Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2
|
Наслов: Duksevi ili dukseri Порука од: duka013 на 14.28 ч. 09.02.2011. Nedoumica oko naziva odevnog predmeta. U govoru cujem "kupio sam neke duksere" i "kupio sam neke dukseve". Da li su pravilna oba oblika ili samo jedan? Veliki pozdrav.
Наслов: Одг: Duksevi ili dukseri Порука од: Ђорђе Божовић на 15.00 ч. 09.02.2011. Ako je jednina "duks", onda su "duksevi/duksovi" u množini. A ako je jednina "dukser", onda je množina "dukseri".
Pretpostavljam da se u kolokvijalnom govoru upotrebljava i jedno i drugo, i "duks" i "dukser". Pa sad, zavisno od toga kako ko kaže, i jedno i drugo je pravilno. :) |