Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/vokab/public_html/forum/Sources/Load.php(216) : runtime-created function on line 2  Порекло речи Србин, Срби
Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
17.38 ч. 04.10.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12
  Штампај  
Аутор Тема: Порекло речи Србин, Срби  (Прочитано 159889 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #120 у: 13.53 ч. 25.11.2009. »

Цитат
Хе.. Опасан јој је историјски документ прича њене мајке или оне непознате бабе Францускиње која ју је убеђивала, њу, зачуђену, како су Срби владали Алзасом... Или та Овидијева песма... Дошла гђа. Пјановић до Овидијеве песме преко Пере који је опет добио песму од Лазе (али католика!), а Лаза (католик) није имао баш ником другом да да ту песму него гђи Пјановић, која ето верује Лази на реч да се оригинал налази у Ватикану.

Ovo je krajnje neukusno karikiranje. Imaš link (mislim da ga je Zvezdana prosledila), pa vidi šta je Olga tačno napisala. Ona je jasno rekla šta je pronašla i gde je to pronašla. Da to što je rekla nije tačno (ne mislim na samu "Ovidijevu pesmu", već na dokument u kome se Ovidije i "pesma" pominju), sumnjam da bi Radić propustio da zabeleži u svojoj knjizi.

Цитат
А има ли она доказа да је истина? Нема. Ама баш ни један. Стога прочитај ти још нешто осим тих бајалица, па онда види да ли ћеш им веровати или нећеш.

Ama, Olga tačno navodi šta je gde našla, navodi autore, knjige, stranice u tim knjigama. Šta bi još trebalo da uradi da bi dokazala da je to istina; da ustane iz groba i da svakom ko u to sumnja plati kartu do Vatikana ili Vašingtona?
Procitala sam link i u tekstu se ne daje ama bas niti jedan jedini materijalni dokaz o postojanju pre svega tog navodnog posrednog dokumenta, a potom ni samog Ovidijevog spisa. Ceo tekst je naglabanje i nagadjanje jedne dokone sredovecne zene.

Dokument koji je ona kao "nasla" bio bi posredni dokument koji navodno govori o postojanju te pesme. Ono sto je ona trebala da uradi jeste da se spremi na put i da ode u Vatikan i da zatrazi taj dokument da ga vidi. Tako rade istoricari. A ne pricaju bajke rekla kazala. To njeno otrkrivanje je klasican dokaz nepoznavanja istorijske naucne metode pristupanju  izvorima. Ona ne pristupa kriticki, vec po sistemu, sto je babi milo, to jooj se i snilo. Da li se ikada potrudila da utvrdi autenticnost tog navodnog dokumenta? Cisto sumnjam. A cisto sumnjam da takav dokument uopste i postoji.

I molim te, Arslonga, zar zaista mislis da neko ko kao istorijski izvor navodi price svoje majke moze da ima bilo kakav kredibilitet u bilo kom naucnom krugu? C'moooooon, please.... Grin
« Задњи пут промењено: 13.56 ч. 25.11.2009. од Бруни » Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #121 у: 14.04 ч. 25.11.2009. »

E, a kad neko ovde bese pomenu Radovana Damjanovica... Evo sta pise Radic o istom:

"...Radovan Damjanovic, diplomirani istoricar Filozofskog fakulteta u Beogradu. Nazalost, profesori Odeljenja ya istoriju nisu mogli da ga upamte kao dobrog studenta, ali su ga upamtili kao nekog ko je na svaki nacin nastojao da bude u centru paznje. Pa kad vec nije mogao da bude medju najboljim studentima, onda je posegnuo da grubo uvredi svoje profesore i njihove profesore (vodjeni projektili, krtice, kulturni najamnici, kondotijeri)."

Isti taj Damjanovic je tvrdio da rec familija (familia) nije latinska nego srpska (!) i da treba da glasi vamilija (od: vama mili), a da je italijanska rec bambini zapravo srpska rec od miloste babiniGrin Mislim, dajte ljudi, budimo ozbiljni....

Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #122 у: 14.42 ч. 25.11.2009. »

Још давно сам негде прочитао (не сећам се више где) да име града Марсеја води порекло од "морско село".
Сачувана
ArsLonga
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 320



« Одговор #123 у: 15.06 ч. 25.11.2009. »

Ne znam šta je tu nejasno.
 
Olga navodi da je  Sebastiano Dolci u svojoj studiji ''De Illyricae Linguae vetustate et amplitudine", na strani 51., u poglavlju XXXII, napisao sledeće:

"Jam vero ех vetustissimis monumends constat, Thracibus, Illyricis, Sarmatis et Getis Scythicae (quae modo Illyriса, vel Slavonica appelatur) adtribuendum esse linguae commercium... At... incido in venustissimum Carmen Illyricum, quod in hoc ipsum argumentum exaravit olim Ignatius Georgius ... Benedictinorum Ragusino ... Abbas. Ipsum excribo. Auctor tamen (id arbitror animadvenendum) more Illyricis Scriptoribus hactenus usitato... a solis Thracibus nostram deducit originem... "

Ili u prevodu:

"Уистину, већ се на основу најстаријих споменика, закључује, да се језичко (међусобно) општење (језиком) који се назива Илирски, или Словенски, може приписати Трачанима, Илирима, Сарматима и скитским Гетима...
И (тако) доспевам до најлепше илирске песме, коју је (као потпору) истом овом аргументу некада забележио Ignatius Georgius, дубровачки бенедиктинац... Исту преписујем. Аутор пак (то, сматрам, треба да се подвуче), по обичају илирских писаца до данас постојећем... наше порекло изводи од самих Трачана... "

Dakle, prosto, Olga je našla knjigu Sebastiana Dolcia i iz nje prepisala pesmu koju je, po Dolčijevoj tvrdnji, najpre zabeležio Ignjat Đorđić.
I ako je tu neko nešto "slagao", onda je to Sebastian Dolči: očito je da je Dolči postojao i da njegova kniga postoji, a drugo je pitanje da li se takva stvar može proveriti tako što će se naći original pomenute pesme u Vatikanu ili negde drugde.

Ranije sam već naglasio da je Olga katkad ponešto preterano "objašnjavala", ali, njenoj precizno dokumentovanoj građi koju je sakupila i prezentovala u pomenutoj knjizi, teško da se može bilo šta zameriti.
Сачувана
Duja
Гост
« Одговор #124 у: 15.09 ч. 25.11.2009. »

Још давно сам негде прочитао (не сећам се више где) да име града Марсеја води порекло од "морско село".

Grci su tamo osnovali koloniju Massalia u 7. veku PNE.

http://www.massalia.net/eng_avant-propos2.html

Sigurno je tamo bilo praistorijsko srpsko naselje, koje su Grci spalili i pokorili, a pravo poreklo imena sistematski sakrili i predstavili kao svoje. Wink
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #125 у: 15.45 ч. 25.11.2009. »

Цитат
"Уистину, већ се на основу најстаријих споменика, закључује, да се језичко (међусобно) општење (језиком) који се назива Илирски, или Словенски, може приписати Трачанима, Илирима, Сарматима и скитским Гетима...
Ovo je obicna budalastina koje se svi neoromanticari ili autohtonisti (kako oni vole da se zovu) drze ko pijani plota i za koju nema ama niti jednog jedinog dokaza u poznatim nam izvorima. Tračani, Iliri, Sarmati, Venedi, i ostali koje oni vole da poistovete sa Srbima nemaj ama baš nikakve veze sa Srbima i to je danas i trogodišnjem detetu poznato. Kao sto rekoh, sto je babi milo...


