Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
16.36 ч. 05.05.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Директор анкете  (Прочитано 1816 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« у: 00.49 ч. 19.01.2011. »

Филм: Пиштољ 73 (MR 73)
Телевизија Б92
Датум емитовања: 18. јануара од 21,00 до 23,08.

Полицајац каже колеги: Скинули су ме са тог случаја. Обрати се Ковалском, он је сада директор анкете!


Француски ми није јача страна, али сам сигуран да је глумац рекао directeur de l'enquette што значи вођа истраге или слично.

Иначе, превод филма је грозан, са типфелерима, неподношљивим непознавањем разлике између бих и би, што је у неколико наврата мењало и смисао саме реченице, име главне јунакиње је на ћирилицу транскрибовано час као Жастин, час као Жустин, час као Јустин (погађате, несрећница се звала Justine), међусамогласничко "ј" у именима се редовно негде губило (па смо имали Мариуса и Фабиуса), запета је било на бацање (као да се неко играо па насумце трпао зарезе и где треба и где не треба), у једном тренутко се поткрало и "ће те", место "ћете", транскрипција француских имена је била, благо речено, шлампава  . . .
Филм је иначе одличан, Данијел Отеј је сјајно одиграо, али шта вреди када је и овог пута преводилац била "комшијина мала која има пет из француског". А сав тај шламперај нам је приредила једна тако реномирана телевизијска кућа. Једном речу, срамота.
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!