Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2  Одштампај страницу - ITA Prosciutto di Parma

Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum

Страни језици и српски језик => Преводи и превођење => Тему започео: izzetta на 13.10 ч. 20.07.2009.



Наслов: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: izzetta на 13.10 ч. 20.07.2009.
Buongiorno a tutti,

kako biste preveli "Prosciutto di Parma"? Prsut iz Parme? Parmski prsut? I jedan i drugi mi malo "paraju" usi  :-\

Hvala unapred.


Наслов: Одг: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: Madiuxa на 13.23 ч. 20.07.2009.
Pršut iz Parme, jer nisam sigurna da izvedeni pridev dobro zvuči...


Наслов: Одг: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: Miki на 15.01 ч. 20.07.2009.
Ја бих употребио придев пармански: „пармански пршут“.


Наслов: Одг: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: Madiuxa на 15.04 ч. 20.07.2009.
Jao jeste! Pa Parmezan je sir iz Parme, je l' da?


Наслов: Одг: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: Зоран Ђорђевић на 15.18 ч. 20.07.2009.
Немам ништа против његушког пршута, против златиборског, па нећу имати ни против пармског.


Наслов: Одг: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: Психо-Делија на 18.25 ч. 20.07.2009.
Пармски је сасвим регуларан придев изведен од Парма. Имамо и Стендалов роман Пармски картузијански манастир.
Дакле, пармски пршут је одличан и са гастрономске и са правописне стране. ;D


Наслов: Одг: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: izzetta на 18.37 ч. 20.07.2009.
Aha, parmanski prsut, to mi vec bolje zvuci!

Jeste, parmezan je iz Parme, ali i iz Redja (Reggio) i cele te regije (Reggio Emilia), pa ga cesto zovu parmigiano-reggiano. Kako god da okrenes, u Parmi se fine stvari proizvode  ;)


Наслов: Одг: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: Miki на 20.00 ч. 20.07.2009.
Parmigiano-reggiano стар 24 месеца ми је омиљени пармезан! :) А ни пршут није за бацање! :)


Наслов: Одг: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: Madiuxa на 22.58 ч. 20.07.2009.
Aha, parmanski prsut, to mi vec bolje zvuci!

Jeste, parmezan je iz Parme, ali i iz Redja (Reggio) i cele te regije (Reggio Emilia), pa ga cesto zovu parmigiano-reggiano. Kako god da okrenes, u Parmi se fine stvari proizvode  ;)

Е, ја најбоље обожавам ламбруско из Емилије! :)


Наслов: Одг: ITA Prosciutto di Parma
Порука од: izzetta на 08.45 ч. 21.07.2009.
Vidim ja da ovde moze dobar biznis da se razvije. Dolazim u avggstu u Beograd, pa narucite sta treba... Cijena usluge? Prava sitnica :-)