Цитат
Dakle, prosto, Olga je našla knjigu Sebastiana Dolcia i iz nje prepisala pesmu koju je, po Dolčijevoj tvrdnji, najpre zabeležio Ignjat Đorđić.
Ko je uopste taj Sebastijan? I koliko mu je za verovati? Da li je to gdja Pjanovic proucila pre nego sto je izasla sa tim svojim "epohalnim otkricem" u javnost? Naravno da nije. Ona je pogledala u dečju enciklopediju Sveznanje:
Цитат
2. - "Свезнање" доноси о овом аутору следеће обавештење: "Долчи - Сладе Себастиан
(1690. -1777.), дубровачки фрањевац и историчар. Објавио је историјске споменике Дубровника, а писао је и о старини дубровачке надбискупије и о старини илирског језика. Корисни су његови биографски подаци о знаменитим Дубровчанима."
Koja, usput budi rečeno, ne govori ništa o njenim nebulozama u vezi sa Slovenima. Odakle njoj uopšte to Dolčijevo delo? Gde se to delo danas nalazi? Da li ga je još neko proučavao (neko ko nije autohtoni wanna be istoričar?)...

ArsLonga, stvarno, uozbilji se.

Ponoviću pitanje koje postavlja i Radić u svojoj knjizi: Ako su ti autohtoni "istoričari" toliko sigurni u svoja otkrića, zašto ih ne izlože negde napolju, van Srbije, na nekom od uglednih svetskih Univerziteta ili Instituta za istoriju? Pa nije moguće da je izdajnička bečko-berlinska škola baš SVUDA pustila svoje pipke, e da bi samo negirala drevno poreklo baš nas, Srba... Neka izađu sa svojim teorijama, neka ponude svoje ideje u nekom od ozbiljnih časopisa iz oblasti istorije, da im ih objave. Zašto to ne urade? Zato što znaju da će ih svi gledati ko da su sa Marsa pali, jer ovake nebuloze mogu da pale samo u Srbiji. Nigde više. Sreća, pa je sve manji broj onih koji još uvek veruju u te budalaštine.
« Задњи пут промењено: 15.56 ч. 25.11.2009. од Бруни » Сачувана
Duja
Гост
« Одговор #126 у: 15.59 ч. 25.11.2009. »

Pa nije moguće da je izdajnička bečko-berlinska škola baš SVUDA pustila svoje pipke, e da bi samo negirala drevno poreklo baš nas, Srba...

Nemo' da si naivna... Ne znaš ti šta su sve oni u stanju da urade... Masoni su ti to... Cool
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #127 у: 16.03 ч. 25.11.2009. »

Цитат
Преводи ове књиге на друге светске језике омогућиће и мишљење других историчара и допринети разоктривању историјских фалсификата који спречавају да историја буде оно што треба да буде- објективна наука заснована на документима.

Ovo pise na naslovnoj stranici onog sajta. Medjutim, nisam uspela da nadjem nigde na koje jezike je knjiga prevedena, i kakve je reakcije proizvela medju stranim istoricarima... Nesto mi se namece odgovor: Nijedan. Nijedna.
Сачувана
ArsLonga
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 320



« Одговор #128 у: 16.48 ч. 25.11.2009. »

Цитат
Цитат
"Уистину, већ се на основу најстаријих споменика, закључује, да се језичко (међусобно) општење (језиком) који се назива Илирски, или Словенски, може приписати Трачанима, Илирима, Сарматима и скитским Гетима...
Ovo je obicna budalastina koje se svi neoromanticari ili autohtonisti (kako oni vole da se zovu) drze ko pijani plota i za koju nema ama niti jednog jedinog dokaza u poznatim nam izvorima. Tračani, Iliri, Sarmati, Venedi, i ostali koje oni vole da poistovete sa Srbima nemaj ama baš nikakve veze sa Srbima i to je danas i trogodišnjem detetu poznato. Kao sto rekoh, sto je babi milo...

Ozbiljni naučnici su se time bavili. Na primer, kako objasniti Jordanovu tvrdnju:

Цитат
Jordan je u VI veku zapisao:
Introrsus illis Dacia est, ad coronae speciem arduis Alpibus emunita, juxta quarum sinistrum latus, quod in aquilonem vergit, ab ortu Vistulae fluminis per immensa spatia Wenedarum natio populosa consedit.  Quorum nomina licet nunc per varias familias et loca mutentur, principaliter tamen Sclaweni et Antes nominantur.

