Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
15.22 ч. 05.05.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Jesu li bosanski i hrvatski strani jezici?  (Прочитано 13091 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
jadranka84
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: dipl. novinarka
Поруке: 129


« Одговор #15 у: 17.46 ч. 25.12.2015. »

Jezik ne treba da bude stvar politike. Bosanski jezik je cista politicka tvorevina. Jezicka nauka ga ne priznaje kao poseban jezik / priznat je samo u politickim krugovima.

Ne radi se samo o tom jeziku, vec se to odnosi na sve jezike sa srpsko-hrvatskog govornog podrucja, uključujući srpski i hrvatski jezik.




Tijekom mog školovanja, u Slavoniji su se od stranih jezika najviše učili njemački, engleski i ruski. Mislim da je glavni razlog bio školovan kadar za određene jezike.....

Jednom prilikom, u srednjoj ( mješovit razred - "nijemci", "rusi, "englezi" ) - raspored sati je podrazumijevao da barem 1/3 učenika ima slobodan sam.......imali smo njemački ( ja ).........u posljednjoj klupi "rusi" su nam se smijali........( zima vani, snijeg do pupka, ostali na satu, kao uče).......

tada je profesorica izjavila : "vi rusi, ne smijte se, ne shvaćate da ne učite strani jezik, nego dijalekt materinjeg ( kao slovenski ili makedonski )..........ušutjeli su, ali smo im uvijek zavidjeli što barem ćirilicu "pjevaju".
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!