Ако је дошло до тога да прекрајамо наставке за творење придева на „западне“ и „источне“... Мислим да тога још увек нема.
Pa sad... što bi to bilo tako čudno? Imamo opoziciju kod glagola (-irati vs. -ovati/-isati), imenica (-lac vs. -telj), što ne bismo i kod prideva? Niko nije ni rekao da je jedno ili drugo nepravilno, ali se da uočiti sledeće:
Kod nekih internacionalizama na -ija, nastavak -ski je običniji u zapadnoj, a nastavak -oni u istočnoj varijanti.
Pa naprimer:
vibracioni-vibracijski, tranzicioni-tranzicijski, rotacioni-rotacijski, inflacioni-inflacijski...
Proguglaj npr "vibracijska bušilica" i "vibraciona bušilica" i biće prilično jasno. Naravno, može samo "generacijski jaz", a verovatno se da naći i primer gde je ispravno samo "-oni" (ali ne mogu da se opsetim).