Između ovih reka (Tisa i Dunav) leži Dakija, okružena visokim Alpima kao krunom. U blizini njihovog levog grebena, koja naginje ka severu, od izvora Visle, na neizmernom prostoru živi gusto naseljeno narod Veneda. Iako imaju dosta plemenskih imena po kojima se razlikuju, danas su uglavnom poznati kao Sklaveni ili Anti.


S druge strane poznato je ono Herodotovo "da su Tračani (posle Indijaca) najveći narod na svetu", koje i Olga pominje. Samo ova dva primera pokazuju da je ozbiljna revizija istorije neophodna, ili, u najmanju ruku trebalo bi proveriti ozbiljnu pretpostavku da su i Jordan i Herodot tu mislili na Slovene.

Dodatno, postoje razmišljanja ozbiljnih naučnika, poput Šafarika i Dobrovskog, koji smatraju da su Srbi starije ime Slovena. Naravno, tu se ne misli direktno na nas, balkanske Srbe ili one gore, baltičke; jednostavno, svi su se Sloveni nekada nazivali Srbima, da bi se danas to ime zadržalo na Balkanu i severu Nemačke.


« Задњи пут промењено: 16.53 ч. 25.11.2009. од ArsLonga » Сачувана
Belopoljanski
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 820



« Одговор #129 у: 20.13 ч. 25.11.2009. »

Hoćeš li biti ljubazan i objasniš nama "naivnima" kako da ne ispadnemo "budale"?

Мислим да је већ прекасно.
Сачувана
ArsLonga
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 320



« Одговор #130 у: 20.35 ч. 25.11.2009. »

Hoćeš li biti ljubazan i objasniš nama "naivnima" kako da ne ispadnemo "budale"?

Мислим да је већ прекасно.

Oppaa... umeš da budeš i duhovit!  Shocked
Ili je ovo samo "duhovito" bežanje od suštinskih pitanja na koje nemaš odgovor.
Сачувана
Belopoljanski
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 820



« Одговор #131 у: 21.22 ч. 25.11.2009. »

Oppaa... umeš da budeš i duhovit!  Shocked
Ili je ovo samo "duhovito" bežanje od suštinskih pitanja na koje nemaš odgovor.

Имам одговор на све што си написао овде, није у томе ствар. Ствар је у томе што сам овакве разговоре већ водио довољно пута да знам који аргументи у њима могу бити употребљени и какав ће бити њихов исход. Једино што је неизвесно је то кроз колико страница ће се отегнути конкретна расправа са тобом око одређивања основних појмова и расветљавања основних чињеница и указивања на методолошке и логичке грешке које користиш у свом наступу и да ли ће то теби на крају бити јасно или не, и да ли ћеш, кад се ментално исцрпимо и престанемо да један другом одговарамо, исту причу са истим аргументима покренути поново на некој другој теми, или на неком другом форуму, као да ништа није речено ни написано. А довољно дуго сам на интернету да ми тако нешто не представља никакав изазов. Поготово не овде, где си ти једини који има дилему око ствари о којима говоримо и мисли да се ту ради о нечем научно спорном, док се ради о нечем кристално јасном. Ово је прича која је већ испричана и у науци и на дискусионим форумима, и на коју је стављена тачка одавно. Већ ми је довољно глупо што сам на оваквом форуму више од 80% својих порука посветио неким општим расправама какве се могу водити било где и што имам трип да сам као нелингвиста и превише присутан и превише у свакој чорби мирођија, па неко коме је стало до неких стручнијих одговора мора да губи време читајући о ономе шта ја пишем и шта је мени „логично“, да бих још додатно узурпирао простор и са неким ко је овде исто тако гост као и ја испредао приче које немају везе са тематиком форума и то у области у којој ниједан од обојице није стручан, већ можемо говорити само о степену и нивоу нестручности. Тако да, хвала али не, хвала.

