Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
13.51 ч. 21.05.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 2 3 [4]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Koliko je teško učiti srpski jezik  (Прочитано 32340 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #45 у: 19.31 ч. 02.04.2008. »

Мени боље паше аугментатив, јер не желим да неког називам сељаком, хотећи, вероватно вештачки, да задржим изворно значење речи. Обично додам и покоји описни придев усто.

Све ми се чини некако да смо одлутали од теме, а опет се вртимо око ње. Све ово има везе са учењем српског језика, мада је првобитна замисао постављача теме била како је странцима који уче српски језик.

Da li cu da upotrebim augmentativ i da li cu da ga zacinim nekim propisnim pridevom zavisi od nivoa moje ljutnje. Najcesce mi legne "seljacino neopevana" ... Eto, to bi moglo da posluzi za povratak na temu. Kako bi ti nekom ko uci srpski objasnio sta u stvari znaci seljacina neopevana? Wink
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #46 у: 19.43 ч. 02.04.2008. »

Рекао бих му да је толико велика „сељачина“ тај неко, да остаје жал што песма о томе још није спевана, јер заслужује не само он, већ и његова „дела“ да буду поменути у песми ради негативног примера. Тако некако бих му објаснио.

П.С. Вероватно простијим речима. Smiley
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 2 3 [4]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!