Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
15.53 ч. 18.05.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Претварач писама за Опен-офис - OooTransliterator  (Прочитано 33871 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Александар Урошевић
уредник форума
посетилац
*****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
OpenMind design
Име и презиме:
Александар Урошевић
Поруке: 15


« Одговор #15 у: 07.36 ч. 04.10.2007. »

Ја се извињавам што слабо залазим на Вокабулар форум, ретко шта OnLine стижем да урадим у задње време.

Пеђо, на ЧПП (FAQ) страни пише:
Цитат
Kako sam shvatio, ovo radi samo u Writeru. Calc nije podržan?
Za sada je preslovljavanje moguće raditi jedino u Writeru. Podrška za Calc je planirana, ali još uvek nije realizovana.

Разлог је што Calc другачије третира објекте од Writer модула. Из истог разлога, пресловљавање изабраног текста не ради у плутајућим контејнерима (Float text).

Не могу да одговарам на приватне поруке нити да шаљем е-пошту, па ти одговарам овде у вези форума за подршку за макро. Подфорум је у реду, и било би добро да постоји баш на Вокабулару, јер ценим да би се нашао неко ко је вољан да даље развија овај пројекат (ООоТранслит) јер има шта да се развија:

1) Систем кључних речи које се неће пресловљавати - дијалог за подешавања и усклађивање уграђених функција. Кључне речи би се чувале у спољашнем „корпусу“ и учитавале при иницијализацији макроа или при позивању функције за пресловљавање.

2) Подршка за плутајуће контејнере и Calc (ово је преко потребно јер копирај-и-пребаци у Writer па назад у Calc).

Пошто планирам да прву следећу измену објавим као ООо модул, једна датотека која се на Виндоузу аплицира у програмски пакет једноставним двокликом на датотеку, док се на ГНУ/Линуксу аплицира додавањем у управнику модула. Концепт сам већ направио, издвојио функције у посебни модул, али мислим да је то премало за нову „минор“ верзију.
Сачувана
Александар Урошевић
уредник форума
посетилац
*****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
OpenMind design
Име и презиме:
Александар Урошевић
Поруке: 15


« Одговор #16 у: 22.49 ч. 23.03.2008. »

Већина од ствари примећених, пријављених и предложених у овој теми је реализована у новој верзији 0.4.0 чију објаву можете видети овде.
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!