Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
07.54 ч. 19.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16
  Штампај  
Аутор Тема: Предлог о видео курсу  (Прочитано 103861 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #90 у: 19.16 ч. 22.06.2009. »

Ево новости, мало сам импровизовала са опцијама Ју Тјуба и мислим да могу да видео-курс учиним скривеним од јавности тако да могу овде да постирам и ви процените, тако да је регистровање на овом сајту непотребно.
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« Одговор #91 у: 12.00 ч. 23.06.2009. »

Stavi link.

Inace, s obyirom da se radi o nedumicama ne treba se ogranicavati na popravljanje neispravnih izraza. Nekada su ljudi u nedoumici i ako koriste ispravan izraz.

Zbog toga treba naglasiti izraz koji izaziva nedoumicu, koji god da je razlog, a onda nedoumicu razjasniti: ako je izraz neispravan, dati ispravan, a ako je ispravan reći da je ispravan. Ako postoji bolji izraz napomenuti i njega.

U čemu praviš taj video? Imam utisak da je taj program debelo funkcionalno ograničen. Čini mi se da bi moglo mnogo bolje da se napravi recimo u Open Office Presentation, samo što ne znam za zgodan način da se to prevede na kraju u video zapis. Flash bi takođe bio zgodno rešenje.
Сачувана

crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #92 у: 13.17 ч. 23.06.2009. »

Свакако, кад се ради о најчешћим говорним и писаним грешкама, треба им скренути малу пажњу. Као што је било прошли пут, тај сценарио ћу овде приложити а ви одлучите, рад са видео обрадом је моја брига.

Кад смо већ код тога, користим Виндоуз Мовие Макер, он је једноставан и брз, али мана му је што нема богате алате и функције. Пробала сам са бојама, може да их употреби, али само једна боја на тексту на један кадар. Нашла сам начин да ту може убаци циркумфлексе и макроне. Пре сам радила са Микрософт Офисе Пресенташон или ти Пауер Поинт и не може да конвертује у стандардне формате као што су *avi,*wmv, *wmm,* mpeg који су за Ју Тјуб и сличне сервисе најпожељнији....Питала сам једног професионалца има ли начина како да га конвертујем па очекујем одговор ако хоће.
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
d@do
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Поруке: 184


« Одговор #93 у: 19.43 ч. 23.06.2009. »

Evo da i ja dodam koju pošto sam se malo bavio obradom video materijala.
@crni_bor
Windows Movie Maker je najjednostavniji alat za obradu video materijala i ne koristi se baš za neku obradu zbog ograničenih mogućnosti.
Postoji veći broj programa koji bi daleko bolje odradili posao ali se većina boljih "plaća" a ovdje ti ne mogu postaviti linkove za besplatan daunlod.
Pošto kažeš da si dobra sa MS Powerpoint predlažem ti da skines "E.M. Free PowerPoint Video Converter" zbog toga što je besplatan i može ti izvršiti potrebnu konverziju. Evo link: http://www.effectmatrix.com/PowerPoint-Video-Converter/Free-PowerPoint-Video-Converter.htm
Mada si i ovdje ograničena opcijama.
Mislim da je najbolje da svaki slajd uradiš kao sliku a da se kasnije u nekom programu poput MemoriesOnTV (i on se plaća) sve to prebaci u video. Po meni, ta varijanta bi se najbolje uklopila u koncepciju onoga što si zamislila. Takvi programi imaju super efekata a možes postaviti bilo koju muziku kao podlogu. Čak mislim da ako prebaciš sve u slike, možeš i preko Google Picasa(koji je besplatan) prebaciti u video. Ovo sa slikama je super jer imaš veliki broj programa za obradu slika pomoću kojih možeš ubaciti dosta efekata pa da slajd izgleda "ljepše za oko".
Tu sam ako bude trebala neka pomoć.
Pozdrav
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #94 у: 19.56 ч. 23.06.2009. »

