I napisao bih sutradan umesto 19. novembra, što da razbijem monotoniju, što da izbegnem dvosmislenost toga kada samo 19. i 20. stoje, jer se to može razumeti kao da su Nemci 19. po redu stigli kod Timbuktua, a Egipat 20. po redu bio osvojen — ali u pravu si što kažeš da novembar ne treba svakičas ponavljati.
'Tedoh ja da umesto „već 19.“ metnem „već narednog dana“ (može naravno i „sutradan“, svejedno). Ja sam time hteo da razbijem monotoniju, a dvosmislenost na koju si ukazao ja nisam bio primetio. Ipak sam bio ostavio datum, kao da ne raširim priču još više.