Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
08.58 ч. 22.05.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 ... 14 15 [16]
  Штампај  
Аутор Тема: Предлог о видео курсу  (Прочитано 104907 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #225 у: 20.14 ч. 06.08.2009. »

Хе хе, Бруничајлд, да знаш да си у праву Grin Ама, све од почетка....видећу ових дана. Сад ћу идем мало у шетњу, батали Вокабулар, ајмо на пиће Wink
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #226 у: 20.36 ч. 06.08.2009. »

Ajde... Wink
Сачувана
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #227 у: 14.16 ч. 07.08.2009. »

Постиран је пети, последњи, курс:

http://www.youtube.com/watch?v=X6Sde9Q8wOM&feature=channel_page
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #228 у: 20.56 ч. 07.08.2009. »

Него, мислим да ова лиценца да се стави у првом кадру сваког филма а не у последњем, свима да да до знања?
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #229 у: 20.58 ч. 07.08.2009. »

Добро је и овако. Важан је рад, а лиценца на крају. Ка би ставила лиценцу на почетак, изгледало би као да се превише пажње томе поклања... Јесте важно, али не треба да личи да је важније од самог рада...
Сачувана
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #230 у: 21.03 ч. 07.08.2009. »

Апсолутно се слажем. Још мало па ће изгледати као професионалан рад  Wink Боље не може да буде.
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #231 у: 00.01 ч. 10.08.2009. »

Постављено је пет видео-курсева истовремено са бољим тоном, презентацијом и лиценцом:

http://www.youtube.com/watch?v=dF3E2ZRS1fg&feature=channel_page     1. део

http://www.youtube.com/watch?v=dtLnh5U2JWw&feature=channel_page    2. део

http://www.youtube.com/watch?v=-AkstwNjYp8&feature=channel_page     3. део

http://www.youtube.com/watch?v=Rpv4XZCshzc&feature=channel_page    4. део

http://www.youtube.com/watch?v=m_dVc8TpEoA&feature=channel_page   5. део


Желим да искажем захвалност свим учесницима форума на овом раду и заједнички допринели стварању видео-курсева који ће образовати ширу јавност. Надам се да ћемо наставити нашу сарадњу; напредовати за добробит свих нас и њих и  следећим курсевима учинимо бољим и квалитетним.

« Задњи пут промењено: 01.05 ч. 10.08.2009. од crni_bor » Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
BugA
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Игор Ђорђевић
Струка: дипл. инж. индустријске информатике
Поруке: 38



« Одговор #232 у: 13.53 ч. 27.03.2010. »

Ја се извињавам на закаснелом одговору, није ме било неко време...

Прво, још једном све похвале за уложено време и труд, и друго, да ли је ово још увек потребно (новија верзија), да ти шаљем приватну поруку...?

Имам верзију 6.0, покушај да ми нађеш 9.0 са лиценцом, ако хоћеш, нисам баш добра да скидам програме.  Smiley

Сада снимам глас, појачала га, али постоји проблем, како год смањујем или појачам увек је присутан шуштање који долази од монитора. Мој микрофон је исувише јак и апсорбује све из близине. Зна ли неко о томе како да отклоним шуштање? Huh

Занимљив начин побољшања квалитета звука приликом снимања јесте извођење уземљења кућишта (уколико је потребно). Они који се иоле разумеју у електротехнику ће разумети, а за остале укратко - узмете неку жицу, огулите пластичну изолацију са крајева (уколико је има, ножем или клештима за то намењеним), огулите и лак са саме жице (исто само са крајева, најлакше неким комадом брусног папира, да не кажем ''шмиргле'' Wink, ако немате, онда неком турпијицом), и један крај жице закачите за неки лимени део кућишта (обично са задње стране, може и за неки шраф), а други крај за неку уземљену ствар/уређај - на пример радијатор, али за неки део где је огуљена фарба и види се метал.

Након овога би квалитет звука требало да буде битно бољи јер смо уклонили сметње које се јављају услед непожељних (малих) напона. Професионалне звучне картице обично немају овакве проблеме, али код осталих, ''свакодневних'', лоше уземљење самог кућишта рачунара може доста утицати на квалитет звука који снимимо преко улаза звучне картице.

