Koriste je u pisanom jeziku povremeno, i čini mi se da pokriva sva navedena značenja, u zavisnosti od konteksta. A može se odnosti i na neobaveštenost, nepoznavanje sveta i događaja, i naivnost u tom smislu. Osim toga ima i izraz "učen a neznaven", u smislu da takvome ni obrazovanje ne pomaže.
У том контексту (незнање, неупућеност, недоученост, плиткост итд.) ову реч користи (и то врло често, и у писменом и усменом излагању) вл. Атанасије Јевтић. Инересантно ми је што је мени отуда реч позната, што кажу "ушла ми у уши", те нисам ни имао појма да је нема нигде осим у црногорским писанијама и да је код нас слабо позната.