Pa Power Point je dosta dobar za slajdove i ima fine efekte. Ne vidim zasto bi sebi komplikovala zivot ako joj PP ide od ruke...
Сачувана
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #95 у: 20.14 ч. 23.06.2009. »

Evo da i ja dodam koju pošto sam se malo bavio obradom video materijala.
@crni_bor
Windows Movie Maker je najjednostavniji alat za obradu video materijala i ne koristi se baš za neku obradu zbog ograničenih mogućnosti.
Postoji veći broj programa koji bi daleko bolje odradili posao ali se većina boljih "plaća" a ovdje ti ne mogu postaviti linkove za besplatan daunlod.
Pošto kažeš da si dobra sa MS Powerpoint predlažem ti da skines "E.M. Free PowerPoint Video Converter" zbog toga što je besplatan i može ti izvršiti potrebnu konverziju. Evo link: http://www.effectmatrix.com/PowerPoint-Video-Converter/Free-PowerPoint-Video-Converter.htm
Mada si i ovdje ograničena opcijama.
Mislim da je najbolje da svaki slajd uradiš kao sliku a da se kasnije u nekom programu poput MemoriesOnTV (i on se plaća) sve to prebaci u video. Po meni, ta varijanta bi se najbolje uklopila u koncepciju onoga što si zamislila. Takvi programi imaju super efekata a možes postaviti bilo koju muziku kao podlogu. Čak mislim da ako prebaciš sve u slike, možeš i preko Google Picasa(koji je besplatan) prebaciti u video. Ovo sa slikama je super jer imaš veliki broj programa za obradu slika pomoću kojih možeš ubaciti dosta efekata pa da slajd izgleda "ljepše za oko".
Tu sam ako bude trebala neka pomoć.
Pozdrav

Е, баш ме обрадова и скинула сам га, али постоји проблем при инсталацији, јер ми пише да је један од фајлова, директоријума или синтакс је неисправан, што је и разлог. Huh Нисам те баш разумела ово са болдираним речима, појасни ми мало.

Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
d@do
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Поруке: 184


« Одговор #96 у: 20.29 ч. 23.06.2009. »

@Brunichild
Zbog gubitka u kvalitetu izgleda prezentacije pri konverziji iz Powerpoint formata u video format. Ukoliko se slajdovi urade u slikama veće rezolucije i konvertuju u video zapis, programima namijenjenim za to, kvalitet dobijenog video zapisa je mnogo bolji (ukoliko je bitan kvalitet dobijenog video zapisa).
@crni_bor
Postoje namjenski programi (neki dođu uz instalacioni disk nekih digitalnih fotoaparata) koji su namjenjeni za prebacivanje fotografija u video format(obično u mpeg2 za DVD). Za prebacivanje fotografija u DVD format, ja inače koristim ovaj MemoriesOnTV(ima dosta efekata a jednostavan za upotrebu) u kombinaciji sa TMPGenc enkoderom gdje kao rezultat imam extra sliku. Jedina mana je što se plaćaju. Ali imaš vjerovatno i besplatnih. U suštini mislim da ćeš ovakvim pristupom imati kvalitetniji video zapis nego pri konverziji (naravno ukoliko je kvalitet bitan toliko). Stvarno ne znam koji je problem pri instalaciji jer se kod mene instalirao bez problema.  Ukoliko uspiješ da instaliraš vodi računa da postaviš da "transition time between slide" odgovara tvojoj prezentaciji.
Pozdrav
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« Одговор #97 у: 10.11 ч. 24.06.2009. »

Ovih dana sam se zainteresovao za taj problem ali nisam nasao neko resenje. To da se slajdovi snimaju kao slike pa onda od njih pravi video je prvo mukotrpno a drugo ne zadovoljava potrebe,jer je ideja da se pored slika da i govorno objasnjenje, a to bi znacilo mnogo montaze.

Idelno bi bilo da se moze napraviti cela prezentacija u ofisu a onda da se samo konvertuje u video sa sve zvukom, ali to izgleda ne ide bas najbolje.

