Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
07.06 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Проблем с тастатуром  (Прочитано 27720 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Sillypuppie
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 128


« Одговор #15 у: 13.55 ч. 09.01.2008. »

č jel ti č ovako izgleda
Сачувана
Sillypuppie
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 128


« Одговор #16 у: 16.11 ч. 09.01.2008. »

tek sam sad video, prvo č je bilo kod (& # 2 6 9 ; ), ali ga je ovaj forum uspešno preveo u č, još interesantinije je da je na webmailu odakle mi se pojavio ovaj kod za č, slovo š ispravno napisano. E sad, pošto firefoxom pristupam i na mesta na kojima je sve ispravno i na web mail na kome nije, pretpoistavljam da je do web maila (ili ti mesta kojima pristupam generišu izgled koda, da li će da bude & # 2 6 9 ; ili će ga prevesti u č) u mom slučaju, odnosno do pojedinačnog softvera u tvom.

& # 2 6 9 ; je u originalu bez razmaka Smiley
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић
Поруке: 993


« Одговор #17 у: 21.18 ч. 09.01.2008. »

Roman, mada je ona bleda kao da nije striklirana, Greek I, Cyrilic, Romania, Ukraine, Latin II, Icelandic, Tyrkish, Croatia. To je sve bilo na 10 hiljada i nesto s oznakom MAC, sad idu one na hiljadu i nesto s oznakom IBM EBCDIC Turkish (Latin 5), France (20297 + Euro)), zatim sve naredne su striklirane, ali potpuno blede, kao i ona prva, kao kad ti je onemoguceno da kliknes na neko dugme, sve su na hiljadu dvesta i nesto i nose oznaku ANSI: Central Europe, Cyrilic, Latin I, Greek, Turkish, Hebrew, Arabic, Baltic, takodje blede, a striklirane: ANSI/DEM Viet Nam, sad na hiljadu trista i nesto Korean Johab, pa vidljiva 20127 US ASCII, pa bleda 20261 (T 61), pa vidljive 20297 IBM EBCDIC France, 20866 Russian KO18... Pa ne znam da li da pisem dalje, sta sad to znaci, pojedinacni softver, da li se to sad popraviti, prepraviti ili sta vec?
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић
Поруке: 993


« Одговор #18 у: 21.23 ч. 09.01.2008. »

Ali, pazi, zasto bi bilo sa softverom, kad npr. ja sve to mogu da otkucam u vecini programa. Problem je sto se u, rekla sam ti vec, naslovu mejla pojavljuje normalno, a u onom prozoru sa spiskom mejlova iznad, pojavljuje se potpuno ludilo ili upitnici. Takodje dok sam pristupala s firefoxom mogla sam da kucam cirilicom na Vokabularu, dok s Internet Explorerom ne mogu, izlaze ti kodni rasporedi o kojima ti pricas. A juce sam deinstalirala firefox, jer sam radila neke bitne stvari koje su podrzane samo preko Explorera, no kad kliknem na nesto tamo, otvori mi se to nepotpuno u firefoxu, a u Exploreru ne. Tako da sad ne mogu nista jer sam deinstalirala firefox da mi ne iskace... Muka teska.
Сачувана
Sillypuppie
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 128


« Одговор #19 у: 01.33 ч. 10.01.2008. »

meni se čini da je problem u onom delu koji prikazuje, jer to ako pošalješ nekome kod koga radi bi trebalo da bude kako treba inače bi & # 2 6 9 ; spojeno ostalo & # 2 6 9 ;, a ne bi se pokazalo č

