Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
21.49 ч. 18.05.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Popravljanje Ivicinog pisanja  (Прочитано 14857 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Индијанац Џоунс
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 72


Tatanka, tatanka!


« Одговор #15 у: 00.26 ч. 09.03.2011. »

-   300 000.   Ali ima ih više – odgovorio je čovek posmatrajući reku ljudi preko balknskog zida.
-   Panduri su naseli.  Niko se nije pojavio na lokacijama osim ljudi sa molotovljevim koktelima.  Crne ekipe anarhista, svi sa gas-maskama i ostalom demonstrantskom opremom.   Uopšte nema običnih građana.   Evakuisali su obližnji regrutni centar.   Sidni je tamo, kaže da bar tri pandurska autobusa gore.  (Dodaj neki glagol u ovu rečenicu)
-   Nemam pojma – čula je u uhu.  – Imamo nepotvrđene izveštaje da su neki navodno neki nosili policijske uniforme.  Glasine kruže da su neki od njih bili pravi panduri. 
-   Šta to znači? – upitala je. 
Сачувана

Skr. je skr. za skr.
ivica
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
ivica milarić
Струка: dipl. psiholog
Поруке: 12


« Одговор #16 у: 02.00 ч. 09.03.2011. »

Hvala ti! Samo malo pitanje za rečenicu:
Crne ekipe anarhista, svi sa gas-maskama i ostalom demonstrantskom opremom.
Da li bi bilo jasnije:
Tamo su stigle/se nalaze samo crne ekipe anarhista, svi sa gas-maskama i ostalom demonstrantskom opremom.
Želeo sam da kažem da se tamo nalaze ti ljudi, ali verovatno je rečenica konfuzna kada je ostavljena bez glagola.
Сачувана
Индијанац Џоунс
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 72


Tatanka, tatanka!


« Одговор #17 у: 12.53 ч. 09.03.2011. »

Stigle su / skupile su se / pojavile su se crne ekipe...
Ili, možeš da sastaviš sa prethodnom rečenicom: „Niko se nije pojavio na lokacijama osim crnih ekipa anarhista sa molotovljevim koktelima, gas-maskama i ostalom demonstrantskom opremom.”
Сачувана

Skr. je skr. za skr.
ivica
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
ivica milarić
Струка: dipl. psiholog
Поруке: 12


« Одговор #18 у: 01.53 ч. 14.03.2011. »

Evo početka sledećeg poglavlja.

<<>>
Moje prvo sećanje je trenutak kada je turski komandos opsovao oca.Potom je uperio nož ka meni i rekao da će mi izvaditi oči ukoliko ne kaže gde je PKK sakrio raketni lanser.Otac je nastavio da ga gleda, a potom progovorio na dijalektu koji komandosi nisu razumeli.
Rekao je da me voli i da ne gledam.
Posmatrao je Turčina smireno, pošto je znao šta dolazi.Ljudi ne mole pred pogubilištem, ne u severnom Kurdistanu. Moj otac, kao i njegov otac, učeni su da u trenutku istine sačuvaj čast.
On i ja bili smo mrtvi ljudi u planinama.
Nisam ga poslušao, već sam pažljivo posmatrao kako ga seku; jedan je legao na njega, a drugi prineo nož.Ne znam koji je prevukao sečivo preko vrata, iako sam to jasno video; nešto u mom umu nije mi dozvolilo da zapamtim celokupan prizor.
Prestao je da krklja posle nekoliko sekundi.Krv je curila niz kamen ka mojim stopalima.Oči su mu se okrenule tako da sam u mraku video samo beonjače.Poslednji dah ga je napustio, a ostala je samo magla koja se dizala sa crne bare.
Spavo sam sa ocem u maloj kolibi pored našeg stada kada su upali i izvukli nas napolje.
Četiri Turčina za mene nisu bili ljudi; nosili su maskirna odela, a lica su im bila premazana crnom kremom.Kasnije sam saznao da je te noći, sa druge strane granice, njihova vojska ušla u Kurdistan.Kada su dobili naređenje da krenu, taj isturen tim specijalnih snaga odlučio je da će siromašan pastir i njegov sin imati odgovore koje traže.
Jedan je kleknuo pored mene i pokazao mi nož.
-   Reci mi gde su lanseri? Velike, duge cevi na kamionu, koje kažu BUM! – upitao je na izlomljenom, ali razumljivom kurdskom.
<<>>
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!