Milsim da moze to i u muvi majkeru, nisam nesto mnogo radio njime ali mislim da je sasvim ok resenje.
Сачувана

crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #98 у: 19.06 ч. 24.06.2009. »

Ovih dana sam se zainteresovao za taj problem ali nisam nasao neko resenje. To da se slajdovi snimaju kao slike pa onda od njih pravi video je prvo mukotrpno a drugo ne zadovoljava potrebe,jer je ideja da se pored slika da i govorno objasnjenje, a to bi znacilo mnogo montaze.

Idelno bi bilo da se moze napraviti cela prezentacija u ofisu a onda da se samo konvertuje u video sa sve zvukom, ali to izgleda ne ide bas najbolje.

Milsim da moze to i u muvi majkeru, nisam nesto mnogo radio njime ali mislim da je sasvim ok resenje.

Tako je, kao što sam rekla, Movie Maker je jednostavniji i pristupačniji sa radom samo što ima problem sa zvukom koji ne zadovoljava zahteve korisnika, onda se pomiriti sa činjenicom da moramo odbaciti govorno objašnjenje uporedo sa tekstualnom prikazom. Sigurna sam da gledaoci neće to zameriti s obzirom na to što raste broj zainteresovanosti za video-kurs na Ju Tjubu, ukoliko imaju pitanja mogu da se informišu. Ovih dana ću da probam sa Ofisom Powe Point pa ću vam javiti.
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #99 у: 09.15 ч. 25.06.2009. »

   Нисам био недељутак дана код куће па се нисам укључивао у ову тему. И ја сам о томе још одавно размишљао, на мало другачији начин.
   Када је пре неколико година на РТС-у ишла серија кратких прилога под називом „Није тешко бити фин“ писао сам Клајну да искористи свој ауторитет и предложи да се направи слична серија која би се звала „Није тешко бити писмен“. У њој би се, како сам ја то замислио, на исти начин – кратко, једноставно и ефектно (а у гледаном термину, што је најважније), говорило о честим грешкама и недоумицама. Материјала има на претек, а младих филолога који би то реализовали такође.
Сачувана
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #100 у: 18.04 ч. 30.06.2009. »

Ево после мале паузе на Вокабулару, мислим да сада можемо кренути са званичном верзијом. Пронашла сам начин за говорну обраду који ће бити уз текстуални приказ. Прилажем овај сценарио који ће бити коришћен за видео-курс:

Вокабулар (лого)

www.vokabular.org

КРАТАК КУРС СРПСКОГ ЈЕЗИКА

ЧЕСТЕ ЈЕЗИЧКЕ ГРЕШКЕ И НЕДОУМИЦЕ

1.ДЕО
———————————-

обзиром на, с обзиром, обзиром, без обзира
ПРАВИЛНИЈЕ ЈЕ: С ОБЗИРОМ НА ТО ШТО/ДА
                       БЕЗ ОБЗИРА НА ТО ШТО

јел...?
ПРАВИЛНИЈЕ ЈЕ: ЈЕ ЛИ...? или ЈЕЛ'...?

ПРАВИЛНО ЈЕ:
ЈЕЛ'...? ( за питање)
ЈЕР      ( за одговор ЗАТО ШТО / ШТО)

дали...?
ПРАВИЛНО ЈЕ: ДА ЛИ...?