Roman, mada je ona bleda kao da nije striklirana, Greek I, Cyrilic, Romania, Ukraine, Latin II, Icelandic, Tyrkish, Croatia. To je sve bilo na 10 hiljada i nesto s oznakom MAC, sad idu one na hiljadu i nesto s oznakom IBM EBCDIC Turkish (Latin 5), France (20297 + Euro)), zatim sve naredne su striklirane, ali potpuno blede, kao i ona prva, kao kad ti je onemoguceno da kliknes na neko dugme, sve su na hiljadu dvesta i nesto i nose oznaku ANSI: Central Europe, Cyrilic, Latin I, Greek, Turkish, Hebrew, Arabic, Baltic, takodje blede, a striklirane: ANSI/DEM Viet Nam, sad na hiljadu trista i nesto Korean Johab, pa vidljiva 20127 US ASCII, pa bleda 20261 (T 61), pa vidljive 20297 IBM EBCDIC France, 20866 Russian KO18... Pa ne znam da li da pisem dalje, sta sad to znaci, pojedinacni softver, da li se to sad popraviti, prepraviti ili sta vec?

i kod mene ima tih koji ne mogu da se štikliraju

u principu za latinicu je bita n central eurpean, a za ćirilicu ne znam

a jes muka

aj mi pusti takav mail na martin @ pancevo .biz
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић
Поруке: 993


« Одговор #20 у: 20.58 ч. 11.01.2008. »

Mejl mi se vratio, jesi li siguran da imas razmake? Drugo, popravljena mi je francuska tastatura, ali nase se ne daju:)
Сачувана
Sillypuppie
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 128


« Одговор #21 у: 02.49 ч. 12.01.2008. »

nemam naravno, nego zbog raznih paukova, nek se malo pomuče da prepoznaju mail. Ukini razmake.
Сачувана
Sillypuppie
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 128


« Одговор #22 у: 01.33 ч. 13.01.2008. »

dobio sam mail, primetio sam da postoji razlika u tvom mailu i ostalim domaćim mailovima (neki ošišana latinica, neki cela) i stranim mailovima.

razlika je što je kod tebe (u outlooku stisneš desno dugme na poruku u desnom porzoru, gde se vidi cela poruka ne u spisak, i izabereš view source) charset je ono što se razlikuje. Kod tebe je
charset=utf-8
na doaćim mailovima je
charset=iso-8859-2

a na stranim je charset=windows-1252

još nešto što nemam pojma šta je ali mi izgleda sumljivo MSHTML 6.00.6000.16587 stoji kod tebe, a na ostalima piše Microsoft Word 11 (filtered medium) ili ne stoji ništa, moguće da je i tu neka zbrka, ali je definitivno vezano sa charset

e sad, ako bi mogla da u outlooku ubaciš taj kod i da promeniš charset na ovaj "domaći" to bi bilo super.

 Kod mene to može tako što otvoriš toolbar web tools, pa u njemu microsoft script editor i naći ćeš charset, promeni (kao u notepadu će biti tekst) i vidi dal se nešto delio
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« Одговор #23 у: 10.32 ч. 08.05.2008. »

Можда ће ми у будућности требати акцентована ћирилица, па ме интересује како се она може инсталирати на рачунар и да ли то инсталирање (да не кажем инсталисање) може довести до негативних попратних ефеката типа "побрљавио рачунар" (ако будем морао реинсталирати Виндоуз "убићу се ко сироче") Grin
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« Одговор #24 у: 10.34 ч. 08.05.2008. »

Да само напоменем да ми обична ћирилица (са убацивањем акцената као специјалних знакова) не би много помогла јер се ради о тексту који је у целости посвећен акцентима, тако да би ме тај "класични начин" убацивања акцената напросто дотукао. Grin
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #25 у: 11.31 ч. 08.05.2008. »

Bojan je napravio ćirilički i latinički tastaturni raspored sa akcentovanim slovima i još nekim zgodnim interpunkcijskim znacima koji se ubacuju pomoću desnog dugmeta Alt. Meni računar nije pobrljavio kad sam ih instalirao. Wink

http://www.vokabular.org/forum/index.php?topic=1556.msg13256#msg13256
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић
Поруке: 993


« Одговор #26 у: 12.07 ч. 08.05.2008. »

Ја сам сматрала да треба да видиш ову тему више због оног проблема с упитницима.
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!