Свако на путу ка циљу којим иде испитује ствари на које наилази и чува их или одбацује у складу са циљем који је поставио. Ако је тај циљ истина и сазнање истине, у складу са тим ћемо испитивати и чувати или одбацивати сазнања на која наилазимо. А ако је он задовољење ега, националне мегаломаније или потврда унапред задатог политичког циља или унапред задате поенте, само ћемо се наћи у друштву оних који нам највише подилазе и чија нам прича највише годи, знати само оно што нам одговара, а правити се слепим над свим осталим.
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #132 у: 21.49 ч. 25.11.2009. »

Вала, Белопољански, имаш једно пиво од мене! Свака част! Smiley
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #133 у: 22.25 ч. 25.11.2009. »

Na primer, kako objasniti Jordanovu tvrdnju:

Vrlo lahko. Čovek piše u VI veku, kada je terminologija vrlo neujednačena. On naziva Slovene Venetima jer on u VI veku, u vremenu kada nije postojalo ni N od nauke u pravom, modernom smislu, misli da je to isti narod. Danas, u XXI veku, mi u nauci znamo da su Veneti bili sasvim drugi narod. Danas se mi služimo naučnim metodima, a ne hvatamo se za citate onih koji ni sami nisu imali M od metoda nego su, kao i današnji paraistoričari i kvazietimolozi autohtonisti, u to davno nenaučno vreme pisali iz glave, napamet i po čuvenju („reče mi jedan čoek“). A tako se ne pišu i tako se ne mogu graditi ikakve naučne teorije.
Сачувана
Звездана
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Звездана
Струка:
Поруке: 29



« Одговор #134 у: 23.00 ч. 25.11.2009. »

Uz duzno postovanje tvojoj baki, a i tebi, da bi mogla sama da donosis zakljucke u oblasti istorije (ili bilo koje druge nauke), mislim da moras vrlo dobro da pre svega poznajes istu. Sto se same istorije tice, trebalo bi da se ozbiljno bavis istorijom i proucavanjem istorijskih izvora i to u originalu (sto ni jedan od ovih neoromanticara ne radi, za razliku od ozbiljnih istoricara mnogi od njih profesori na Fakultetu u Beogradu). Trebalo bi da si procitala sve ili skoro sve sto su pre svega TI ljudi napisali, pa tek onda da donosis SAMA zakljucke ...

Мора бити да је грешка до мене- преценила сам општу информисаност , посебно из области историје, неких учесника ове дискусије.Читала сам данас на послу нарасле стране ове теме, и  запамтила посебно једно Брунино "хехехе" упућено на мој рачун поводом помена Фрање Рачког и тенденциозног превода (са уметањем) са латинског, па бих да, пре свега, искоментаришем баш то,  у складу Брунине критике "да треба да проучавам историјске изворе у оригиналу".
Не волим подсмех подсмеха ради.

Али, молим те, Бруни, да овога пута прочиташ и размислиш пре евентуалног одговора..јер острашћени коментари непрочитане Олгине књиге на основу интерпретација (Руварца, Радића или, што ти кажеш "Мике, Лазе и Пере") су у најмању руку, неозбиљни.
 У служби Карла Великог Франачког, а касније и у служби Карловог сина, био је Ајнхард (775-840) , рођен на оној територији која се данас зове Источна Немачка.И стари и савремени историографи третирају га ка историчара. У делу "Анали франачког краљевста "(Annales Regni Francorum) на страни 149.овог дигиталног издања за које дајем линк
http://bsbdmgh.bsb.lrz-muenchen.de/dmgh_new/app/data/tiff/bsb00000759/gif/bsb00000759_00169.gif
http://bsbdmgh.bsb.lrz-muenchen.de/dmgh_new/app/web?action=loadBook&bookId=00000759
говори о делегацији код франачког краља 818.године састављеној од једног представника Бодрића(Абодритиа на латинском) и једног кнеза (Борне) тимочке и кучевске области (Тимакум и Гудускум на латинском). Дакле, ико не разуме латински, види у тексту да нема помена никаквих Хрвата.
Неки историографи из западне Европе (не знам како би прошли код Радића и сличних) признају овакве карте Европе (на доњем линку је карта која приказује стање у Европи 4 године пре Борнине аудијенције) где је, уочићете лако, Србија земља огромног пространства:
а Europe 814
*From The Public Schools Historical Atlas edited by C. Colbeck, published by Longmans, Green, and Co. 1905.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/76/Europe_814.jpg/761px-Europe_814.jpg