Наравно, остаје оно што сам раније причао, уклањање шума и софтверским путем, преко опција самог програма - но ипак је боље прво хардверски шумове свести на најмању могућу меру.
Сачувана

Говорим тихо и водим пса са собом.
charmed94
Гост
« Одговор #233 у: 23.51 ч. 27.03.2010. »

Снимци су солидни, само ми је, искрено, снимак смешан због наратора. Очито да јој српски није матерњи језик.
« Задњи пут промењено: 23.53 ч. 27.03.2010. од charmed94 » Сачувана
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #234 у: 12.07 ч. 01.04.2010. »

Ја се извињавам на закаснелом одговору, није ме било неко време...

Прво, још једном све похвале за уложено време и труд, и друго, да ли је ово још увек потребно (новија верзија), да ти шаљем приватну поруку...?

Имам верзију 6.0, покушај да ми нађеш 9.0 са лиценцом, ако хоћеш, нисам баш добра да скидам програме.  Smiley

Сада снимам глас, појачала га, али постоји проблем, како год смањујем или појачам увек је присутан шуштање који долази од монитора. Мој микрофон је исувише јак и апсорбује све из близине. Зна ли неко о томе како да отклоним шуштање? Huh

Занимљив начин побољшања квалитета звука приликом снимања јесте извођење уземљења кућишта (уколико је потребно). Они који се иоле разумеју у електротехнику ће разумети, а за остале укратко - узмете неку жицу, огулите пластичну изолацију са крајева (уколико је има, ножем или клештима за то намењеним), огулите и лак са саме жице (исто само са крајева, најлакше неким комадом брусног папира, да не кажем ''шмиргле'' Wink, ако немате, онда неком турпијицом), и један крај жице закачите за неки лимени део кућишта (обично са задње стране, може и за неки шраф), а други крај за неку уземљену ствар/уређај - на пример радијатор, али за неки део где је огуљена фарба и види се метал.

Након овога би квалитет звука требало да буде битно бољи јер смо уклонили сметње које се јављају услед непожељних (малих) напона. Професионалне звучне картице обично немају овакве проблеме, али код осталих, ''свакодневних'', лоше уземљење самог кућишта рачунара може доста утицати на квалитет звука који снимимо преко улаза звучне картице.

Наравно, остаје оно што сам раније причао, уклањање шума и софтверским путем, преко опција самог програма - но ипак је боље прво хардверски шумове свести на најмању могућу меру.

Tvoj savet je pravo zlato! Dobro nam došao! Samo da si nam priključio malo ranije. Smiley Sada ne možemo da ih prepravimo, odavno je na youtube i postiže dobru gledanost i ima veliko interesovanje za poboljšanje jezika. Wink

U narednom poduhvatu biće sigurno mnogo bolje, samo što sam upala u veliku obavezu pa ne stižem da pravim sledeći projekat. Probaću sa tvojim savetom, trebalo bi da ne bude problema. I kuckamo se. Smiley
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #235 у: 12.14 ч. 01.04.2010. »

Снимци су солидни, само ми је, искрено, снимак смешан због наратора. Очито да јој српски није матерњи језик.

Prvo, zahvaljujem se na oceni i komentaru, ali...vaša "iskrenost" ne pogađa mene, nego "onima kojima nije baš maternji jezik" a u istoj smo državi, što je jedna prividna provokacija. Mi ovde se ne bavimo akcentovanjem, već Pravopisom. Akcentovati je praktično nemoguće iz 100 razloga, iz štošta različitih dijalekta, akcenta i govora što ovde nema mesta za diskusiju i politiku, i da postoje mnoge zle stvari od vašeg akcentovanja. Smiley
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
J o e
уредник форума
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.688



« Одговор #236 у: 12.25 ч. 01.04.2010. »

Акценте је могуће научити. Јесте да призренско-тимочки ту умногом спутава, али погледај Мирослава, на пример — погреши погдегде који акценат или дужину, али је остало савладао.

Скоро је био у емисији „Око“ (заједно са Милком Цанић Grin ) Миодраг Здравковић, један од наших најбољих спикера, који је рођен у — Зајечару. Уз мало (или много) добре воље, све се може савладати.
Сачувана
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #237 у: 12.37 ч. 01.04.2010. »

Naravno, sve se može kad se hoće, a postižu to samo pojedinici a ne ceo narod. Smiley

Da smo svi akcentovali ISTIM AKCENTOM, ne bismo provalili ko je južnjak, Bugarin,
Albanac, Bosanac, Makedonac, Mađar. Wink

Živela razlika!
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
J o e
уредник форума
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.688



« Одговор #238 у: 12.44 ч. 01.04.2010. »

Живела, дабоме, али са свешћу шта је књижевни језик и књижевни акценат.  Smiley
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 ... 14 15 [16]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!