Izvinjavam se, ali ovo je previše suptilno za mene... ne vidim neku razliku, rekla bih da se onaj ko proučava srednji vek nužno mora i baviti nečim što je konkretno vezano za njega.
Moja je hipoteza bila da to stoji, ali se neko htio izraziti što preciznije, tj. proučavamo nešto
medievalno.Ili si možda hteo da kažeš da bi medievista mogao biti onaj ko proučava ceo srednji vek, a medievalista neko ko se specijalizovao za samo jednu oblast/period srednjeg veka? Zbuniste me.

Ne, to nisam htio reći. U svakom slučaju, prema dosadašnjim izvorima, oba oblika su ravnopravna.