Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
14.08 ч. 10.04.2021. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1] 2 3  Све
  Штампај  
Аутор Тема: morate se predstaviti  (Прочитано 15588 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114

« у: 09.35 ч. 30.10.2009. »

U redu.

33 godine, završila opštu književnost i teoriju knj., radim posao koji nije u struci.

Šta ne volim? Ne volim plošnost (više se i ne sećam porekla izraza, valjda to kaže Nabokov za Gogoljeve likove.)

Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #1 у: 10.04 ч. 30.10.2009. »

Wink U stvari sad sam skontala da se ovo ne mene ne odnosi. Ta neprijatna crvena slova pojavljuju se verovatno svima, nezavisno od dužine korisničkog staža, a odnose se samo na one koji nemaju nijednu poruku dosad. Ili ... ?
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #2 у: 10.30 ч. 30.10.2009. »

Koja crvena slova? Ja to nisam videla... Ne, ne odnosi se to na tebe, jer si stari korisnik i svi znamo da nisi robot spamer Wink

A izvini a šta je to plošnost?
Сачувана
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #3 у: 10.58 ч. 30.10.2009. »

Plošnost je nešto kao sitničavost, ništavnost, uskogrudost, zaokupljenost tričarijama, jednodimenzionalnost, (verovatno etimološki ima veze sa ploča?). Mislim da to Nabokov upotrebljava za gogoljevske situacije i likove. S tim što kod Nabokova, s obzirom da govori o Gogolju, ova reč ima dodatno, pojačano značenje.

Ili to ti je kao kada imaš u nekim romanima slojevite, zaobljene, kompleksne likove - to su najčešće junaci, i one druge, plošne - karakteriše ih nekoliko dominantnih crta, najčešće su komično ili satirično prikazani.

Ako neko zna ruski i čuo je za ovaj termin možda će uspeti bolje da objasni.

A crvena slova se vide u pozdravnoj poruci:

Здраво Ena. Да бисте имали пун приступ форуму морате се представити.
Сачувана

Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #4 у: 11.02 ч. 30.10.2009. »

Nešto kao površnost?

A ta poruka, da li se ona javlja kad se prijavljuješ na forum? Nešto je Peđa skoro nameštao, pa možda ne može da se ograniči samo na one koji imaju 0 poruka, nego je vide svi. Ja, pošto sam stalno ulogovana (ovih dana se uključujem samo od kuće, Peđa Wink), nisam videla tu poruku...
Сачувана
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #5 у: 11.09 ч. 30.10.2009. »

Recimo, s tim što ima još grđe i negativnije značenje. Moram (ponovo) da pročitam taj Nabokovljev tekst da bih ti odgovorila 100% kako treba.

Ona se javi pošto se ulogujem na forum.
Сачувана

Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #6 у: 11.48 ч. 30.10.2009. »

Цитат
Ona se javi pošto se ulogujem na forum.

Hm, čudno. Ja sam se sad izlogovala pa ulogovala i nisam je dobila. To je već pitanje za Peđu. Mislim, ne bi trebalo da ti i ja imamo razliciti režim, s obzirom da ni tvoj broj poruka nije zanemarljiv... Sacekajmo Peđu, on će valjda znati da nam razreši misteriju... Možda ima veze s kukijima ili neki takav fazon...
Сачувана
Duja
Гост
« Одговор #7 у: 13.40 ч. 30.10.2009. »

I ja sam se izlogovao i ulogovao (prvi put otkad sam se učlanio Smiley) i nisam video tu poruku.
Сачувана
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #8 у: 14.04 ч. 30.10.2009. »

Pa ne znam, mogu još samo da proverim da li će me dočekati i na kućnom računaru, gde sam stalno ulogovana, za razliku od ovog poslovnog gde se svaki put iznova prijavljujem.

Ja sam se na prvu njenu pojavu "predstavila", možda je trebalo prvo da probam da pošaljem poruku u nekom drugom podforumu, čisto da vidim da li bi mi pristup stvarno bio zabranjen.

Nakon toga sam uvidela da sam požurila, i pomislila sam da se ona svima pojavljuje bez razlike. Ali, to znači nije slučaj.

Сачувана

Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.946

« Одговор #9 у: 15.12 ч. 30.10.2009. »

Подешено је да се порука појављује само корисницима који имају нула порука. Истестирао сам то, и није ми јасно како је теби могла да се појави.

Можда си погодила у време док сам то подешавао, пошто је у једном периоду заиста приказивана свима.
Сачувана

Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #10 у: 15.59 ч. 30.10.2009. »

Wink Nemam pojma, meni se i dalje pojavljuje. Kada kliknem na crvena slova, link me vodi u tvoje objašnjenje Namena foruma ...
Сачувана

Зоран Ђорђевић
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.368

« Одговор #11 у: 20.52 ч. 30.10.2009. »

Подешено је да се порука појављује само корисницима који имају нула порука.

Као она кока-кола са без шећера. Cheesy
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.946

« Одговор #12 у: 08.17 ч. 31.10.2009. »

To je bukvalno prepričan proramski kod koji se bavi ovim pitanjem.

Da li još neko ima ovaj problem, da iako ima više od nula poruka, gore mu pored imena stoji obaveštenje da treba da se predstavi?
Сачувана

Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #13 у: 09.28 ч. 31.10.2009. »

Još samo jedno pitanje. Da li je podešeno da se osobi sa 0 poruka, pošto se predstavi, ta poruka više ne pojavljuje kod sledećih logovanja?
Сачувана

metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 20

« Одговор #14 у: 11.59 ч. 31.10.2009. »

Ево мени се појавило иако имам пар порука, али неке се рачунају, неке се не рачунају, ко ће све то похватати? :) Углавном, ја сам Дејан, биолог сам и стални члан википедије.  Пошто сам приметио да чланови овог форума не воле википедију много, жеља ми је да популаришем овај сајт на овим просторима.  :) Теме су супер, а видим да има и биологије (када се расправља о еволуцији, рецимо).  Међутим, не могу баш да лажем да би ми срце препукло када бисте ме избацили са овог форума, али некада није згорег имати и чланове који размишљају другачије, зар не? :)
Сачувана
Тагови:
Странице: [1] 2 3  Све
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!