|
|
kontra
језикословац
староседелац
  
Ван мреже
Пол: 
Организација:
Име и презиме:
Струка: građevinarstvo
Поруке: 521
|
 |
« Одговор #1 у: 09.17 ч. 11.01.2007. » |
|
malo su se zapustili... odnosno, dosadiše mi varijante fotki preskočenih slova li loše napisanih reči... počeću da se veselim kad vidim ispravno napisano  Ovo jeste kjut, volim kad se ljudima omakne na koricama takva greška, odmah pomislim na nepostojanje lektora i ne zamaram se kupovinom knjige 
|
|
|
|
|
Сачувана
|
|
|
|
Фаренхајт
староседелац
  
Ван мреже
Пол: 
Организација:
Поруке: 803
|
 |
« Одговор #2 у: 09.24 ч. 11.01.2007. » |
|
Možda je to zapravo rešenje za sve one "čć", "džđ" transkripcione probleme tipa 'oću l' meko il' ću tvrdo  "Đžorđžo Armani", "Ćšarli Ćšaplin" 
|
|
|
|
|
Сачувана
|
|
|
|
|
|
|
|
Бојан Башић
уредник форума
староседелац
   
Ван мреже
Пол: 
Организација:
Име и презиме:
Поруке: 1.611
|
 |
« Одговор #5 у: 12.49 ч. 11.01.2007. » |
|
Posetioce sam pomenuo samo uzgred, skrećem pažnju na administratore (koji, kao što možda znaš, moraju prethodno da daju blagoslov svakoj poslatoj slici kako bi se dotična pojavila na sajtu); ako im je namera da se podsmevaju nepismenosti u Srba, a kao primere toga daju sasvim (pravopisno) korektne slike, onda je jasno ko je tu u stvari nepismen.
|
|
|
|
|
Сачувана
|
|
|
|
|
|
Бојан Башић
уредник форума
староседелац
   
Ван мреже
Пол: 
Организација:
Име и презиме:
Поруке: 1.611
|
 |
« Одговор #7 у: 13.09 ч. 11.01.2007. » |
|
...a sakupljač građe biće dovoljno kompetentan da sam oceni šta se kvalifikuje kao havarija, a šta kao tačno.  E, ovo je ključ. Bojim se da grešiš; a ako si u pravu, onda nema problema. (Naime, mogu vrlo upečatljivo sebi da predočim kako dvojica raspravljaju o pravilnosti nekog oblika, i jedan navede literaturu, dok drugi kaže: „Ma kakve su ti to knjižurine, kad to postoji na Srbovanju i idi pa pogledaj kako se svi smeju!“)
|
|
|
|
|
Сачувана
|
|
|
|
Фаренхајт
староседелац
  
Ван мреже
Пол: 
Организација:
Поруке: 803
|
 |
« Одговор #8 у: 13.18 ч. 11.01.2007. » |
|
Imao sam u vidu ipak nivo kakav postoji na, recimo, ovom forumu. No izgleda da se i dalje ne razumemo. Ah, well.
|
|
|
|
|
Сачувана
|
|
|
|
alcesta
језикословац
староседелац
  
Ван мреже
Пол: 
Организација:
Име и презиме:
Поруке: 1.865
|
 |
« Одговор #9 у: 14.20 ч. 11.01.2007. » |
|
Koji li je ovo nesrećni izdavač, baš me zanima... 
|
|
|
|
|
Сачувана
|
|
|
|
Maduixa
староседелац
  
Ван мреже
Организација:
Име и презиме:
Струка:
Поруке: 1.014
|
 |
« Одговор #10 у: 14.54 ч. 11.01.2007. » |
|
Au, Bojane, sad si postao omraženi lik polupismenih njnjnj-ovaca. Mislim da ću da zavedem u tefter ovu adresu i da je povremeno posećujem da vidim kako će dalje da se razvija pljuvačina.... I u kom/čijem pravcu....  U ovom slučaju, slažem se sa Bojanom. Mislim da ako hoćeš nešto da ismevaš onda treba da znaš da li ismevaš nešto što je greška ili nije. Kad ismevaš nešto što na kraju ispadne tačno, svako sa i malo savesti bi se osećao kao magarac. Patetično, do zla boga...
|
|
|
|
« Задњи пут промењено: 11.04 ч. 17.01.2007. од Maduixa »
|
Сачувана
|
Ni najtemeljnije planiranje ne može da zameni čistu sreću. Murphy /Danov zakon/
|
|
|
Maduixa
староседелац
  
Ван мреже
Организација:
Име и презиме:
Струка:
Поруке: 1.014
|
 |
« Одговор #11 у: 14.55 ч. 11.01.2007. » |
|
Koji li je ovo nesrećni izdavač, baš me zanima...  Što nesrećan, pobogu? Pa zaslužio je, jer je Kir Janja. Da je platio nekog lektora, ne bi mu se to desilo... Da vidimo da li će iz ovoga da izvuče pouku, ili će ostati beznadežni magarac...
|
|
|
|
|
Сачувана
|
Ni najtemeljnije planiranje ne može da zameni čistu sreću. Murphy /Danov zakon/
|
|
|
|
|
Вученовић
језикословац
староседелац
  
Ван мреже
Пол: 
Организација: _
Име и презиме:
Поруке: 889
|
 |
« Одговор #13 у: 08.42 ч. 19.01.2007. » |
|
Ја пронађох издавача, те сам отишао на његов сајт и ту наиђох на корице без тог ђж! Погледајте овдеНе знам за политику форума, да ли је океј што овако упућујем на издавача директно, али ово је у њихову одбрану. Да ли је можда оно на Србовању монтажа? Ако јесте, стварно је безобразлук.
|
|
|
|
« Задњи пут промењено: 08.46 ч. 19.01.2007. од З. В. »
|
Сачувана
|
|
|
|
Фаренхајт
староседелац
  
Ван мреже
Пол: 
Организација:
Поруке: 803
|
 |
« Одговор #14 у: 08.48 ч. 19.01.2007. » |
|
Vrlo je lako moguće da su spalili ceo prvi tiraž i ponovo štampali knjigu - to izdavači rade ako se desi neki zaista kardinalan blam. Opet, elektronska verzija korica (na sajtu) može se razlikovati od štampane.
|
|
|
|
|
Сачувана
|
|
|
|
|