Da, naravno, inače ništa od ravnopravnosti

Što se tiče prirodnog i gramatičkog roda imenica, u srpskom je gramatički rod imenica
veoma zastupljen, dok, naprotiv, u engleskom skoro i ne postoji. Kao što većina diskutanata sigurno zna, u engleskom su skoro sve imenice koje označavaju neživa bića - za razliku od srpskog, gde takve imenice po pravilu imaju gramatički muški ili ženski ili pak srednji rod - imenice srednjeg roda. U engleskom, dakle, imenice imaju prvenstveno
prirodni, a ne gramatički rod. Pa ipak se Englezi ne upinju da stvore ženski rod imenica „inspektor“, „sudija“ „psiholog“, niti bilo koje druge, i mislim da im to ne pada ni na kraj pameti. Kada je u pitanju žena, kaže se jednostavno, umesto Mr - Mrs, Miss ili, u krajnjem slučaju
Ms - i to je kraj priče

Inače, „prirodno emancipovanim“ mogao bi se nazvati recimo grčki jezik, jer se u njemu istom rečju (
kyria) označava „gospođa“ i „gospođica“, što je inače vrlo retka pojava