Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2  Одштампај страницу - Света Гора/гора

Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum

О српском језику и култури => Правопис српског језика => Тему започео: Madiuxa на 16.43 ч. 08.11.2008.



Наслов: Света Гора/гора
Порука од: Madiuxa на 16.43 ч. 08.11.2008.
Нешто сад не могу да се одлучим... Јер Г мало или велико?


Наслов: Одг: Света Гора/гора
Порука од: Ђорђе Божовић на 17.18 ч. 08.11.2008.
Sveta gora, naravno, s malim G i velikim S.


Наслов: Одг: Света Гора/гора
Порука од: Madiuxa на 20.40 ч. 09.11.2008.
Sveta gora, naravno, s malim G i velikim S.


На многим местима видех са великим словом, па се збуних....


Наслов: Одг: Света Гора/гора
Порука од: Madiuxa на 20.57 ч. 09.11.2008.
Е, а још једно питање: Кад се мисли на калуђере са Свете горе, јел се светогорци пише малим или великим словом?


Наслов: Одг: Света Гора/гора
Порука од: Психо-Делија на 21.24 ч. 09.11.2008.
Светогорци (са све великим словом). Барем је тако у шестотомнику. 8)


Наслов: Одг: Света Гора/гора
Порука од: Madiuxa на 21.28 ч. 09.11.2008.
Јест, вала. А могла сам и сама да погледам у Школски правопис... Хвала, у сваком случају!