Pozdrav!

Interesuje me, na primjer, riječ
nekakov. Ako je u pitanju jedan književni tekst, da li treba dopustiti upotrebu te riječi. Pretpostavljam da je u pitanju dijalektizam, u Pravopisu se ne navodi.
I još jedno pitanje: kad je u pitanju književni tekst u kojem se pripovjedač koristi svojim dijalektom u kojem se nalaze riječi koje ne pripadaju standardu, da li ih treba dopustiti? Konkretan primjer su riječi iz hrvatskog standarda: tko, netko, općina; lični oblik glagola trebati uz drugi glagol. Zapravo, interesuje me da li se ti oblici smiju ostaviti?