Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
07.17 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 ... 4 5 [6] 7
  Штампај  
Аутор Тема: brojanica  (Прочитано 97600 пута)
0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.
Бојан Башић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.611


« Одговор #75 у: 03.44 ч. 14.08.2009. »

Aman, dobro, slažem se, ali mene prosto zanima kakav je bio kontekst u Politici. Smiley Nikako da se sporazumemo.
Сачувана
mt
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 287



« Одговор #76 у: 11.18 ч. 14.08.2009. »

У контексту истинске вере. Па су ставили овог испосника... Cheesy
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #77 у: 14.27 ч. 14.08.2009. »

Мислиш "испосника"...
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #78 у: 14.43 ч. 14.08.2009. »

Aman, dobro, slažem se, ali mene prosto zanima kakav je bio kontekst u Politici. Smiley Nikako da se sporazumemo.

Бојане, извини али не могу да нађем тај чланак. У архиви су дати само наслови, а ја сам наслов заборавио. Не сећам се ни да сам га прочитао. Чини ми се да је било речи о лошој туристичкој сезони.
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #79 у: 14.47 ч. 14.08.2009. »

Мислиш "испосника"...
Нешто мислим, кад би онај брка са своје јахте пао у море са све оним крстом, да ли би му Бог помогао. Smiley  Или би специфична тежина злата учинила своје.
Сачувана
Милош Бркушанин
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: biologist-to-be
Поруке: 93



« Одговор #80 у: 21.43 ч. 09.09.2009. »

Pa ni ja ne bih bio tako isključiv — ili sve ili ništa. Smiley Ne verujem u boga, ali biram od religioznih tradicija ono što je najzgodnije za lepo proveden porodični dan. Tako moja ateistička slava izgleda kao bogat porodični ručak na kome će se okupiti cela porodica i još najbliži rođaci i prijatelji, ali na stolu će biti postavljeno za jelo ono što budem želeo a ne ono što bi mi neki pop rekao da jedem (bila sreda, petak, subota ili petka pred subotu, svejedno). Tu su i žito kao desert i slavski kolač mesto hleba i sveća radi ukrasa, ali nisu osveštani u crkvi jer u nju ne zalazim, i nema religioznih simbola, nema krstova ni ikona. Jedino reprodukcija slike „Jovan Krstitelj“ Hijeronimusa Boša stoji na zidu, i toga dana u ovom malom religiozno-ateističkom pozorištu u kući igra ulogu slavske ikone za znatiželjne goste, a i to samo zato što mi je Boš od malena omiljeni slikar. Wink Tako biram slavu kao lepu zgodu kada će se okupiti porodica i prijatelji i provesti lep dan zajedno, ali ne prihvatam one sitnice koje makar i idu uz nju ako u njih zaista ne verujem. (Majka me je ubeđivala: „A zašto bar ne odneseš kolač u crkvu da ga pop osvešta? Nema veze što ti ne veruješ u to, ali kad već slaviš, ispoštuj čitavu tradiciju...“ itd. Ali baš zato što neću da se foliram: ne verujem u „osveštavanje“ kolača, on je tu samo zbog druge lepe porodične tradicije lomljenja kolača koju godinama kod nas radi druga prijateljska porodica.)


Ово ми се мнооооого свиђа. Мислим да сам ово ја за неколико година. Smiley
Пре него што прочитам до краја, проглашавам Ђорђа за свог идола на форуму Smiley.
А пре него што се вратим читању, морам да кажем да сам пре неколико дана добио плаву бројаницу (знају људи да ми је плава омиљена боја, па да ме обрадују; купили у манастиру који су посетили тих дана). Носим је, али више као знак поштовања према онима који су ми је купили, мада и зато што верујем у то плаветнило, сањалица сам ја. Smiley Данас, међутим, добих још једну од тетке, купила у Жичи... Нема никакве чвориће - гумена је, са металном плочицом и крстом на њој... Више личи на ове модерне творевине, уклопила би се пре уз неку маркирану мајицу, добар кожни каиш, а не ово моје скромно (спортско) рухо. И њу ставих, да је не увредим, повредим, из поштовања, због љубави према њој, ипак ми је то најдража тетка... Једна на левој, друга на десној руци. А још и сат (из потребе и љубави према себи) Smiley.
Сачувана

Нека тајна се плела међу нама, дивна лудост што се зове говор, чинила је чудо.
Милош Бркушанин
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: biologist-to-be
Поруке: 93



« Одговор #81 у: 21.49 ч. 09.09.2009. »

Do dana današnjeg mnogi Ere kada grade kuće uziđuju jagnjad ili ovnove u temelje ne bi li se kuća održala. I to je tradicija koju su nasledili od svojih predaka već mnogo stoleća unazad, ali pobogu, što je mnogo, mnogo je.