У годинама после Карлове смрти, у време српског владара Крепимира, територија је нешто мања јер су Грци почели да надиру и освојили су извесне територије, види се на мапи која представља стање до 840:
http://img14.imageshack.us/img14/8947/krepimiostrivojevic.jpg
али у сваком случају, јасно је да је Рачки преокренуо ствар у корист својих сународника

Како је Рачки обликовао овај текст, први је објаснио (колико је мени познато- први) Светислав Првановић и тај рад је штампан одлуком ЈАЗУ у Загребу 1956. Да не препричавам, нашла сам електронску верзију из зајечарског часописа "Развитак" па прочитајте пажљиво
http://www.scribd.com/doc/19970365/Svetislav-Prvanovi-Timokokuevski-knez-Borna-osniva-prve-hrvatske-drave
Један убачени зарез променио је текст потпуно:уместо два човека,као да је било три човека.
Уместо Кучева и Кучевљана, Рачки је коментарисао да се ради о Велебиту.
Логичну ствар ( да од Бугара пате суседи-Браничевци, Кучевљани и Тимочани) Рачки је преметнуо..А да сада прегледамо српске историјске књиге  реномираних српских историографа (што значи од комунизма наовамо) нашли би да су преписивали погрешно и никад нису завирили у оригинал, па погрешно учили покољења и укаљали научнички сопствени образ.

За сваки случај, да избегнем евентуалне даље подсмехе због онога што знам, прилажем  за оне што не познају српска племена у Србији, неке карте које могу бити од помоћи.
Данашње Кучево, мала карта
http://www.mojekucevo.org/slike/o_kucevu_karta.jpg
Већа карта
http://www.tokucevo.org/photos/mapasadunavom.jpg
http://www.tokucevo.org/opstinakucevo.htm

Данашња тимочко-браничевска област (у којој је и Кучево)
http://img394.imageshack.us/img394/1684/mapatimokobranievskeoblwm8.jpg
са мојом напоменом да је Браничево у 9.веку била много већа област дуж Дунава (у дан западној Бугарској испод Дунава) што се може назрети на карти Европе 814 за коју сам већ дала линк, на француској етнографској карти израђеној уочи Берлинског конгреса
French author H. Thiers in 1862
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Greater_Serbia.png
а најбоље на огромном формату етнографске карте (споро ће вам се отварати линк) коју је сачинио Милош Милојевић и објавио у саставу своје књиге крајем 19.века.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Velika_Srbija_Milosh.JPG
До података је долазио и тако што је путовао не само по српским слободним земљама него и оним које су још биле по Турцима(види Путопис, 3 свеске) као кад би данас неки академик-историчар оставио загрејан стан у Београду и кренуо уздуж и попреко преко напр.Косова и Метохије и сабрао број преосталих Срба па упоредио са својом табелом израђеном 1974. или 1993. или 2002. итд.

И онда, Брунине речи
Цитат
Један озбиљан историчар никада не доноси закључке на основу нечега што је написано на салвети, него оде на извор,и НАУЧНИМ МЕТОДАМА које се уче на Одсеку за историју на Филозофском факултету проучава исти, па тек онда доноси закључке.
упућене "аутохтонистима" могу да се примене и на званичне српске историчаре, јер већина њих никада није погледала Ајнхардов оригинал.А куну се у НАУЧНЕ МЕТОДЕ.
« Задњи пут промењено: 23.11 ч. 25.11.2009. од Звездана » Сачувана
Тагови:
Странице: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!