ја сам кући, кући сам
ПРАВИЛНО ЈЕ: КОД КУЋЕ САМ, У КУЋИ САМ

самном
ПРАВИЛНО ЈЕ: СА МНОМ

с никим,са никим
ПРАВИЛНО ЈЕ: НИ СА КИМ

такође исто
ПРАВИЛНО ЈЕ: ТАКОЂЕ или ИСТО

чак штавише
ПРАВИЛНО ЈЕ: ЧАК или ШТАВИШЕ

у вези тога
ПРАВИЛНО ЈЕ: У ВЕЗИ С ТИМ

сво време
ПРАВИЛНО ЈЕ: СВЕ ВРЕМЕ, ЦЕЛО ВРЕМЕ

Ана мења Мају
ПРАВИЛНО ЈЕ: АНА ЗАМЕЊУЈЕ МАЈУ

ево их наводи
ПРАВИЛНО ЈЕ: ЕВО НАВОДА

ево га Зоран / ево је Маја
ПРАВИЛНО ЈЕ:  ЕВО ЗОРАНА / ЕВО МАЈЕ

близанкиње
ПРАВИЛНО ЈЕ:БЛИЗНАКИЊЕ

возим југа
ПРАВИЛНО ЈЕ: ВОЗИМ ЈУГО

колегница / колегеница
ПРАВИЛНО ЈЕ: КОЛЕГИНИЦА

контенер / контењер
ПРАВИЛНО ЈЕ: КОНТЕЈНЕР

променути
ПРАВИЛНО ЈЕ: ПРОМЕНУТИ

извинути
ПРАВИЛНО ЈЕ: ИЗВИНИТИ

сумља
ПРАВИЛНО ЈЕ: СУМЊА

вишљи
ПРАВИЛНО ЈЕ: ВИШИ

уствари
ПРАВИЛНО ЈЕ: У СТВАРИ

инфракт
ПРАВИЛНО ЈЕ: ИНФАРКТ

рађе
ПРАВИЛНО ЈЕ: РАДИЈЕ

снајпер
ПРАВИЛНО ЈЕ: СНАЈПЕРИСТА

сконцентрицати
БОЉЕ: КОНЦЕНТРИСАТИ

по мени
БОЉЕ: ПО МОМ МИШЉЕЊУ

поред телефона, крај телефона
БОЉЕ: НА ТЕЛЕФОНУ

називати телефоном
БОЉЕ: ПОЗВАТИ ТЕЛЕФОНОМ

РАВНОПРАВНИ ОБЛИЦИ:

ПОСЛЕДЊИ / ЗАДЊИ

ПРВИ ПУТ / ПО ПРВИ ПУТ

ИДЕМ КОД ЛЕКАРА,ИДЕМ К ЛЕКАРУ
ИДЕМ ЛЕКАРУ

ОБАДВЕ,ОБАДВА, ОБА, ОБЕ


Ђорђев предлог на тему НИЈЕ ТЕШКО БИТИ ПИСМЕН је на вама је да то одлучите да ли, где и у ком кадру га сместим, док на крају бих додала ТЕХНИЧКУ РЕАЛИЗАЦИЈУ под мојим именом, а вас предлажем као АУТОРЕ ВОКАБУЛАРА.



Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
crni_bor
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: електроника и рачунар
Поруке: 263



« Одговор #101 у: 18.23 ч. 30.06.2009. »

Препоручене литературе :

— Пешикан, М., Јерковић, Ј., Пижурица, М., Правопис српскога језика (нескраћено издање), Матица српска, Београд

—Иван Клајн, Речник језичких недоумица, (шест издања), Београд

- (да ли има још неке књиге да додам?)

- аутори Вокабулара

- техничка реализација: Силви
Сачувана

Sve se moze kad se hoce.
Duja
Гост
« Одговор #102 у: 19.06 ч. 30.06.2009. »

Gore ti se omakla greška: dvaput "promenUti."
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #103 у: 19.59 ч. 30.06.2009. »

Препоручене литературе :

А зашто не би препоручена литература? Нешто ми ту не иде множина. Као оно са робама.
Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865



« Одговор #104 у: 20.30 ч. 30.06.2009. »

јел...?
ПРАВИЛНИЈЕ ЈЕ: ЈЕ ЛИ...? или ЈЕЛ'...?

ПРАВИЛНО ЈЕ:
ЈЕЛ'...? ( за питање)
ЈЕР      ( за одговор ЗАТО ШТО / ШТО)

сконцентрицати
БОЉЕ: КОНЦЕНТРИСАТИ
I JE LI i JE L' se piše uvek rastavljeno, isto kao i DA LI, kad uvode pitanje. Izuzetak može biti uzrečica JELTE, ali ona ne uvodi pitanje, to je nešto drugo.

Imaš skoncentriCati umesto skoncentrisati. Smiley
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!