Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2
|
Наслов: Евиденција Порука од: Svarog на 17.03 ч. 15.04.2021. Да ли је могуће користити реч "евиденција" у множини, тј. да ли можемо говорити о "евиденцијама"? Мени то не делује правилно. Нисам нигде нашао одговор на ово питање.
Видим да се "евиденције" помињу и у називу барем једног закона, што не мора ништа да значи. У речницима се нигде не помиње пример те речи у множини, што такође не мора ништа да значи. Хвала и поздрав, Павле Наслов: Одг: Евиденција Порука од: VladKrvoglad на 19.53 ч. 17.04.2021. U jednini:
Voditi evidenciju o necem ili nekome. O dolascima, koristenju, o kontaktima... Voditi njegovu evidenciju. Voditi evidenciju o clanovima kluba. U mnozini: Voditi evidencije svim clanovima kluba (znaci, svaki clan ima svoju neku evidenciju) Sve evidencije su u kartoteci/arhivu/on line (znaci postoje razlicite evidencije o razlicitim stvarima, ljudima, dogadjajima) Vidi razliku: Voditi evidenciju svih clanova klupa: nesto sto svi clanovi kluba rade - na primer, evidencija aktivnosti clanova: ovi vezbaju ponedeljkom, oni uvek dolaze kasnije i tako dalje... Voditi evidencije svih clanova kluba: za jednog je evidencije o dolascima, za drugog o uporebi svlacionice, za treceg je evidencija koristenja najamne opreme... |