Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2
|
Наслов: ГРгетег или ГрГЕтег Порука од: zorank на 10.32 ч. 25.06.2011. А ГРгетег или ГрГЕтег ?
Наслов: Одг: ГРгетег или ГрГЕтег Порука од: s.z. на 17.59 ч. 19.11.2011. Не знам да ли су оба облика стандардна, али су свакако оба присутна у говорном језику. ГРгетег је 'безбеднија' опција, али могуће је да је ГрГЕтег обичајније међу станарима (можда не. . ). . Оно прво ми звучи као начин на који би један (можда језички образованији) не-Гргетежанин изговорио име, а оно друго можда као локални изговор. .
Наслов: Одг: ГРгетег или ГрГЕтег Порука од: s.z. на 18.19 ч. 19.11.2011. Исправка, ГРгетег је вероватно једини стандардни облик.
Наслов: Одг: ГРгетег или ГрГЕтег Порука од: kontra на 13.29 ч. 18.06.2014. Ne znam šta je standardni oblik, ali u samom manastiru i njegovoj okolini "domaći" naglašavaju drugi slog.
Наслов: Одг: ГРгетег или ГрГЕтег Порука од: Suomalainen на 18.49 ч. 21.06.2014. Da, drugi slog je naglašen. Reč je popisana u trećem tomu SANU rečnika i glasi – Grgèteg. :)
|