Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
04.49 ч. 19.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Goran Petrovic  (Прочитано 12042 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
mama Helen
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 68



WWW
« у: 19.04 ч. 26.02.2009. »

Zaljubila sam se u njega kad sam procitala "Sitnicarnicu kod Srecne ruke", posle i "Razlike" i sve ostalo.( Cula sam u biblioteci komentare da je "mnogo dosadan i tezak za citanje", ali ne uzimam za ozbiljno, jer je doticna osoba drzala u ruci neku od knjiga nasih novokomponovanih "knjizevnica".)
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« Одговор #1 у: 19.55 ч. 26.02.2009. »

Ако будете у прилици, прочитајте и Опсаду цркве Светог Спаса. Интересује ме ваше мишљење.

Сачувана
Prekobrojna
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 202


« Одговор #2 у: 18.35 ч. 18.12.2010. »

Na neki čudan način ušla sam u tu knjigu i kuću i odatle ne mogu da izađem. Lutam tim vrtom, kućom, ulicama Beograda. Zagledam detaljno svaki predmet po kući. Preselila sam se u knjigu o ljudima koji se sreću, vole i žive u književnim delima. Knjiga o knjizi bez radnje i likova, iz koje njeni čitaoci ne mogu, a ni ne žele da se izbave, baš kao ni neki čitaoci iz Sitničarnice.
Počela sam slučajno da je čitam, na preporuku drugarice, srodne duše.
Kao nijedna knjiga dosad, prenese me i fizički u prostor i vreme romana. Mnogi romani su me poneli psihički, ali fizički – mislila sam da je nemoguće. Osetiti miris Zlatanine kuhinje, miris trave iz vrta... Tako sam bila u zagasitožutoj kući okružena mirisom i ukusom Zlataninih krofni, da sam, kad mi se neko obratio dok sam čitala, rekla: "Pusti me, jedem!"
I što je interesantno, nije mi žao kad spustim knjigu zbog života koji čeka kuvanje i svakodnevne tričarije. Osećaj dugo, stvarno dugo ostaje u glavi i venama. Neka blaga vrtoglavica koja mami osmeh na lice.
Što bi rekao jedan od žitelja, "Sve u svemu - uključujući domaćicu Zlatanu i mene, (bio je to) još jedan zaluđenik - biće da književnost samo takve okuplja".

I dok sam tako živela pored tih junaka, čovek mi kaže da dođem na kurs ubrzanog čitanja, gde bih mogla da naučim kako da pročitam sve knjige iz biblioteke za par sati, valjda. Shvatite me, gospodine, ja to ne želim. Menjam sve knjige na svetu za ovu jednu u kojoj sam se srela sa sobom i sebi sličnima.

Ipak, ne preporučujem je nikome. Već dugo ne preporučujem nikom ništa. Kako meni ne odgovaraju tuđe preporuke, pa ih više ni ne tražim, tako moje preporuke, sigurno, nikom neće dobra doneti. Smiley
« Задњи пут промењено: 19.02 ч. 18.12.2010. од Jelena3 » Сачувана
delboj
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 33


« Одговор #3 у: 20.26 ч. 22.07.2015. »

Ситничарница и јесте тешка за читање.
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!