Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
14.27 ч. 28.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Srpski za Bugare  (Прочитано 10690 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« у: 02.47 ч. 28.10.2007. »

Хари Стојанов, Српски језик за напредне почетнике
уџбеник

Хари Стоянов, Сръбски език за напреднали начинаещи
учебник

Уџбеник Српски језик за напредне почетнике намењен је Бугарима који уче српски језик као страни језик (није обавезно да су студенти славистике). Да бисте користили овај уџбеник препоручљиво је да познајете основне принципе српског правописа, особине српске интерпункције и основне особине српског изговора, као и основне граматичке теме.

Структура лекција овог уџбеника је класичка: оригинално штиво, речник уз штиво, вежбе и граматика. Понекад вежбе садрже и додатно штиво. На почетку уџбеника и после сваких шест лекција има обнављање градива које је усмерено углавном превођењу са бугарског на српски језик.

Речници уз штива садрже српске речи и изразе написане ћирилицом и латиницом са означеним нагласцима и превод тих речи и израза на бугарски језик. Вежбе обично садрже питања у вези са текстом, превод са бугарског на српски, као и друга логичка и граматичка питања, а понекад и упознавање са додатним текстом – читање, превод на бугарски, препричавање. Уз сложеније граматичко градиво такође иду вежбе.

http://softisbg.com/library/srpski.htm

Преузмите целу књигу у ПДФ формату: http://softisbg.com/library/harry/srpski/Srpski_jezik_za_napredne_pocetnike.pdf
Сачувана

arksi
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:
škola
Име и презиме:
iskra isaeva
Струка: profesor bugarskog jezika i knizevnosti, prevodilac
Поруке: 64


« Одговор #1 у: 12.42 ч. 21.02.2008. »

  Pedjo, puno ti hvala.  Ja srpski govorim ali nikad nisam imala mogučnost da koristim učbenik srpskog jezika.  Skinula sam ovog ućbenika i malo pročitala.  Večina vežbe su za mene lake, ali što se tiče gramatike imam šta učiti.
Сачувана
nevena77
гост

Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:
Невена Цветкова
Поруке: 8


« Одговор #2 у: 16.49 ч. 23.02.2009. »

 Ја студирам славистику и често сам у Србији тако да ималм пуно прилика да  купујем различите уџбенике и граматике.  Ипак бих хтела да се захвалим јер верујем да из сваке књиге се може научити нешто ново.  Пуно поздрава!
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!