Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2
|
Наслов: Pod stečaj ili u stečaj? Порука од: crni_bor на 20.51 ч. 02.03.2009. Citam razne clanke i bode mi u oci,gramaticki pod ili u,nisam sigurna sta je ispravno.
Kako se pravilno pise? Наслов: RE: Pod stečaj ili u stečaj? Порука од: Ђорђе Божовић на 03.13 ч. 03.03.2009. Mislim da može i jedno i drugo (pasti pod stečaj i pasti u stečaj), u svakom slučaju je akuzativ sa značenjem završetka kretanja, i ove su dve predloško-padežne konstrukcije sinonimne.
A tako je, onda, neka firma bilo pod stečajem bilo u stečaju, i to su takođe sinonimne predloško-padežne konstrukcije, instrumental mesta i lokativ. |