Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
10.15 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: OOoTranslit 0.4.0 beta 5 [Journalist Edition]  (Прочитано 151553 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Александар Урошевић
уредник форума
посетилац
*****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
OpenMind design
Име и презиме:
Александар Урошевић
Поруке: 15


« у: 22.46 ч. 23.03.2008. »

Поштовани пријатељи,

14 месеци након последњег ставилног издања OOoTranslit 0.3.8c, објављујем нову, јавно доступну верзију 0.4.0 Beta 5.


Најбитније измене у овој верзији:
 * Објављујем га под GNU GPLv3 лиценцом
 * Захваљујући Горану Ракићу, сада је подржано и дуго очекиввано пресловљавање у Calc-у
 * Процедура инсталације макроа је сада крајње поједностављена захваљујући AddOn систему у OpenOffice.org-у
 * Аутоматизована инсталација подразумева и додавање траке са алаткама у подржаним програмима
 * Опције на траци за алатке сада имају своје препознатљиве иконице
 * Дијалог за ручни избор опција за пресловљавање је реорганизован
 * Сучеље дијалога је локализовано и у зависности од изабраног језика сучеља може бити на српском са ћириличним или латиничним писмом (превод на друге језике је добро дошао)
 * Додата и опција пресловљавања у посебан „новинарски“ скрипт за Независно друштво новинара Војводине
 * Исправљене су неке грешке у пресловљавању АСКИ распореда

Због техничких проблема са званичном веб адресом програма, огледало је доступно на адреси http://urosevic.net/oootranslit/

Поздрав
Александар
« Задњи пут промењено: 22.48 ч. 23.03.2008. од Александар Урошевић » Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #1 у: 14.50 ч. 25.09.2008. »

Свака част на додатку за новинаре! Smiley
Сачувана
Срећко Петровић
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
/
Име и презиме:
Срећко Петровић
Струка:
Поруке: 387


« Одговор #2 у: 18.12 ч. 29.01.2009. »

Свака част, и хвала.   Ја тек од пре неки дан користим Опен Офис, и још се не сналазим, али сам одушевљен.   Годинама сам дангубио на Ворду, нисам знао.   :-[
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић
Поруке: 993


« Одговор #3 у: 21.18 ч. 29.01.2009. »

Ух, просветлите ме, и ја "дангубим" на ворду и не знам шта је то опен офис, претпостављам исто неки програм за писање?
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #4 у: 21.26 ч. 29.01.2009. »

Open office je da kažemo, isto pto i Microsoft Office, ali slobodan. Imaš programe koji odgovaraju Wordu, Excelu, Power Pointu, i svim drugim programima koji postoje u paketu Microsoft Office. Postoje razlike u dizajnu, ali u suštini, isto rade. Mislim, razlika je kao da sad npr. sa Worda 2000 pređeš na 2003 — dakle, razlike su minimalne, sve je uglavnom tamo gde si ti već navikla, ali ima nekih novotarija koje treba da naučiš ili otkriješ. To što je slobodan znači da ćeš bez problema dobijati aktualizacije, i nećeš morati da strahuješ da te ne "upecaju", pa da ti ture onu glupu šestokraku zvezdu u toolsbar koja će te svaki put kad otvoriš neki program podsećati da si lopov jer imaš nelegalnu verziju Officea. Plus imaš mogućnost da sve svoje dokumente čuvaš u ekstenziji .doc, to jest kao Word, dakle nećeš imati problema sa ljudima koji još nisu otkrili blagodeti slobodnog softvera... Smiley


To je ono što ja znam kao običan korisnik. Sad... Informatičari će sigurno imati mnogo više da kažu na ovu temu...

Ja bih ti u svakom slučaju preporučila da ga skineš i probaš. Leba ne jede, neće ti smetati na kompjuteru, pa vidi kako radi, a onda sama odluči...
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #5 у: 21.26 ч. 29.01.2009. »

Да. Отворени уред, незванично. Бесплатан канцеларијски пакет, са могућностима истим Ворду, Екселу и осталим програмима Мајкрософтовог Офиса. Постоје и локализована издања, ћириличко и латиничко. Предлажем да преузмеш и испробаш.
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић
Поруке: 993


« Одговор #6 у: 21.38 ч. 29.01.2009. »

Ево, преузимам, баш ти хвала, јавићу резултате. Smiley
Сачувана
Оли
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић
Поруке: 993


« Одговор #7 у: 16.07 ч. 30.01.2009. »

Преузела сам, предивно изгледа, још само да се упознам с многобројним могућностима.  Smiley
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #8 у: 16.16 ч. 30.01.2009. »

Преузела сам, предивно изгледа, још само да се упознам с многобројним могућностима.  Smiley

Ajd, pa javi kako se snalaziš.... Smiley
Сачувана
Срећко Петровић
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
/
Име и презиме:
Срећко Петровић
Струка:
Поруке: 387


« Одговор #9 у: 12.57 ч. 02.03.2009. »

Супер је ОО, међутим прави неке ситне проблеме: кад текст сачувам у *доц екстензији и отворим га у МС Ворду, поремети се форматирање - појављује се неки таб у фуснотама, и, интересантно, Ворд неће да поништи истицање/сенчење бојом које је сачувано у ОО. . . ?

С друге стране, ОО не признаје прелом странице тј не прихвата рестартовање бројача фуснота које сам сачувао у МС Ворду, и броји све фусноте скупа, а кад документ опет отворим у Ворду - бројач опет броји из почетка после сваке преломљене странице.  Више пута проверио, и стално је овако.

ОО је супер, свака част мајсторима који су га оправили.
Сачувана
Тагови: oootranslit 
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!