Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2  Одштампај страницу - Хитно је!

Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum

О српском језику и култури => Правопис српског језика => Тему започео: Flyfish на 22.01 ч. 01.05.2009.



Наслов: Хитно је!
Порука од: Flyfish на 22.01 ч. 01.05.2009.
Занима ме како се обележава муцање или испрекидане речи ако се текст преноси фонетски. . .  Да ли неко зна?  ;)


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Зоран Ђорђевић на 22.22 ч. 01.05.2009.
Сретне Мујо Хасу, који муца, па пита:
- Куда си кренуо?
- И-и-идем у ш-ш-школу за му-муцавце.
-Зашто? Па ти одлично муцаш.


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Flyfish на 22.31 ч. 01.05.2009.
Хе-хе. . .  Хвала пуно!  ;D
Претпоставила сам да је тако, али морала сам да проверим, пошто ми треба за семинарски који морам ујутру са иштампам.

Још једно питање - недовршене речи, како се то обележава? Нпр.  ако текст иде овако: онда је она ре. . .  она је казала итд.  Ја бих ставила три тачке, али не знам да л' ту треба да иду неке заграде и да ли иза иде мало или велико слово. . .


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Зоран Ђорђевић на 23.00 ч. 01.05.2009.
Три тачке, али без размака. Не као што си ти написала онда је она ре. . ., него састављ...

П.С  Волим овај виц зато што лако може да се преведе на било који језик.


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Flyfish на 23.15 ч. 01.05.2009.
Хвалааа!

Нисам ни обратила пажњу на то, тако је испало кад сам куцала!  ???


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: alcesta на 23.28 ч. 01.05.2009.
Mislim da tri tačke uvek tako ispadaju novim članovima, kad budeš prešla desetak poruka videće se normalno. Dobrodošla. :)


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Flyfish на 23.49 ч. 01.05.2009.
Хвала (опет), овај пут за добродошлицу!


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Madiuxa на 23.51 ч. 01.05.2009.
То с тачкама је антиспам предострожност. Како је рекла Алцеста, кад напишеш још неколико порука, престаће да се појављује белина након тачке...

И од мене, добро нам дошла! :)


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Ђорђе Божовић на 23.53 ч. 01.05.2009.
Претпоставила сам да је тако, али морала сам да проверим, пошто ми треба за семинарски који морам ујутру са иштампам.

Je li to seminarski iz dijalektologije?

Dobro došla, i od mene. ;)


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Flyfish на 23.54 ч. 01.05.2009.
Да, да. . .   :) Треба још да акцентујем. . .


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Ђорђе Божовић на 23.56 ч. 01.05.2009.
Aha, pa lepo. ;)

Sretno sa seminarskim i na ispitu. Ako budeš imala nedoumica, slobodno ovde zapomaži.


Наслов: Одг: Хитно је!
Порука од: Flyfish на 00.17 ч. 02.05.2009.
Важи! Ваљда ће бити све у реду. . .  Мислим, у вези са семинарским. . .