Гробље кућних љубимаца у домаћем издању. Никад чуо за тај грозан обичај. Потаманите гмизавце, само ми сисаре не дирајте. Smiley
Сачувана

Нека тајна се плела међу нама, дивна лудост што се зове говор, чинила је чудо.
Соња
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Соња Ђорђевић
Струка:
Поруке: 1.404




« Одговор #82 у: 21.55 ч. 09.09.2009. »

Потаманите гмизавце, само ми сисаре не дирајте. Smiley

   Pristojan biolog se ne izražava na ovaj način!
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #83 у: 21.57 ч. 09.09.2009. »

Потаманите гмизавце, само ми сисаре не дирајте. Smiley

   Pristojan biolog se ne izražava na ovaj način!

То каже други биолог, само да се зна!
Сачувана
Милош Бркушанин
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: biologist-to-be
Поруке: 93



« Одговор #84 у: 22.00 ч. 09.09.2009. »

Знам, када сам написао, помислио сам на тебе. Smiley Али то што студирам биологију не значи да морам да волим све што је живо. Ја обично покушавам да се извучем говорећи да не студирам биологију, већ да се бавим учењем о животу (bios: живот; logos: наука, учење).
« Задњи пут промењено: 22.02 ч. 09.09.2009. од Милош Бркушанин » Сачувана

Нека тајна се плела међу нама, дивна лудост што се зове говор, чинила је чудо.
Соња
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Соња Ђорђевић
Струка:
Поруке: 1.404




« Одговор #85 у: 22.02 ч. 09.09.2009. »

   Сунце, не терам те да волиш све што је живо (ни ја не волим крпеље и бубашвабе, писале се оне састављено или раздвојено), али потамањивање било чега не сме ни да покуша да ти прође кроз главу Wink!
Сачувана
Соња
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Соња Ђорђевић
Струка:
Поруке: 1.404




« Одговор #86 у: 22.03 ч. 09.09.2009. »

Потаманите гмизавце, само ми сисаре не дирајте. Smiley

   Pristojan biolog se ne izražava na ovaj način!

То каже други биолог, само да се зна!

   Но, а ко би други? Cheesy
Сачувана
Милош Бркушанин
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: biologist-to-be
Поруке: 93



« Одговор #87 у: 22.08 ч. 09.09.2009. »

Ма наравно да ником нисам озбиљно саветовао да убија гмизавце. Само сам хтео да изразим свој став који се неће променити колико год се то другима не допадало. Smiley А не верујем ни да би други поскакали у бунар кад бих им ја то рекао. Smiley Но, лепа ми ова моја плава бројаница... (Покушавам да се вратим на тему.)
Сачувана

Нека тајна се плела међу нама, дивна лудост што се зове говор, чинила је чудо.
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #88 у: 22.10 ч. 09.09.2009. »

Потаманите гмизавце, само ми сисаре не дирајте. Smiley

   Pristojan biolog se ne izražava na ovaj način!

То каже други биолог, само да се зна!

   Но, а ко би други? Cheesy

Ја то да обавестим, у случају да Милош не зна. Међутим, видим да се вас двоје ипак већ познајете... Wink

   Сунце, не терам те да волиш све што је живо (ни ја не волим крпеље и бубашвабе, писале се оне састављено или раздвојено), али потамањивање било чега не сме ни да покуша да ти прође кроз главу Wink!
Апсолутно подржавам иницијативу! Grin
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #89 у: 23.10 ч. 09.09.2009. »

Пре него што прочитам до краја, проглашавам Ђорђа за свог идола на форуму Smiley.

Ja mislim da ti to nije pametno. Wink Gde ima to da ti idol bude neko ko sâm ne veruje u idole, i štaviše, prezire ih?

Stoga u najavi dajem ostavku na tu funkciju, ali moram da kažem da sam ipak polaskan. Hvala ti. Smiley
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 ... 4 5 [6] 7
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!