Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
14.34 ч. 10.04.2021. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: predstavljanje i pitanje administratoru  (Прочитано 4129 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
prevodilica
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: prevodilac
Поруке: 2

« у: 11.19 ч. 22.10.2009. »

Prevodilac zenskog roda u jednini :)))

Pitanje administratoru - zasto bi se brisao korisnik koji ne napise barem jednu poruku nedeljno? Trebalo bi da covek ima i sta da kaze ako vec namerava da pise.  Kao prevodilac, sve i svasta moram da istrazujem i nalazim na raznim stranama (sto sveta sto interneta).  Nazalost, nemam mnogo vremena za pomno proucavanje svih tema o kojima se ovde zbori, ali je lepo imati mogucnost da se procitaju komentari kad se za to ima vremena.  Smatram da je dovoljno sto smo potvrdili da smo zivi ljudi.
Сачувана
d@do
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Поруке: 184

« Одговор #1 у: 11.36 ч. 22.10.2009. »

http://www.vokabular.org/forum/index.php?topic=4409.0

Ako pažljivo pročitaš Peđino uputstvo vidjećeš da nije potrebno pisati bar jednu poruku nedjeljno, nego poslati bar jednu poruku u roku od sedam dana nakon aktivacije naloga. Na taj način se utvrđuje da li je neki korisnik stvaran ili je kreiran u cilju "spamovanja" foruma.
I namjera mu je da bude jedan od vidova zaštite od spama.
Pozdrav,
d@do
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.946

« Одговор #2 у: 14.55 ч. 22.10.2009. »

Upravo tako.

Citao sam ponovo onaj tekst i nikako mi nije jasno kako ljudi uspevaju da protumace da je potrebno slati jednu poruku nedeljno.

Potrebno je samo poslati jednu poruku u roku od sedam dana nakon registraciejna forum. Time se potvrdjuje da je nalog registrovala stvarna osoba.

Сачувана

Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #3 у: 15.00 ч. 22.10.2009. »

Цитат
ali je lepo imati mogucnost da se procitaju komentari kad se za to ima vremena.
Ovaj forum je otvoren, tako da ga i neprijavljena možeš čitati do mile volje. A ako se neko prijavi, znači da ima nameru da nešto i piše, prokomentariše, pita... Barem meni to tako izgleda logično... A s obzirom koliko smo spama imali u poslednje vreme, ova mera je zaista bezazlena, a Vokabularu neprocenjiva. Dakle, prijaviš se, postneš barem "helou, eto i mene" i gotovo.

Dobro ti nama došla i nadamo se da ćeš ipak imati i šta da kažeš, a ne samo da nas gledaš... Wink
Сачувана
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #4 у: 15.02 ч. 22.10.2009. »

Pedja, a da ti napraviš neki prozorčič u kom bi pri registraciji pisalo nešto otpirlike: "Molimo vas da napišete jedan post u fourmu "Predstavljanje" u roku od sedam dana od aktiviranja naloga, inače će vaš nalog biti obrisan. Ova mera je morala biti uvedena usled čestih spamerskih napada na vokabular. Hvala na razumevanju."
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић

« Одговор #5 у: 15.06 ч. 22.10.2009. »

Imam to u planu, ali to je vise posla pa ce sacekati dok stignem.

Сачувана

prevodilica
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: prevodilac
Поруке: 2

« Одговор #6 у: 19.18 ч. 22.10.2009. »

Mislim da je razlog ovakvom (ne)razumevanju poruke pomalo neprecizna recenica "Ово се односи и на старе кориснике, који до сада нису написали ниједну поруку, на форуму, ако не напишу бар једну поруку на форуму у року од седам дана, њихови налози ће такође бити сматрани спамерским и биће обрисани. "

Ali nije vazno - hvala na obavestenjima.
Сачувана
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #7 у: 20.40 ч. 22.10.2009. »

Ne znam, meni je sasvim jasna ta recenica. Lepo pise stari korisnici koji nisu napisali ni jednu poruku.
Сачувана
Duja
Гост
« Одговор #8 у: 08.57 ч. 23.10.2009. »

Mislim da je razlog ovakvom (ne)razumevanju poruke pomalo neprecizna recenica "Ово се односи и на старе кориснике, који до сада нису написали ниједну поруку, на форуму, ако не напишу бар једну поруку на форуму у року од седам дана, њихови налози ће такође бити сматрани спамерским и биће обрисани. "

Ne znam, meni je sasvim jasna ta recenica. Lepo pise stari korisnici koji nisu napisali ni jednu poruku.

