.  Wink

Ili evo ovako: ako ta moja drugarica dolazi povremeno, kad joj npr. treba neki nezgodan genitiv množine (ovo su bukvalno njene reči)
prilikom prevođenja, koliko još takvih (neprijavljenih) gostiju (gostiju, ne članova) može da bude ukupno? Reč je o ljudima koji posećuju forum da bi nešto saznali, a da se pritom nisu registrovali kao članovi. Svakako mislim na živa bića, ne na statistiku koja ih "prebrojava", i koja je, kako sam razumela, neprecizna.

Ovo je naravno, krajnje uslovno pitanje, i mislim da mogu samo da očekujem (ispravite me ako grešim) pretpostavku/nagađanje kao odgovor.  Smiley
« Задњи пут промењено: 15.58 ч. 28.01.2014. од Ena » Сачувана

Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!