Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
12.19 ч. 20.04.2021. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: хаџи  (Прочитано 26928 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Срећко Петровић
одомаћен члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:
/
Име и презиме:
Срећко Петровић
Струка:
Поруке: 387

« Одговор #15 у: 00.12 ч. 20.04.2009. »

А што се бизниса тиче, Међугорје је један од бољих новијих примера. Средњи век је препун сличних. И на Западу и на Истоку.
Сачувана
mt
одомаћен члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 287

« Одговор #16 у: 00.13 ч. 20.04.2009. »

анас они који би да свом имену прихефтају "хаџи" треба да искеширају 2000е, седну у Сурчину (или где већ) на авион, за 3 сата стигну у Јерусалим, пробаве тамо пар дана и прекосутра су већ кући шепурећи се неком "хаџијском дипломом". Па ми све то дође некако безвезе. Ово односно ходочашћа у Јерусалим.
То и није ходочашће...
Сачувана
Срећко Петровић
одомаћен члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:
/
Име и презиме:
Срећко Петровић
Струка:
Поруке: 387

« Одговор #17 у: 00.16 ч. 20.04.2009. »

Па то онда и није ходочашће...
Него "леточашће" Smiley

"лет" - зато што летиш авионом, а "чашће" - зато што поклоничку агенцију "Среброљубље" частиш 2000 евра. Smiley
Сачувана
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #18 у: 00.17 ч. 20.04.2009. »

Ja ne mislim da je ta "popravka" neke moralne ili bilo koje druge spoljne prirode. Cak ne mislim da to ima mnogo veze sa hriscanstvom, ili bilo kakvom drugom verom. Verovatno se radi o tome da ljudi uglavnom idu na hodocasca sami, pa provedu sami sa sobom neko vreme, na sta nisu navikli, pa mozda im je to i prvi put prilika da se prepuste razmisljanju o svemu i svacemu o cemu obicno nemaju vremena da razmisljaju te se nakon tog puta vrate sa nekim novim saznanjima o samima sebi... Neki to tumace kao blizina Boga, neki opet, kao samootkrovenje, neki kao samo obican odmor i punjenje baterija... Svakako nije nesto uobicajeno sto se radi svaki dan i sama ta cinjenica takav put cini specijalnim.

A ono za peske sam se salila... Postoje utabane slonovske staze ka tom Santijagu, i ljudi do odredjenih tacaka stizu prevozom, a onda od tih tacaka idu peske ili na biciklu... Tacke se biraju prema raspolozivom vremenu... Najvise mesec, najmanje nedelju dana... Meni deluje zanimljivo...
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!