Trazi po imenu atuora.
CIP (Cataloguing in Publication) je kataloski zapis o izdanju. To je standardizovan zapis o svakom izdanju koji sadrzi osnovne podatke (bibliografske i sadrzinske). CIP je regulisan
Zakonom o izdanju publikacija, a pojednostavljeno, svkai izdavac je obavezan da na svakom novom izdanju odstampa i kataloski zapis. CIP izradjuje Narodna biblioteka Srbije.
Na ovaj nacin je obezbedjeno da se ima evidencija svih izdanja i da ih je lako identifikovati na medjunarodnom nivou. Zato ti sad mozes u COBIS da nadjes da li je neka knjiga izdata, jer ako je izdata, onda mora da ima CIP, a ako iam CIP, registrovana je u Narodnoj biblioteci Srbije.
ISBN je jedinstveni broj izdanja. To je medjunarodno dogovorena nomenklatura koja obazbedjuje da svako izdanje dobije jedinstveni broj. Osim jedinstvenosti, broj pokazuje i u kojoj zemlji je izdanje nastalo, a mislim da ukazuje i na izdavaca. ISBN broj je vazan, jer je preko njega mnogo lakse naci konkretan primerak nekog izdanja. Ako znas ISBN nekog izdanja u bazi biblioteke onda ne moras da ga trazis po autoru ili naslovu, vec prosto das ISBN i oni odmah izvuku bas to izdanje. Zbog toga se u referencama obicno navodi i ISBN, jer tako istrazitelju omogucava da lakse dodje do odgovarajuce literature.