Ne piše lepo Smiley... ako ćemo da budemo precizni.

Piše "stari korisnici, koji do sada nisu napisali nijednu poruku". Ovaj suvišni zarez čini da sintagma "koji nisu napisali..." izgleda kao apozicija, tj. umetnuti komentar. Kad čovek to pročita, lako je moguće da "odbaci" taj deo i koncentriše se na "Ovo se odnosi na stare korisnike, ako ne napišu bar jednu poruku." Ovako sročena, rečenica baš i nije smislena. Osim toga "stari korisnik" asocira na "staru kuku", tj. nekog ko je već odavno zaista na forumu.

Razumem žurbu da se napiše obaveštenje, ali pošto će to da pročita veliki broj ljudi, trebalo je ipak malo posvetiti pažnje preciznosti. Bilo bi lepše i preciznije "Već registrovani korisnici koji dosad nisu napisali nijednu poruku..."
Сачувана
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: ждера
Поруке: 126

« Одговор #9 у: 14.54 ч. 24.10.2009. »

A, zar nije lakše implementirati neki mehanizam koji neće dozvoliti registraciju robotovima, nego maltretirati svaku pridošlicu ovakvim banalnostima?
Da je mene dočekalo ovako nešto pri registraciji (a na svu sreću nije), budite sigurni, nikada ne bih bio član ovog foruma.
Verovatno ima još ljudi koji tako misle.

Pozdrav.
Сачувана

[citation needed]
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #10 у: 15.03 ч. 24.10.2009. »

Pa verovatno nije. Da jeste, Pedja bi sigurno upotrebio taj "mehanizam". Ja ne vidim u tome nikakvo maltretiranje. Kakvo je to maltretiranje ako si lepo zamoljen da napises samo jedan post? A ti razmisli malo sta bi propustio da te je i tebe docekalo isto, i da si reagovao kako kazes da bi reagovao... Wink

Osim toga, ja vidim da je zahvaljujuci tome forum aktivniji i da imamo nekoliko novih clanova koji se verovatno nikada ne bi oglasili da nije ovoga. Mnogi su impresionirani onim sto procitaju ovde, pa se ne usudjuju da pisu jer misle da ako ne pisu pravilno, da ce da naidju na ismevanje  kao sto je to obicaj na drugim forumima. Time sto su naterani da napisu jedan post, videce da to i nije bas tako. Ja vidim samo pozitivne stvari iz ove nove mere, i iako mozda zaista isprva izgleda glupo, ako malo bolje razmislis, videces da uopste nije tako...
Сачувана
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: ждера
Поруке: 126

« Одговор #11 у: 15.08 ч. 24.10.2009. »

Moguće. Sto ljudi — sto ćudi, kako veli naš narod.
Сачувана

[citation needed]
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #12 у: 15.11 ч. 24.10.2009. »

Moguće. Sto ljudi — sto ćudi, kako veli naš narod.
Bas tako. Wink
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић

« Одговор #13 у: 22.42 ч. 24.10.2009. »

Можеш то да гледаш и овако: ако неко није активан на форуму, који је једини начин наше комуникације, онда нам он није ни потребан. Знам, звучи грубо, али је у суштини тако.

Ионако садржај форума није скривен од нерегистрованих корисника, тако да нема потребе да се неко региструје ако ће само да чита, а неће да учествује. Ако жели да учествује то значи да жели да пише, па му није проблем да напише ту једну прву поруку.
Сачувана

Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић

« Одговор #14 у: 18.46 ч. 29.10.2009. »

Pedja, a da ti napraviš neki prozorčič u kom bi pri registraciji pisalo nešto otpirlike: "Molimo vas da napišete jedan post u fourmu "Predstavljanje" u roku od sedam dana od aktiviranja naloga, inače će vaš nalog biti obrisan. Ova mera je morala biti uvedena usled čestih spamerskih napada na vokabular. Hvala na razumevanju."

Nešto slično ovome je napravljeno, tako da će svakome ko se nije predstavio biti vidno naznačeno da to treba da uradi.
Сачувана

Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!